Προς το περιεχόμενο

FILTER ΓΙΑ ADSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Υπάρχει δυνατότητα για παροχή μόνο σύνδεσης ίντερνετ. Η παροχή του αριθμού ( τηλεφωνικού) γίνεται για να ταυτοποιηθεί το ζεύγος που πηγαίνει στο κατανεμητή και μετά στο DSLAM. Η διαφορά με αυτή τη συνδεσμολογία είναι ότι το ζεύγος του χαλκού που φτάνει στο κέντρο δεν συνδέεται καθόλου με PSTN exchange ή ΙSDN exchange ( αν μιλάμε για Annex B ΑDSL).

 

2. Το φίλτρο είναι αναγκαίο μόνο όταν συνυπάρχει τηλεφωνική υπηρεσεία αλλά και δεδομένων ( ADSL / ADSL2+ / VSDL2 γραμμή). Ο λόγος που χρησιμοποιείται το φίλτρο είναι επειδή η συχνότητα λειτουργίας του xDSL είναι σαφώς μεγαλύτερη από αυτή τη συχνότητα λειτουργίας του τηλεφώνου. Επαγωγικά, επειδή και οι 2 υπηρεσείς συνυπάρχουν στο ίδιο καλώδιο για αποφύγουμε παρεμβολές συχνοτήτων, αλλά και εξαιτίας του impulse noise.

 

Ελπίζω να βοήθησα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τo Vodafone ADSL FULL llu έρχεται μόνο ADSL στη πρίζα και καθόλου τηλέφωνο, βέβαια αν θέλεις μπορείς να έχεις ΟΤΕ νομίζω, εγώ όμως έχω σταθερό με τη Vodafone το οποιο δεν εχει καμια σχέση με τη πριζα του ΟΤΕ γιατι είναι μέσω δικτύου GSM, ετσι στη πρίζα έρχεται μόνο ADSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...