Προς το περιεχόμενο

βοηθεια στην c


ΘΑΛΑΣΣΗ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θα ήθελα να μου προτεινεται ενα βιβλιο που να μπορεσω να αρχισω να μελεταω την γλωσσα c.Με τους υπολογιστες ασχολουμε αλλα τωρα ξεκιναω με προγρμματισμο και θα ήθελα να ειναι οσο πιο ευκολο.εχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε κάποιο βιβλιαράκι του τύπου c σε 21 ώρες

 

ή c για βλάκες (dummies)

 

μπορεί να με κράξουνε αλλά είναι η υπερασφαλής εισαγωγή για κάποιον που δεν ξέρει τίποτα και το πάει χωρίς δάσκαλο.

 

ανάλαφρα βιβλία απο τα οποία θα μάθεις τα βασικά, τα ΠΟΛΥ βασικά ώστε μετά να προχωρήσεις στα πιο αναλυτικά

 

πρόσεχε να πάρεις C και όχι visual c++ ή τίποτα παράξενο

 

σκέτο το C χωρίς γαρνίρα.

 

και τον compiler θα τον κατεβάσεις απο εδώ:

 

http://www.bloodshed.net/devcpp.html

 

επίσης δεν έκανες search στο forum παίζουν πάρα πολά thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη φορά μπαίνω σε forum και ψαχνομαι θα ψαξω.Οσο για την c εχω ασχοληθει με αλλες γλωσσες αλλα παντα τις παραταγα γιατι δεν ειναι το δυνατο μου σημειο αλλα τωρα πρεπει να ασχοληθω σοβαρα γιατι χρειαζεται για το μεταπτυχιακο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ γνωστό και κλασσικό βιβλίο για C είναι το "Η γλώσσα προγραμματισμού C" των Brian Kerighan, Dennis Richie Εκδόσεις κλειδάριθμος (Μετάφραση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ γνωστό και κλασσικό βιβλίο για C είναι το "Η γλώσσα προγραμματισμού C" των Brian Kerighan, Dennis Richie Εκδόσεις κλειδάριθμος (Μετάφραση).

 

Dyskolo vivlio gia kapoion pou den exei idea apo C. Ki egw 8a proteina to "h texnh kai h episthmh tis c". Arketa kalogrammeno kai katatopistiko gia arxario sth C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ γνωστό και κλασσικό βιβλίο για C είναι το "Η γλώσσα προγραμματισμού C" των Brian Kerighan, Dennis Richie Εκδόσεις κλειδάριθμος (Μετάφραση).

 

Για αρχή ίσως είναι λίγο δύσκολο. Όμως είναι το απόλυτο βιβλίο για C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτό λέμε κάποιο βιβλίο for dummies ή σε 21 ώρες.

 

γιατί είναι γλυκιά εισαγωγή χωρίς να σε απογοητεύει

 

συνήθως πιο εξελιγμένα βιβλία περιμένουν ότι σκαμπάζεις 10-20 πράγματα απο προγρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...