Προς το περιεχόμενο

The Settlers VI


pc_admin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η άμυνα είναι για τις κότες :P

 

Ο λόγος είναι ο εξής απλός. Όταν είσαι στην άμυνα δεν ξέρεις από που θα σου ρθει ο άλλος, έτσι αναγκάζεσαι να σκορπίσεις το στρατό σου. Ο άλλος συγκεντρώνει τα πάντα σε ένα σημείο που εσύ έχεις λίγα κ σε ξεσκίζει. Εννοείται ότι το με το pc μπορείς να κάνεις ότι θες γιατί δεν είναι σοβαρός αντίπαλος.

 

"...λέμε και καμιά μ@λ@κί@ να περάσει η ώρα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Η άμυνα είναι για τις κότες :P

 

Ο λόγος είναι ο εξής απλός. Όταν είσαι στην άμυνα δεν ξέρεις από που θα σου ρθει ο άλλος, έτσι αναγκάζεσαι να σκορπίσεις το στρατό σου. Ο άλλος συγκεντρώνει τα πάντα σε ένα σημείο που εσύ έχεις λίγα κ σε ξεσκίζει. Εννοείται ότι το με το pc μπορείς να κάνεις ότι θες γιατί δεν είναι σοβαρός αντίπαλος.

 

χααχχαχαχαχαχααχαχ

θα έχει πλάκα!

εκτός αν κάνεις πλάκα...

 

πάντα ανάλογα στο παιχνίδι και την ιδιαιτερότητα του "λαού"/ήρωά σου είναι όλα..

και σίγουρα θέμα ταχύτητας και αυτοματισμών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, ξέρει κάποιος πως βάζεις πρόβατα στο stable? τα εχω και γυρνάνε γύρω γύρω χωρίς να ''παχαίνουνε''...λεφτά παίρνεις μόνο απο τους φόρους ή υπάρχει κανα ορυχείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνεις τον στάβλο και κάνεις κλικ πάνω του. Θα δεις ένα τετράγωνο με κάγκελα (είναι ο περιφραγμένος χώρος για τα πρόβατα), το τοποθετείς σε κάποιο χώρο με χόρτα (για να τρώνε τα πρόβατα) και μπαίνουν μόνα τους μέσα. Σε κάθε τέτοιο χώρο μπορούν να μπουν μέχρι πέντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει υπερβολικά τελικά το παιχνίδι.Όσο το προχωράω τόσο με πορώνει.

Τα σπαστικά του όμως τα έχει.Έχω παρατηρήσει πως όταν τελειώνω μια αποστολή και πηγαίνω κατευθείαν στην επόμενη, μετά από κάποιο χρονικό διάστημα που παίζεις δε μπορεί να κάνει save!Αν όμως το είχες κλείσει και το άνοιγες κάθε φορά για να αρχίσεις αποστολή όλα εντάξει.

Ξεχάστηκα κι εγώ χθες και πήγα σερί για τη 13η αποστολή.Είχα παίξει κάπου μια ώρα και άρχισε να μην κάνει save.Και όχι τίποτ' άλλο σβήνει και το autosave έτσι!Πάλι από την αρχή (σχεδόν) δηλαδή σήμερα.

 

Μου άρχισε και κάτι άλλα σπαστικά.Κρασάρει τουλάχιστον 3-4 φορές σε κάθε αποστολή πλέον, οπότε είμαι μονίμως με quicksave.Απόρώ πως του κόλλησε το μυαλό.Μέχρι την 10η-11η αποστολή κρασαρίσματα τουλάχιστον δεν είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, patch δεν παίζει να βάλω τώρα που έμεινε η ουρά.

Έχω παίξει καμιά 20ρια ώρες σίγουρα και οι μεταγενέστερες εκδόσεις δε δουλεύουν με τα saves των προηγούμενων.Δεν είμαι διατεθειμένος να το ξαναρχίσω.Από τη στιγμή που έκανα το λάθος και το ξεκίνησα με την 1.0 με αυτή θα το τελειώσω.Εξάλλου δεν κόλωσα ως τώρα που έγβαλα το μεγαλύτερο τμήμα, τώρα στα τελειώματα; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Otan ximoniasi to potami pagonei opote patas epanw tou. Apo to ena simio einai filagmeno me ksilinous pasalous oxi me petrinous opws apo mprosta. Pas ekei kai apla kes tous ksilinous pasalous opote mpeneis meta sto stratopedo :mrgreen:

 

 

epeidi eimai kainourgios kai sto game kai sto eidos pos kaigontai?exw paei ekei alla me attack den ginetai tipota!!!!opoios mporei as voithisei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας επιλέξει τους στρατιώτες σου βάζεις τον κέρσορα στο σημείο που θες να επιτεθείς. Πχ στους πασσάλους. Ο κέρσορας γίνεται σπαθί στα σημεία που μπορείς να επιτεθείς. Όταν είναι αρκετά κοντά οι στρατιώτες στο σημείο που θες, πετάνε δαυλούς με φωτιές. Οι δαυλοί δεν είναι ατελείωτοι, γιαυτό προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στρατιώτες σου μπορούν να πετάξουν δαυλούς στα ξύλινα οχυρά.Όμως έχουν περιορισμένο αριθμό από αυτούς και θα πρέπει να ανεφοδιαστείς σε κάποιο στρατώνα ή οχυρό που έχεις κοντά.Υπάρχει και ο ήρωας βέβαια που με την ειδική κίνηση που έχει τους ανεφοδιάζει, αλλά δεν κάνει και πολύ δουλειά γιατί αργεί να ξαναφορτώσει.Απλά πάρε αρκετές ομάδες από στρατιώτες για να μην ξαναγυρνάς να γεμίζεις.Τον αριθμό που έχουν ακόμα στον λέει πάνω από τα κεφάλια τους.

 

Με πρόκαμε ο Φίλιππας! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά!!!! Όντως τους άφηνα έξω από τις "γειτονιές μου" και τους είχαν τελειώσει οι δαυλοί! Στην 5 dengir νομίζω τα outpost πως πέφτουν. Τους έχω βάλει φωτιά αλλα δεν εχουν καταστραφεί τελειώς και δεν μπορώ να κάνω άλλο επίθεση!!!! Έχουν πολύ λίγη ενέργεια!!!!

Αν συνεχίσει έτσι σε κάθε πίστα μου φένεται θα το παρατήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να τα καταστρέφεις ολοσχερώς (αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείς ότι σε δυσκολεύει).Μπορείς να τα καταστρέφεις ως ένα βαθμό και μετά να ανεβάζεις τους στρατιώτες σου επάνω.Έτσι και δε θα αργείς να τα διαλύσεις και κυρίως θα κάνεις αυτομάτως την περιοχή δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...