Προς το περιεχόμενο

Νέο DVD-RW


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά προτείνεται ένα dvd-rw από e-shop το οποιο όπως δήποτε να συνδέεται με sata γιατί δεν έχω άλλο χώρο για ide συσκευές να γραφει καλά και γρήγορα νομίζω το πιο γρήγορο είναι ιστά 20x για dvd τώρα και δεν θα με χάλαγε και lightscribe η labelflash αλλα δεν είναι πρωτεύον σκοπός για αγορά δεν ξέρω πιο έχει επικρατήσει :)

 

λέω να αλλάξω το aopen flashed @ liteon που έχω εγώ γιατί άρχισε να μου κάνει νάζια πατάω το κουμπί και στην δεύτερη φορα θυμάται να ανοίξει το στόμα του για να πάρει δισκάκι μέσα και διαφορα αλλα

 

PS μην το ξεφτιλίσουμε στην τιμή :) αν είνια να δώσω 50 ευρώ για dvd μένω και με αυτό που είμαι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
To Pioneer DVR-212D (32 ευρώ) πρέπει να είναι καλή αγορά. Το έχω σταμπάρει για μελλοντική αναβάθμιση (ψάχνω κι εγώ για SATA recorder).

 

an kai exw to Optiarc AD-7173S 8a proteinw kai egw to sygkekrimeno Pioneer :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία μπήκε στα υπόψιν και αυτό :) αν και έχω δει κάποια που γραφουν με 20x τα dvd http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.346631 αυτό πχ τι λέτε ? κάποιο που να είναι και lightscribe η labelflash και καλο σαν αυτό που προτείνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vatos_locos πήρα πριν 1 βδομάδα το Liteon που έχεις στο link αν και το πήρα πιο πολύ για reader-scanner με τα cdspeed-kprobe κάνει καλές εγγραφές και στα 16x που το δοκίμασα με tdk +R και taiyo yuden +R θα σου ανεβάζω σε λίγο και 1 scan για να δεις και μόνος σου οπότε το προτείνω

 

Edit: επειδή το έχω τώρα και γράφει κάτι θα το scanαρω σε λίγο μέχρι τότε δες το review του drive στο cdfreaks http://www.cdfreaks.com/reviews/Lite-On-LH-20A1S-DVD-Burner-Mini-Review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά την εγγραφή την έκανε στα 8x και όχι 16x το άλλο μου recorder benq1655 τα γράφει στα 16 οπότε νόμιζα ότι είναι 16x το δισκάκι... πάντως εγώ στο ανέβασα και όπως βλέπεις είναι καλή εγγραφή

 

liteondvdrwlh20a1s9l071ym2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος φιλε μου σε ευχαριστώ πολύ :) άντε να καταλήξω και εκεί κάπου να τελειώνω και με αυτό να πάρω ένα εσωτερικό τώρα πια που έχω και τροφοδοτικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν κοιτας το nec 7173 στα 28Ε (e-shop) που έχει και labelflash - δε λέω, ακριβά είναι τα δισκάκια αλλά θα μπορείς για μια special περίπτωση να φτιάξεις κάτι ξεχωριστό (ΥΓ εγώ διάλεξα lightscribe γιατι έχει πιό φθηνά δισκάκια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εσύ ψάχνεις για lightscribe τεχνολογία παρά για να γράφεις δισκάκια ποιοτικά πιο πολύ.

 

Και οι δύο τεχνολογίες είναι για τον.... . Άσε που τα δισκάκια είναι πανάκριβα.

 

Η lightscribe θεωρείται λίγο καλύτερη. Να μήν μιλήσουμε για πόση ώρα κάνει να εκτυπωθεί ένα δισκάκι με αυτές τις βλακείες χαράξεις των laser.

 

Αγοράζεις έναν pixma 4300 ή 5300 που εκτυπώνει τέλεια στα δισκάκια.

 

Πραγματικά τα βγάζει πολύ γρήγορα και τέλεια σαν να είναι από εργοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και τέτοιο πολυμηχάνημα που τυπώνει δισκάκια :) αλλα θέλω ένα dvd καλο για πολλές κόπιες να αντέξει και ας έχει και μια από τις 2 τεχνολογίες μια φορα στο τόσο ίσως χρειαστεί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...