Προς το περιεχόμενο

SONY VAIO VGN-FZ11S ή ACER ASPIRE 5920 Τ7300;;;;


Jim267

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στον hp9542ev..Χα χα τελικά φίλε jtsc21 πρέπει να έχεις φάει χοντρό προβλημα με acer στο παρελθον..δεν υπάρχει αλλή εξηγηση..μα τετοιο κόλλημα!!?"κολοacer"? εχω 2 προιόντα της εταιρειας acer και απο το service που χρειάστηκα τα είχα όλα!!άμεση εξυπηρέτηση..και δυστηχως δεν ισχύει τίποτα απο αυτα που υποστιρίζεις για εμένα..και είμαι κάτοχος..επειμένω....αν είναι έτσι να πέρνουμε όλοι mercedes..μην πηγαινουμε κ συχνα στο συνεργειο..μα τι να κάνουμε έχουμε κ φθηνότερα αυτοκίνητα..για την ώρα σου προτείνω τον acer φίλε Jim267 η επίδοση μέτραει στο πέρασμα του χρόνου..την ποιότητα μάλλον θα σου μείνει να την κοιτας στον κόσμο των pc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.φιλε venisk,

 

αυτο που λες με τα αυτοκινητα(να παρουμε ολοι mercedes)δεν ισχυει λογω της τςραστιας διαφορας χρηματων.εδω ομως ο jim267 εχει τα χρηματα(απ'οτι φαινεται απο τα λαπτοπ που σκεφτεται να αγορασει)παρει κατι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ACER.για να καταλαβεις τι εννοω,ειναι σαν να διαθετεις τα χρηματα να αγορασεις ferrari αι τελικα να προτιμησεις yugo zastava!!!!

 

2.τωρα θα δικαιολογισω γιατι μου τη σπαει η acer

 

α)κακη ποιοτητα κατασκευης πχ ταπλαστικα της

β)κακη ποιοτητα οθονης

γ)απαραδεκτο σερβις(την εχω πατησει!!!!)

δ)αν σου χαλασει τοτε γ*μησε τα.παει ο υπολογιστης σου...

 

3.προς jim267

 

φιλε δημητρη(ειμαστε και συνονοματοι) αφου θελεις λαπτοπ για να κρατησει 5 χρονια, ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ACER.παρε καποια απο αυτα που σου προτεινα(και κυριως τον 9542ev).πραγματικα αξιζει τα χρηματα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..την έχεις πατήσει γι αυτο τέτοιο κολλημα:-D!!Τώρα εξηγήται αυτη η αντιπάθεια:-D!!Σιγα τα πλαστικα που έχει και ο hp..μακάρι να μην την πατήσεις και με hp/toshiba/sony jtsc21 γιατι έχει να φάει κράξιμο..χε χε:-D:-D!!!!στατιστικα δεν είναι λογικό να χαλάνε περισσότερα acer?..αφου πωλούνται πολλά περισσότερα!!!!

Πάντως επιμένω στον hp9542ev όπως ο φίλος jtsc21..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Κι εγώ ήμουν επιφυλακτικός για τα acer. Όμως έχω acer ferrari 3 χρόνια, το έχω πάει και ταξίδια και δεν έχει πάθει τίποτα! Μόνο στη μια γωνία έχει ξεφτίσει λίγο μια επίστρωση που έχει για να μην γλυστράει το χέρι και ΔΕΝ έχει επεκταθεί έτσι ώστε να ξεφλουδίσει όλο όπως περίμενα!!

Όσο για την αντιπροσωπεία, τώρα πλέον μπορεί κανείς να πάει στην Infoquest που έχει πάρα πολύ καλό service! Ακόμα και στην MDI που είχα πάει το φορτιστή για αλλαγή, κάνανε 5 μέρες να το στείλουν, να το ελέγξουν και να φέρουν καινούριο.

Τα acer έχουν value for money. Τέλος. Τα Sony χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία δεν νομίζω! Και το πλαστικό τους δεν είναι ωραίο. Έχει ο ξαδερφός μου Sony laptop και είναι σαν ψεύτικο το πλαστικό.

 

Τον καιρό αυτό πάντως καλό είναι να πάρει κανείς Toshiba μιας και είναι πλέον φτηνά και έχουν καλύτερη ποιότητα από acer π.χ. Δεν έχουν τόσο ωραίο design κατά τη γνώμη μου. Δεν έχω βρεί laptop από τα καινούρια στην αγορά που να μου αρέσει περισσότερο από το ferrari που έχω. Ούτε καν το μαύρο Toshiba-satellite που είναι πολύ ωραίο. Όλα είναι πιο χοντρά και όλο και κάτι θα έχουν πάνω τους άσχημο ή/και άβολο.

 

Την καταλαβαίνω την έχθρα jtsc21 απένταντι στα acer. Κάτι θα του έχει τύχει στο παρελθόν ή σε γνωστό του. Έχω κι εγώ τέτοια έχθρα στα Mac που έιναι τόσο ακριβά και δεν εξίζουν τα λεφτά τους, αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα acer πουλάνε περισσότερο, και λογικό είναι περισσότερος κόσμος να έχει παράπονα.

 

Τι σχέση έχει το ότι πουλάνε περισσότερο; Και τα Hyundai πουλάνε περισσότερο και είναι φτηνότερα από πολλές άλλες μάρκες, αλλά έχεις ακούσει πολλούς να παραπονιούνται;

 

Sorry για το off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που κατάλαβα και πιστεύω ότι είναι ξεκάθαρο αυτό που ήθελε να πεί ο Physics_Rulez είναι ότι επειδή τα acer πουλάνε περισσότερα σε αριθμό laptops από άλλες εταιρίες, λογικό είναι να ακούμε και περισσότερα σε αριθμό παράπονα. Αυτός είναι ένας λόγος που ακούμε πολλά παράπονα για τα acer αλλά ισχύει βέβαια ότι η ποιότητά τους είναι χειρότερη από πολλά άλλα. ΟΧΙ όμως όπως τα παρουσιάζουν μερικοί λές και είναι η χειρότερη μάρκα όλων των εποχών!! Το ξαναλέω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το acer laptop μου και σκέφτομαι και το επόμενό μου αν δεν είναι toshiba να είναι το acer aspireone.

 

Επίσης ναι εγώ προσωπικά έχω ακούσει πάρα πολλούς να παραπονιούνται για τα Hyundai. Δεν είναι και από τις πρώτες επιλογές όταν πάει κανέις να αγοράσει αμάξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...