Προς το περιεχόμενο

Τι συνφέρει σε αυτή την περίπτωση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον ειμαι ενας νεος φοιτητης σε αλλη πολη απο την δικη μου βασικα παω για σπουδες στην αθηνα και θα μεινω σε περιοχη οπου ολες οι εταιριες εχουν ιδιωκτητο.δεν με ενδιαφερει το τηλεφωνο απλα το ADSL και τιποτα αλλο θα ηθελα να ρωτησω τι προσφορα συνφερει να βάλω με διάρκεια απο νοέμβρη μεχρι απρίλη?(6 μήνες) η αν ειναι κατι καλο να το κοιταξω και σε 9 μηνες . τι προτεινεται????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφέρει 6μηνη δέσμευση, το Connx είναι μονόδρομος. Βέβαια θα έχεις διπλά πάγια (πάγιο ΟΤΕ + πάγιο Connx).

Η καλύτερη σύνδεση σε ιδιόκτητο από τη στιγμή που δεν σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο είναι το Forthnet 2play SoHo (24,90/μήνα με ADSL και χρονοχρέωση στις κλήσεις), αλλά έχει 12μηνη δέσμευση και δεν γίνεται αν δεν έχεις ήδη ενεργή σύνδεση ΟΤΕ. Γενικότερα χωρίς προηγούμενη σύνδεση ΟΤΕ νομίζω ότι μόνο η Vivodi το κάνει, όλες οι άλλες απαιτούν ενεργή γραμμή.

Επίσης αν θέλεις άλλη εταιρεία εκτός ΟΤΕ να ξεκινάει από Νοέμβρη καλό θα είναι από τώρα να κάνεις την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για ολα αυτα αλλα σε περιπτωση που θελησω 12μηνη συνδεση παλι δεν μπορω να παρω αλλη εταιρια εκτος απο vivodi χωρις ενεργη γραμμη απο ΟΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως όχι. Αν ξέρει κανείς άλλος ότι το κάνει και άλλη εταιρεία ας το πει. Η Forthnet πάντως σίγουρα όχι γιατί το είχα ψάξει.

Μια λύση είναι να βάλεις ΟΤΕ και να το γυρίσεις μετά. Πρέπει να έχεις σύνδεση ΟΤΕ για τουλάχιστον 2 μήνες από την ενεργοποίηση για να έχεις δικαίωμα να την διακόψεις, οπότε αν κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρεία σχεδόν αμέσως θα έχει περάσει το 2μηνο μέχρι να ενεργοποιηθεί. Δεν θα έχεις όμως internet αυτό το διάστημα.

Εγώ που είχα παρόμοιο πρόβλημα (ήθελα να κάνω νέα σύνδεση αλλά με ενδιέφεραν και τα τηλέφωνα), έβαλα ΟΤΕ με connx για 6 μήνες και στο 6μηνο θα αλλάξω εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω μπορουν να σου περασει γραμμη μονο για dsl χωρις να εχεις συνδεση οτε, το εχει κανει ενας φιλος μου και απ αυτα που μου ειπε δεν εχει καποιο νουμερο μονο τη γραμμη dsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για ολα ρε παιδια μου λυνεται τα χερια αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι τελευταιο η vivodi ειναι αρκετα αξιοπιστη εταιρια? και παλι ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vivodi αξιόπιστη εταιρία....

Θα ακούσεις και ναι και όχι.

Εγώ την είχα στο γραφείο (στο Πειραιά κοντά στο Πανεπιστήμιο) για 3 χρόνια (όσο είμουν εκεί δλδ, από όσο ξέρω τα παιδιά το έχουν ακόμα χωρίς προβλήματα) και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα....

Ο ξάδελφος μου από την άλλη περιμένει 3,5μήνες το Triple Play στην Ν.Ιωνία....Συνέχεια του λένε για διάφορα προβλήματα στην περιοχή κλπ κλπ.

Σε ποια περιοχή θα μείνεις αν επιτρέπεται. Νομίζω πως παίζει κ αυτό ρόλο....

π.χ. στον Πειραιά δεν έχω ακούσει για κάποιον με πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι διαφορετικό http://diodos.gsrt.gr/PackagesISP.aspx?isp=36&f=

WIND Student Data Card

 

Παροχή ασύρματου Internet κάθε μέρα και Σαββατοκύριακο ως εξής:

- Πάγιο 30? το μήνα

- Δωρεάν και απεριόριστη* χρήση από 8 μ.μ. - 8 π.μ.

- Δωρεάν 70 ΜΒ το μήνα από 8 π.μ. - 8 μ.μ.

- Αφού ξεπεραστεί ο παραπάνω δωρεάν όγκος, η χρέωση είναι 0,0016? ανά ΚΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για ολα ρε παιδια μου λυνεται τα χερια αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι τελευταιο η vivodi ειναι αρκετα αξιοπιστη εταιρια? και παλι ευχαριστω

 

Λενε πολλα, αλλα ειναι πολυ καλη και εχει ενα δικτυο πολυ καλο, κανα χρονο ειμαι, μια χαρα ειναι ολα,Αλλα κομματακι υπομονη την θελει και μετα τα ελυσες ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μεινω μαλλον κοντα στο νεο ηρακλειο καπου εκει νεο ηρακλειο , μαρουσι καπου εκει

 

Στα μέρη μου δλδ.Αν υπάρχει κανείς που να έχει κάνει αίτηση για Vivo τώρα κοντά να σου πει εντυπώσεις θα είναι ιδανικό.Θα ρωτήσω κ εγώ τπτ γνωστούς μου σε αυτές τις περιοχές μήπως και μάθω καμιά λεπτομέρεια για τον φόρτο του δικτύου της και θα σε ενημερώσω!Άντε και καλώς ήρθες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για ολη την βοηθεια παιδια χιλια ευχαριστω δεν θα ηθελα να παρω WIND Student Data Card η γενικα data card ειναι πολυ πιο ακριβη απο την απλη καλωδιακη συνδεση adsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...