Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

οσοι απο εσας του βαλατε xp και εχτρα ραμ,καλο ειναι να απενεργοποιησετε το page file των windows..γλυτωνεις καπου 1-1,5 gb απο την εγκατασταση τους....σε εμενα φανηκε ιδιαιτερα χρησιμο αφου δεν εβαλα nlite εκδοση των xp και μονο η εγκατασταση επιανε 3,2gb...τωρα με αυτο το κολπακι εχω βαλει μεσα τα παντα(office 2007,abobe reader 8.1,tune up utilities 2008,winamp 5.22,vcl 0.85d,avg 7.5,msn messenger,ολους τους εχτρα drivers και τα updates και εχω ακομα 900mb free!!!!:-D

 

βεβαια το startup γινεται σε 25sec αλλα για 5sec δεν χαλιεμαι καθολου!!

 

δοκιμαστε το και πειτε μου εντυπωσεις!!

 

ps:τα παραπανω δεν συνυστανται για asus με 512mb ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη λύση που με ενδιαφέρει αλλά και όλους μας είναι η έκδοση με οθόνη 9 ιντσών που θα κυκλοφορήσει μετά το Πάσχα και θα περιέχει τα xp...

 

:o Άτιμος καταναλωτισμός ....τελικά όλο λεφτά δίνουμε....:-)

 

Η χρήση που το θέλω είναι για δουλεία γραφείου (όταν δεν θα είμαι στο desktop μου) να το έχω στην τσάντα μου και όποτε θέλω να επεξεργάζομαι έγγραφα Doc και XLS που θα τα έχω σε usb flash, να συνδέομαι στον δίκτυο και να κοιτάω καμία σελίδα και τα Mail μου. Τώρα σε κανένα ταξιδάκι να το έχω στα πόδια μου και να βλέπω καμία ταινιούλα Divx δεν θα πώ όχι :o

 

Λέτε να περιμένω το νέο μοντέλο με την 9" οθόνη? διότι με την 7αρα θα είναι κουραστικό πιστεύω. Τονίζω ότι το θέλω επικουρικά και όχι για κύρια χρήση, φυσικά θα περιμένω και 2-3 μήνες αν χρειαστεί άμα είναι να γλιτώσω κάμποσα λεφτά σε σχέση με τα μοντέλα που υπάρχουν τώρα στην ελληνική αγορά(Sony....) και είναι απλησίαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lambroukos13

Και από αυτονομία πως πάει; Η Asus λέει 2ώρες και 30 λεπτά, εσένα πόσο σου έχει κρατήσει;

 

lambrouko13 μπορεί να μην με λένε αλλά να σου πω ότι περίπου τόσο κρατάει το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ρε παιδια επειδη ψηνομαι να το αγορασω αλλα βρισκω μονο το μοντελο με τα 512 ddr2 και 4gb σκληρο τι μπορω ν αλλαξω για να καταλαβω... Απ οτι καταλαβα θα βγει η εχει ηδη βγει νεο μοντελο με 2gb ram και μεγαλυτερη ο8ονη... Αλλες διαφορες θα εχει? βασικα στο στο μοντελο με τα 512 ram μπορω ν αλλαξω μνημη? να βαλω μεγαλυτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενεργοποιημενο το wireless,overclocking στα 900,2gb ram και τερμα την ενταση,ειδα ανετα ταινια 1,30 ωρας και η μπαταρια απο 100% ειχε πεσει στο 30%,δηλαδη σε full χρηση καπου 2 ωρες και κατι το υπολογιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ρε παιδια επειδη ψηνομαι να το αγορασω αλλα βρισκω μονο το μοντελο με τα 512 ddr2 και 4gb σκληρο τι μπορω ν αλλαξω για να καταλαβω... Απ οτι καταλαβα θα βγει η εχει ηδη βγει νεο μοντελο με 2gb ram και μεγαλυτερη ο8ονη... Αλλες διαφορες θα εχει? βασικα στο στο μοντελο με τα 512 ram μπορω ν αλλαξω μνημη? να βαλω μεγαλυτερη?

 

κυκλοφορουνε και μοντελα πιο αναβαθμισμενα και απο αυτο δηλ με 1 gb ram & 8gb ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυκλοφορουνε και μοντελα πιο αναβαθμισμενα και απο αυτο δηλ με 1 gb ram & 8gb ssd

 

Και ποια ειναι αυτα?παρατηρησα οτι στο eee 701 μπορω να βαλω 2gb ram και ν αυξησω την χωρητικοτητα του οποτε στην ουσια οι διαφορες του απο το νεο μοντελο (νομιζω ειναι το eee 900) ποιες 8α ειναι? μονο μεγεθους οθονης? επιμενω στο 701 γιατι αυτο υπαρχει στο καταστημα της γειτονιας και το εχω ερωτευτει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2gb ram μπορεις να αλλαξεις(αφου το κανεις φιλο και φτερο) αλλα ssd οχι....μπορεις ακομα να επεκτηνεις με μια sdhc 16gb class 6 την χωρητικοτητα ....αν αυτα δεν σου φαινονται εμποδια και δεν σε νοιαζει και η ελαχιστα μεγαλυτερη οθονη...χτυπα το!!

εγω προσωπικα εκανα αυτες τις κινησεις που αναφερω παραπανω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος τοσο με την αποδοση του οσο και την απολυτη φορητοτητα που προσφερει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 4G-701(το κλασικο eeepc δηλαδη) έχει 512mb και μπορει να παρει μεχρι 2gb ram και έχει 4gb δισκο. Το 8G που ακομα περιμένουμε να βγει έχει 8gb δισκο και 1gb ram.:-)

 

Τώρα το eeepc 900 ΟΤΑΝ θα κυκλοφορήσει θα εχει απο 8 μεχρι 12(νομίζω) gb δισκο, 1gb ram και μεγαλύτερη οθόνη. Και καποια στιγμη θα αλλαξει και η CPU αλλα αγνωστο πότε.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 4G-701(το κλασικο eeepc δηλαδη) έχει 512mb και μπορει να παρει μεχρι 2gb ram και έχει 4gb δισκο. Το 8G που ακομα περιμένουμε να βγει έχει 8gb δισκο και 1gb ram.:-)

 

Τώρα το eeepc 900 ΟΤΑΝ θα κυκλοφορήσει θα εχει απο 8 μεχρι 12(νομίζω) gb δισκο, 1gb ram και μεγαλύτερη οθόνη. Και καποια στιγμη θα αλλαξει και η CPU αλλα αγνωστο πότε.:-)

 

και υπαρχει διαφορα στο μοντελο surf και στα απλα μοντελα? μαλλον θα παω να το χτυπησω αυριο εφοσον απ οσο διαβαζω το επομενο μοντελο δεν θα εχει διαφορα εκτος απο μεγεθος οθονης(το οποιο δεν μ ενδιαφερει) σε σκληρο(του βαζω μια καρτουλα και ξενοιασα) και σε ραμ (πραγμα το οποιο παλι δεν μ ενδιαφερει αφου μπορω να την αλλαξω). Καποια ουσιαστικη διαφορα δηλαδη δεν υπαρχει ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το surf δεν περιεχει θηκη,καμερα και εχει μικροτερη μπαταρια 4400 αντι 5200....ακομα δεν εχει πορτακι για να αναβαθμησεις την ram...πρεπει να το ανοιχεις ολο και να φτασεις στο motherboard για να την βαλεις....αν δεν εισαι εμπειρος και δεν πιανουν τα χερια σου μην το επειχηρησεις....το καταστρεψες για πλακα!σε παραπανω post εχω δωσει και videaki απο το ytube που δειχνει την διαδικασια τοποθετησης της ram σε surf model 4 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...