Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με virus-antispyware-trojan-rootkit


zanos79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω 3 μέρες που έκανα φορμάτ στον υπολογιστή και ενώ δεν είχα ποτε προβλήματα με ιους και spyware με το που έκανα το φορμάτ στην σελιδα του explorer εγκαταστήθηκε μια εργαλειοθήκη με το ονομα zedo , απο τοτε παρατηρώ διάφορα τρελά, το antivirus βρίσκει συνεχώς διάφορα, trojan,rootkit τα διαγράφει αλλά μόλις επανακκινώ τον υπολογιστή πάλι ξανάρχονται, επίσης ενώ δουλεύω firefox κάθε λίγο ανοίγει o explorer και ζητά τη σελιδα power by zeldo ή doctorregistry, έχω βάλει 3 διαφορετικά antivirus, όλα βρίσκουν ,τα διαγράφουν αλλά αυτά εμφανίζονται ξανά, το ίδιο και με τα antispyware, αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει, το format είναι μια λύση αλλά τελευταία που έχω στο μυαλό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απενεργοίησε την "επαναφορά συστήματος" γιατί αυτά τα προγράμματα πάνε εκεί και δημιουργούν κλώνους τους και γι' αυτό επανεμφανίζονται, μετά κάνε επανεκκίνηση σε safe mode και τρέξε antivirus-antispyware, μετά επανεκκίνηση σε normal mode και ενεργοποίησε πάλι την "επαναφορά συστήματος", λογικά θα είσαι τελείως καθαρός.

Καλή επιτυχία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...