Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι λοιπόν, ήρθε χθές! Απίστευτο, ανακαλώ ό,τι ειπα για το technixx.gr. Οι τύποι είναι μάγκες, παραδώσανε το ASUS EEE 701 κανονικά τη μέρα που το υποσχέθηκαν. Το μόνο θέμα είναι ότι το PC είναι γερμανικό, αλλά η γλώσσα αλλάζει με μια ελάχιστη επέμβαση σε ένα conf αρχείο.

 

Technixx.gr !! Ανεπιφύλακτα! (η παραγγελία έρχεται σε 10 εργάσιμες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ήρθε στο eshop σε όλα τα χρώματα!

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?id=PER.908166,PER.908167,PER.908168

μου έστειλαν μέιλ προσφοράς τελική στα 299 ευρώ!

μάλλον τρίτη οι εντυπώσεις αφού περάσω windows xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε στο eshop σε όλα τα χρώματα!

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?id=PER.908166,PER.908167,PER.908168

μου έστειλαν μέιλ προσφοράς τελική στα 299 ευρώ!

μάλλον τρίτη οι εντυπώσεις αφού περάσω windows xp

 

Και εγώ το παρήγγειλα. Δεν ήρθε όμως σε όλα τα χρώματα. Πράσινο, μπλε και ροζ. Το πράσινο πήρα μιας και ήταν το λιγότερο άσχημο.

Εγώ πάντως σκέφτομαι να περάσω Ubuntu mobile για αρχή.

 

Να πω όμως την αλήθεια, ακόμα μου φάνηκε ακριβό παρα το ότι κάνει 340? στο skroutz το πιο φθηνό, 320? στο eshop πριν την προσφορά, 299? μετά την προσφορά και εγώ το πήρα 240? αφού γλυτώνω το φπα μέσω της δουλειάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι λόγο της οθόνης που με κούρασε πολύ γρήγορα, λέω να περιμένω να έρθει το νέο μοντέλο με τη μεγαλύτερη οθόνη-ανάλυση (όποτε και αν με το καλό) ή να περιμένω την προτάσεις κάποιας άλλης εταιρείας, που όπως δείχνουν τα πράγματα θα ακολουθήσουν σύντομα.

 

Δεν ρισκάρω να στραβωθώ. Είμαι νέος ακόμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι λόγο της οθόνης που με κούρασε πολύ γρήγορα, λέω να περιμένω να έρθει το νέο μοντέλο με τη μεγαλύτερη οθόνη-ανάλυση (όποτε και αν με το καλό) ή να περιμένω την προτάσεις κάποιας άλλης εταιρείας, που όπως δείχνουν τα πράγματα θα ακολουθήσουν σύντομα.

 

Δεν ρισκάρω να στραβωθώ. Είμαι νέος ακόμα :)

 

Τόσο χάλια είναι;

Ότι δεν είναι για σοβαρές δουλειές είναι σίγουρο αλλά ούτε και για κουτσο-δούλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, παλεύεται, αλλά θέλει περίοδο προσαρμογής. Ομως σίγουρα δεν είναι για παρατεταμένη χρήση. Είναι πολύ μικρή η οθόνη.

 

7'' όπως και να το κάνεις είναι λίγες. Αν όμως το αγοράζεις συνειδητοποιημένα για τη χρήση που έχει σχεδιαστεί είναι οκ. Και μια χαρά γρήγορο.

 

Απλά προσωπικά θέλω κάτι που θα το χρησημοποιώ πιό πολύ και για μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα οπότε πρέπει να κάνω (και άλλη) υπομονή για κάτι μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, παλεύεται, αλλά θέλει περίοδο προσαρμογής. Ομως σίγουρα δεν είναι για παρατεταμένη χρήση. Είναι πολύ μικρή η οθόνη.

 

7'' όπως και να το κάνεις είναι λίγες. Αν όμως το αγοράζεις συνειδητοποιημένα για τη χρήση που θα το κάνεις είναι οκ. Και μια χαρά γρήγορο.

 

Απλά προσωπικά θέλω κάτι που θα το χρησημοποιώ πιό πολύ και για μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα οπότε πρέπει να κάνω (και άλλη) υπομονή για κάτι μεγαλύτερο.

 

Άρε δεν την ακυρώνω την παραγγελία :devil:

Πάντως είναι όντως λίγες οι 7''. 10'' πρέπει να είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πιστεύω και εγώ. 10' είναι ιδανικές με μια ανάλογη αύξυση στην ανάλυση. Βέβαια για να βρεις κάτι ανάλογο στην αγορά σήμερα πρέπει να τα σκάσεις κανονικά, οπότε ευελπιστώ ότι η Asus δεν θα μας απογοητεύσει και θα το βγάλει το μεγαλύτερο αδερφάκι του Εee και καθώς φαίνεται μπαίνουν και άλλοι στο χορό, οι τιμές ενδέχεται κα να μειωθούν. Ευσεβείς πόθοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το παρήγγειλα. Δεν ήρθε όμως σε όλα τα χρώματα. Πράσινο, μπλε και ροζ. Το πράσινο πήρα μιας και ήταν το λιγότερο άσχημο.

Εγώ πάντως σκέφτομαι να περάσω Ubuntu mobile για αρχή.

 

Να πω όμως την αλήθεια, ακόμα μου φάνηκε ακριβό παρα το ότι κάνει 340? στο skroutz το πιο φθηνό, 320? στο eshop πριν την προσφορά, 299? μετά την προσφορά και εγώ το πήρα 240? αφού γλυτώνω το φπα μέσω της δουλειάς μου.

 

αυτο με τα 340 Ε που ειδες στο σκρουτζ ειναι το μοντελο με την καμερα κ την μεγαλυτερη μπαταρια ενω το e-shop εχει την surf εκδοση(δλδ μικροτερη μπαταρια,no camera,μπορει να μην εχει υποδοχη για αναβαθμιση της μνημης ραμ) στα χρωματα του τσιρκου μεντρανο + 50ευρω πιο ακριβα με την "προσφορα" σε σχεση με τις τιμες στις αλλες χωρες.

 

εγω παντως αμα κατσω πανω απο μια ωρα στο εεε κουραζομαι αρκετα,κυριως για σερφινγκ το χρησιμοποιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα 340 Ε που ειδες στο σκρουτζ ειναι το μοντελο με την καμερα κ την μεγαλυτερη μπαταρια ενω το e-shop εχει την surf εκδοση(δλδ μικροτερη μπαταρια,no camera,μπορει να μην εχει υποδοχη για αναβαθμιση της μνημης ραμ) στα χρωματα του τσιρκου μεντρανο + 50ευρω πιο ακριβα με την "προσφορα" σε σχεση με τις τιμες στις αλλες χωρες.

 

εγω παντως αμα κατσω πανω απο μια ωρα στο εεε κουραζομαι αρκετα,κυριως για σερφινγκ το χρησιμοποιω

 

Ναι, έχεις δίκιο. Αυτό με τα 340? είναι η άλλη έκδοση. Mea culpa.

 

Για την ram δεν βρήκα πουθενά κάποια αναφορά που να λέει ότι δεν αναβαθμίζετε, έχεις κάνα link να δούμε τι παίζει;

 

Για τις τιμές εξωτερικού το ξέρω αλλά αν σκεφτείς ότι το παίρνεις από εδώ (εγγύηση- με ότι αυτό σημαίνει) και ότι υπάρχει και το θέμα του ΦΠΑ για μένα (αυτό που αναφέρω παραπάνω) + του ότι δεν έχει μεταφορικά, νομίζω ότι προσωπικά εμένα με συμφέρει. Αν και πάλι λέω ότι τα 240 μου φαίνονται πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανα λαθος, γινεται αναβαθμιση στην ραμ(btw καλυπτεσαι κανονικα απο την εγγυηση αμα αλλαξεις ραμ) απλα μερικα μοντελα (απο οτι διαβασα συνηθως τα χρωματιστα) δεν εχουν την πορτουλα για να την αλλαξεις γρηγορα κ θα πρεπει να το ανοιξεις ολο το μηχανημα για να κανεις αναβαθμιση.

Στα 2g δεν γινεται να κανεις αναβαθμιση της ραμ μιας κ ειναι κολλημενη πανω στhn mobo, πολλοι υποθετουν πως βγαλανε πολλα σασι για 2g κ τα χρησημοποιησαν για μερικα μοντελα 4g

 

Tωρα οσο αφορα την εγγυηση νομιζω πως η ελληνικη asus δεν τα εχει εισαγει ακομα κ αυτα που πουλαει τα εσοπ ειναι προεισαγωγη. Αμα αγορασεις εεε απο το εξωτερικο(καλυτερα χωρα Ε.Ε) το χαρτι της εγγυηση λεει οτι ειναι εθνικη εγγυηση, αλλα διαβαζοντας στο forum.eeeuser.com διαπιστωσα πως αυτο το εγραψαν για να προστατευτει η εταιρια ετσι ωστε να μην εχει προβληματα με το θεμα του σερβις. Δλδ μολις εισαγει επισημα η asus στην Ελλαδα θα καλυπτει κανονικα μηχανηματα αγορασμενα απο χωρες εντος της Ε.Ε(βλεπε εδω τελευταιο ποστ)

240 ευρω ειναι η κανονικη του τιμη (350 USD= 232 E) αρα εισαι κομπλε.

 

**αυτα που γραφω δεν ειναι επιβεβαιωμενα αλλα σχολια χρηστων απο αλλο φορουμ**

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανα λαθος, γινεται αναβαθμιση στην ραμ(btw καλυπτεσαι κανονικα απο την εγγυηση αμα αλλαξεις ραμ) απλα μερικα μοντελα (απο οτι διαβασα συνηθως τα χρωματιστα) δεν εχουν την πορτουλα για να την αλλαξεις γρηγορα κ θα πρεπει να το ανοιξεις ολο το μηχανημα για να κανεις αναβαθμιση.

Στα 2g δεν γινεται να κανεις αναβαθμιση της ραμ μιας κ ειναι κολλημενη πανω στhn mobo, πολλοι υποθετουν πως βγαλανε πολλα σασι για 2g κ τα χρησημοποιησαν για μερικα μοντελα 4g

 

Tωρα οσο αφορα την εγγυηση νομιζω πως η ελληνικη asus δεν τα εχει εισαγει ακομα κ αυτα που πουλαει τα εσοπ ειναι προεισαγωγη. Αμα αγορασεις εεε απο το εξωτερικο(καλυτερα χωρα Ε.Ε) το χαρτι της εγγυηση λεει οτι ειναι εθνικη εγγυηση, αλλα διαβαζοντας στο forum.eeeuser.com διαπιστωσα πως αυτο το εγραψαν για να προστατευτει η εταιρια ετσι ωστε να μην εχει προβληματα με το θεμα του σερβις. Δλδ μολις εισαγει επισημα η asus στην Ελλαδα θα καλυπτει κανονικα μηχανηματα αγορασμενα απο χωρες εντος της Ε.Ε(βλεπε εδω τελευταιο ποστ)

240 ευρω ειναι η κανονικη του τιμη (350 USD= 232 E) αρα εισαι κομπλε.

 

**αυτα που γραφω δεν ειναι επιβεβαιωμενα αλλα σχολια χρηστων απο αλλο φορουμ**

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Αύριο που θα μου έρθει θα το δω. Ήδη σκέφτομαι να του βάλω 2gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε στο eshop σε όλα τα χρώματα!

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?id=PER.908166,PER.908167,PER.908168

μου έστειλαν μέιλ προσφοράς τελική στα 299 ευρώ!

μάλλον τρίτη οι εντυπώσεις αφού περάσω windows xp

 

Εγώ γιατί δεν έλαβα mail προσφοράς??? :cry::cry:

Όλες τις βλακείες μου στέλνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...