Προς το περιεχόμενο

Newbie Βοηθεια αγορα αυτοκινητου


_christos_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αφού σου έχει μπει η ιδέα για καινούργιο αυτοκίνητο, δεν φεύγει με τίποτα. Γι αυτό χτύπα τώρα αυτό που μπορείς(15 χιλ.) και σε 3-4 χρόνια χτυπάς κάτι μεγαλύτερο.

 

Άσε κι εγώ Getz 5 ετών έχω και μου έχει καρφωθεί η ιδέα για καινούργιο, αλλά εγώ δεν μπορώ και τρελαίνομαι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο έντονος ο καταναλωτισμός και στα αυτοκίνητα? Υπάρχει λόγος να τα αλλάζουμε κάθε 2-3 χρόνια?

 

Εγώ ψηφίζω γιαπωνέζικο, το αγοράζεις και το κρατάς 10-20 χρόνια. Το nissan του πατέρα μου 18 χρόνια δεν έχει βγάλει ούτε ένα σοβαρό πρόβλημα. Τα τυπικά σέρβις και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο έντονος ο καταναλωτισμός και στα αυτοκίνητα? Υπάρχει λόγος να τα αλλάζουμε κάθε 2-3 χρόνια?

 

Εγώ ψηφίζω γιαπωνέζικο, το αγοράζεις και το κρατάς 10-20 χρόνια. Το nissan του πατέρα μου 18 χρόνια δεν έχει βγάλει ούτε ένα σοβαρό πρόβλημα. Τα τυπικά σέρβις και μόνο.

 

Μόνο στην Ελλάδα το αυτοκίνητο θεωρείται κάτι μεταξύ ακινήτου και ομολογιακού τριακονταετούς διάρκειας.

 

Στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο, τα αυτοκίνητα πωλούνται περίπου στην λύξη της εγγύησής τους και φυσικά οι τιμές τους πέφτουν πολύ χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που σκοπεύω ειναι να πάρω κπ στιγμη είτε τωρα ειτε σε κανενα 3αρη χρόνια ένα καλό αυτοκίνητο και να το κρατήσω.Δεν προκειτε να αλλάζω όλη την ωρα αμαξια.Απλά το getzaki δεν τραβαει και το είχω παρει σαν πρώτο αμαξι μεχρι να μαθω να οδηγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2 ετών κάτω από δέκα και τα 20 ετών τα πετάνε.

κ επειδη θελω παντα να την λεω στον αμοιρο τυπο π ψαχνει gia post m...

απλα θα τ βαλω το πιο ακριβο 1.400 κ την 1η τιμη π εβγαλε για 2007.

ελπιζω να ξερεις ποσο εχει new...

VW POLO 1.400 cc, 5θυρο, μοντέλα 2007 (6 μηνών), a/c, 2 air bags, ABS, υδραυλικό τιμόνι, ηλεκτρικά παράθυρα, ράδιο-cd, book service και εργοστασιακή εγγύηση, τιμή 11.500 ευρώ. εξόφληση έως 72 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ επειδη θελω παντα να την λεω στον αμοιρο τυπο π ψαχνει gia post m...

απλα θα τ βαλω το πιο ακριβο 1.400 κ την 1η τιμη π εβγαλε για 2007.

ελπιζω να ξερεις ποσο εχει new...

VW POLO 1.400 cc, 5θυρο, μοντέλα 2007 (6 μηνών), a/c, 2 air bags, ABS, υδραυλικό τιμόνι, ηλεκτρικά παράθυρα, ράδιο-cd, book service και εργοστασιακή εγγύηση, τιμή 11.500 ευρώ. εξόφληση έως 72 μήνες

 

Φαντάζομαι αστειεύεσαι λέγοντας ότι ψάχνω για post σου. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά, αλλά αν αυτό εννοείς... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Επειδή πάνω στη φούρια σου φαντάζομαι δεν καλοδιάβασες τι έγραψα και πιθανόν δεν κατάλαβες, δεν είπα ότι δεν έχεις δίκιο ότι πέφτουν οι τιμές. Ίσα ίσα, είμαι 100% υπέρ των καλομεταχειρισμένων.

 

Όμως ο άνθρωπος μιλάει για καινούργιο εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λέει ο φιλος kwsn θελω μόνο καινούργιο σε περιπτωση που πάω μεχρι τα 15000 .Μεταχειρισμενο θα έπερνα μόνο μια mercedes ή bmw(που να κάνει 20000><26000)

Παιδια απο ότι το έχω συζητησει και σκεφτει μάλλον πάω σε κάτι μέχρι 15000 κάπου έκει.

Για πειτε καμια πρόταση...μαρεσει το grande punto και το opel corsa.

 

Eκτος-κατι που ειναι σπανιο-βρω ένα πολύ καλό μεταχειρισμενο σε καλή τιμη.Ενας φίλος βρηκε το astra cosmo 1.6 με 5000 του ίδιου έτους που έκανε 22000 καινουργιο το πηρε 16000.Ηταν αμαξι του test drive.Νομιζω πολύ καλη περιπτωση αλλά αντε βρες κατι τετοιο.Φυσικα και θα ψαξω πολύ και θα περιμένω αλλά ειναι να σου κατσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...