Προς το περιεχόμενο

G.Skill Ram 2GB Kit DDR2 800 4-4-3-5 !!!!


gruploader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και ρωταω ειναι δυνατον εκει που οι περισσοτερες μνημες εχουν Timings: 5-5-5-15 αυτες να εχουν 4-4-3-5 ???

 

screenshot001mo8.png

 

more infos:

 

Βασικά Χαρ/κά

Μοντέλο Ram 2GB Kit DDR2 800MHz

Υπότιτλος μνήμη RAM σταθερού υπολογιστή

Keywords memory, μνήμη, desktop

Μέγεθος 2 x 1GB

Τύπος DDR-2 DIMM PC2 6400

Ταχύτητα Διαύλου 800MHz

Timings 4-4-3-5

Operating Voltage 0,00 V

Λοιπά Χαρακτηριστικά Part No. : F2-6400CL4D-2GBHK

 

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=925675

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το πραγμα παει ως εξης. Αυτες οι gskill φορανε promos tsipakia. Τα προμος εχουν χαμηλη υστερηση στην εξ ορισμου συχνοτητα τους και δεν κλοκαρουν, αν κλοκαριστουν εχουν τα αντιθετα αποτελεσματα.

 

Σημασια βλεπεις οτι εχουν τι τσιπακια φορανε. Οι crucial 800 πχ εχουν 5-5-5-15. Τα τσιπακια που φορανε ομως πανε 1000 με 4-4-4-12. Απλα αυτες εχουν αλλο target group, βηκαν σαν value μνημες, αλλα τα τσιπακια πανε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το πραγμα παει ως εξης. Αυτες οι gskill φορανε promos tsipakia. Τα προμος εχουν χαμηλη υστερηση στην εξ ορισμου συχνοτητα τους και δεν κλοκαρουν, αν κλοκαριστουν εχουν τα αντιθετα αποτελεσματα.

 

Σημασια βλεπεις οτι εχουν τι τσιπακια φορανε. Οι crucial 800 πχ εχουν 5-5-5-15. Τα τσιπακια που φορανε ομως πανε 1000 με 4-4-4-12. Απλα αυτες εχουν αλλο target group, βηκαν σαν value μνημες, αλλα τα τσιπακια πανε πολυ.

 

Δλδ είναι γρήγορές μνήμες αν δεν κάνεις o/c?Δεν σε πολυκατάλαβα...Οι cl4@800 είναι παρόμοιες με τις cl5@1000?

 

Τις παρήγγειλα σήμερα από πλαίσιο..:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Όποιος ΔΕΝ έχει σκοπό να ασχοληθεί με το overclock πάει και αγοράζει ένα ζευγαράκι value μνήμες με ότι timings να ναι και τελείωσε η υπόθεση.

 

Σε default συνθήκες είτε 4-4-4-10 είτε 5-5-5-12 είναι δε θα δει διαφορά παρά μόνο σε benchmarks. Σε real life apps οι διαφορές τους δεν είναι εμφανείς σε κανέναν οπότε δώρο άδωρο τα χαμηλά timings και το 1066 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι ρε παιδια, αλλα σε αυτο το θεμα δεν γινεται καμια αλλαγη?

Π.χ. ειχα 2x512MB SDRAM 100MHz και σε σχεση με 2χ512ΜΒ DDR1 400 και 2x512MB ddr2 667 δεν βλεπω ΚΑΜΙΑ αλλαγή στην αποκριση του συστηματος μεσα στα Windows, παρα μονο ισως λιγο εκει που παιζει ρολο το dual channel (οι sdram δεν ειχαν)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την τύχη μου με αυτά τα promos μέσα ρε σεις ρωτήστε πριν αγοράσετε κάτι τώρα έτσι και έχεις σκοπό φιλε να ασχοληθείς με oc θα βαράς το κεφάλι σου που τις πήρες :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ρωταω ειναι δυνατον εκει που οι περισσοτερες μνημες εχουν Timings: 5-5-5-15 αυτες να εχουν 4-4-3-5 ???

 

παιδια δν νομιζω πως αυτο γινεται..ειδικα το τελευταιο timing dn mporei na einai 5 απο τη στιγμη π τα αλλα ειναι 4-4-3.αυτο το timing εχει καποιο κατωτατο οριο σε συναρτηση με τα αλλα..

 

χωρις να ειμαι απολυτως σιγουρος αλλα ειμαι σε μεγαλο βαθμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia kai ego tha paro tora ena set,gia mhn kano blakeia an mporite na mou peite,gyro sta 100 meta gia pio kales 150 e?k mou fenonte polla,exo o/c oxi tipota extreme enan 4300 sta 2.8 pou ton exo tora,eida aytes plaisio gia ta lefta pou kanoun kales einai? Mushkin

Ram 2GB Kit DDR2 800 5-5-5 99eyro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...