Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για sli


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κάποιες ερωτήσεις για το πως δουλευει το sli.Σιγουρα θα έχει αναφερθεί σε παλιότερο post αλλά με μιά σύντομη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα.Εχω μία evga 8800gts 640mb και θέλω να πάρω άλλη μια κάρτα να την βάλω σε διάταξη sli.H κάρτα θα πρέπει να είναι και αυτή μια evga 8800 με τα ίδια mb η μπορώ να προσθέσω κάποια άλλη κάρτα.Μήπως θα υπάρξει με αυτό τον τρόπο κάποια ασυμβατότητα?Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί δυστηχώς την συγκεκριμένη κάρτα εδώ και κάτι μήνες δεν την βλέπω στην ελληνική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να βάλεις δύο διαφορετικές μάρκες αλλά όχι διαφορετικές κάρτες.

 

Αν δε κάνω λάθος πλέον μπορείς να βάλεις και κάρτες με διαφορετική μνήμη.Δηλαδή μπορείς να ενεργοποιήσεις το SLi με 8800GTS 640 και 8800GTS 320mb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon mias kai ta xo prosfata. Eimaste edo

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=209963

 

Evala tis dio kartoules na doulepsoun se ergostasiakes rhythmiseis me teleftaious drivers kai trelathika sta kollimata. Allaksa thesi stis kartes kai ksanadokimasa. Ta idia. Dokimasa me arketes ekdoseis drivers. Ta idia. Oi kartes kollagan se simeia pou de to perimena. Mporei na kollagan sto proto lepto, mporei sto dekalepto. Thermokrasies den itan kathos eixa xamiles. Mallon de xronizontan sosta epeidi eixan diaforetikous xronismous stis mnimes kai kanan ta dika tous. Synepos ego pleon an ekana SLI pleon

MONO me idia akrivos karta tha dokimaza.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό σκεφτόμουνα ότι διαφορετικές κάρτες από αλλή εταιρία θα έχει το ρίσκο της για ασυμβατότητες.Το θέμα είναι που να βρώ ξανά μια evga 8800 με τα 640mb.Seventh_son μια και διάβασα το πρόβλημα σου θα σου πρότεινα να πήγαινες σε κανα bios update.Μπορεί αν βοήθαγε την περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό σκεφτόμουνα ότι διαφορετικές κάρτες από αλλή εταιρία θα έχει το ρίσκο της για ασυμβατότητες.Το θέμα είναι που να βρώ ξανά μια evga 8800 με τα 640mb.Seventh_son μια και διάβασα το πρόβλημα σου θα σου πρότεινα να πήγαινες σε κανα bios update.Μπορεί αν βοήθαγε την περίπτωσή σου.

 

mpa den einai thema bios. teleftaio exo pano. tespa. arketa me tin twintech. tis evgala kai tis dio kai pira mia 7900gs me 512 mnimi kai eimai mia xara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...