Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
τσιράκι της microsoft είναι η xandros. Κάτι άκουσα για xubuntu

mmmm....sweet

 

Δεν την είχα υπόψη μου καθόλου να σου πω την αλήθεια μέχρι σήμερα. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάντως, αν και θέλω να δοκιμάσω και ubuntu mobile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και το δικό μου. Μου άρεσε πάρα πολύ.

αν έρθει σε κάνα χρόνο θα αλλάξω αυτό που πήρα σήμερα γιατί η οθόνη είναι όντως λίγο μικρή

!

 

Περιμένουμε εντυπώσεις τις επόμενες μέρες που θα το δουλέψεις! Με χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην το αγοράσω ακόμα και να περιμένω το μεγαλύτερο...Αν συνεχίσω να το κοιτάω μπορεί να μπω στον πειρασμό να βολευτώ με αυτό για μερικούς μήνες και να πάω στο μεγαλύτερο μετά το καλοκαίρι. :-)

Όσο για την έκδοση linux που έχει όντως δεν είναι και από τις πιο γνωστές αλλά οκ. Αρκετοί πέρασαν άλλες εκδόσεις , άλλοι xp και είδα και μερικούς τρελούς με vista...μην ρωτάτε για boot time κτλ lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε εντυπώσεις τις επόμενες μέρες που θα το δουλέψεις! Με χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην το αγοράσω ακόμα και να περιμένω το μεγαλύτερο...Αν συνεχίσω να το κοιτάω μπορεί να μπω στον πειρασμό να βολευτώ με αυτό για μερικούς μήνες και να πάω στο μεγαλύτερο μετά το καλοκαίρι. :-)

Όσο για την έκδοση linux που έχει όντως δεν είναι και από τις πιο γνωστές αλλά οκ. Αρκετοί πέρασαν άλλες εκδόσεις , άλλοι xp και είδα και μερικούς τρελούς με vista...μην ρωτάτε για boot time κτλ lol

 

Αυτά διαβάζω τώρα. Τι άλλες διανομές και λειτουργικά να περάσω. Μέχρι και για MAC OSX βρήκα οδηγό. Προς το παρών διαβάζω μόνο όμως.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές αν και είναι πολύ νωρίς και είμαι ακόμα ενθουσιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε video τι λέει;

 

Είδα μία 1.5 ώρα avi ταινία με υπότιτλους, μια χαρά. Δεν είναι να το έχεις βέβαια πολύ μακριά αλλά είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις τελειωσα την εγκατασταση 2gb ram και windows xp σε ενα asus 4gb surf της κοπελας μου....απλα σας λεω οτι θελει πολυ υπομονη!!!το εκανα φυλλο και φτερο για να βρω την ram....παντως αν δειτε το αναλογο βιντεακι στο ytube για καποιον που ποιανουν τα χερια του ειναι σχετικα ευκολο....τωρα αυτο που μενει ειναι να του ανεβασω λιγο με overclocking τον επεξεργαστη (καπου στα 1500 το υπολογιζω),γιατι χαραμιζονται τα 2gb ram που του εβαλα....μολις το ολοκληρωσω και αυτο θα postarw εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το ανεβασα στα φυσιολογικα του επιπεδα (900),αφου απο την μανα του ειναι underclocked στα 600 και ειδα αισθητα αποτελεσματα στο boot των xp(20sec),τωρα για παραπανω δεν χερω γιατι οπως ειπα το notebook ειναι της κοπελας μου και δεν ειμαστε για πολλα πολλα πειραματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 9 ή 10ιντσες οθόνη και μεγαλύτερο SSD δίσκο γίνεται ενδιαφέρον για XP. Aναρωτιέμαι πόσο θα κόστιζε με 8GB SSD τη στιγμή που μια αντίστοιχη κάρτα Compactflash Sandisk Extreme III έχει 70 ευρώ. Και εν πάση περιπτώσει γιατί δεν βάζουν ένα expansion slot να αναβαθμίζεται κατά βούληση ώστε να μην ανεβαίνει το αρχικό κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...