Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικό του WinRAR????


Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να επιλέξεις όλα μαζί τα αρχεία και να τα κάνεις extract αντί για ένα ένα. Όσο για πιο γρήγορο του Winrar, δε νομίζω να τίθεται τέτοιο θέμα μια και η ταχύτητα του δίσκου μετράει πάνω απ' όλα. Δοκίμασε όμως και το 7-zip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ένα Tip :αν κάνετε extract τα rar files σε διαφορετικό σκληρό δίσκο από αυτόν στον οποίο βρίσκονται θα γίνει το extraction περίπου 2-3 φορές πιο γρήγορα ;) δοκιμάστε το.

 

Ontws isxiei kati tetio?Emena den mou fenetai logiko giati pera apo to extraction tha kanei kai move ta arxeia, kai kseroume polly kala oti otan kanoume move i copy paste arxeia se allo sklhro ta windows gonatizoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontws isxiei kati tetio?Emena den mou fenetai logiko giati pera apo to extraction tha kanei kai move ta arxeia, kai kseroume polly kala oti otan kanoume move i copy paste arxeia se allo sklhro ta windows gonatizoun.

 

Βεβαίως και ισχύει ότι είναι πιο γρήγορο άμα κάνεις extract σε διαφορετικό δίσκο. Ο ένας διαβάζει και ο άλλος γράφει, ενώ είναι φυσικό άμα τις κάνει και τις δύο λειτουργίες ο ίδιος δίσκος να είναι πιο αργή η διαδικασία.

Μία ψήφος και από μένα στο 7zip αν και δεν πιστεύω ότι θα είναι πιο γρήγορο από το WinRar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

απλώς είπα μήπως και υπάρχει κάποια λύση διαφορετική του winrar ή οποία να μου διαφεύγει αλλά μάλλον δεν υπάρχει...

θα πρέπει να αλλάξουν οι scene rules μου φαίνεται για να δούμε άσπρη μέρα!

ακους εκεί 5.000.0000 rar segments και να πεις πως γλυτώνεις και τίποτα σε μέγεθος... ουφ! lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μονος λογος που θα αλλαζα το winrar ειναι γιατι δεν ειναι δωρεαν. και χωρις σκεψη η επομενη επιλογη οπως προειπωθηκε 7-zip!

Το ότι δεν είναι δωρεάν δεν επηρρεάζει τη λειτουργικότητά του. Δεν υπάρχει κάτι που να μη σε αφήνει να κάνεις όντας unregistered.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν είναι δωρεάν δεν επηρρεάζει τη λειτουργικότητά του. Δεν υπάρχει κάτι που να μη σε αφήνει να κάνεις όντας unregistered.

 

εχεις δικιο αλλα αν το χρειαζεσαι συχνα πρεπει να κανεις συνεχεια κλικ οποτε καταντα σπαστικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

απλώς είπα μήπως και υπάρχει κάποια λύση διαφορετική του winrar ή οποία να μου διαφεύγει αλλά μάλλον δεν υπάρχει...

θα πρέπει να αλλάξουν οι scene rules μου φαίνεται για να δούμε άσπρη μέρα!

ακους εκεί 5.000.0000 rar segments και να πεις πως γλυτώνεις και τίποτα σε μέγεθος... ουφ! lol

 

και οι scene rules να αλλάξουν, αν ο σκληρός σου είναι αργός,πάντα αργά θα γίνεται.Αυτο που πρέπει να αλλάξει είναι τα segments,είναι σπαστικότατα:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...