Προς το περιεχόμενο

Samsung 215 tw και games


passenger57

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω μπαφιάσει να περιμένω να έρθει η samsung 226cw , σκέπτομαι πέριξ των 400 και κάτι ευρώ, μήπως πάω στην 215 tw.

 

1) Δεδομένου ότι έχει pva panel στα games - dvds πως συμπεριφέρεται? Θα βλέπω φαντάσματα?

 

2) Έχει παλαιό panel? Πριν του 2006 δηλαδή? πότε ήρθε στην αγορά?

 

3) Οι 21' ειναι εργονομικές για ιντερνετ, δουλειές γραφείου κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ passenger57, δεν είναι κρίμα να πάρεις 21? Δεν ξέρω αν την έχεις δει από κοντά, αλλά εγώ με την 22 βλέπω διαφορά στις 21 και 20. Μου φαίνονται αισθητά μικρότερες. Οπότε μάλλον καλύτερα να περιμένεις τη 226. Τώρα όσον αφορά το πάνελ, δε μπορώ να σου απαντήσω. Όμως για δουλειές γραφείου με την 22 θα έχεις πολύ χώρο για να έχεις 2 παράθυρα δίπλα-δίπλα... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

upo8etw oti 8a einai mia xara sta games/dvds mias kai exei S-PVA kai oxi apla PVA (dld me overdrive gia akoma xamhlotero RT apo ena pva panel)

 

an krinw apo thn 19ara Samsung SM191T pou exw edw kai 4+ xronia (me 25ms RT) upo8etw oti h 215TW den 8a parousiazei ghosting mias kai egw den diakrinw kati sthn dikia mou pou exei perissotera ms...(ektos an eimai teleiws tyflos...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη εύχομαι να είναι. Αν και καθυστερημένα, να γράψω και εγώ τις θετικότατες εντυπώσεις που έχω εδώ και 4 μήνες απο το εν λόγω monitor. θα το άλλαζα μόνο με high end 24αρι monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι πράγματι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο ΜΟΝΙΤΟΡ!!! χαλάλι τα 500 ευρά!

Papadakn για πες...τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στην κάρτα vga ( ποιά κάρτα έχεις?) και στο magic tune δηλαδή στο μόνιτορ? Επίσης αν είναι εύκολο και τις ρυθμίσεις αναπαραγωγής του βίντεο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@passenger57 : Φίλε παρατήρησες μήπως κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα με το εν λόγω μονιτορ? Γιατί ψήνομαι κι εγω να το τσιμπήσω αλλά διάβασα σε κάποιο φόρουμ για πρόβλημα με "input lag" και κολλάω λίγο. Δεν λέει να δώσω 450-500 ευρώ και να μου σπάει τα νευρα...

 

Θα ήθελα αν γίνεται να απαντήσεις αφού δοκιμάσεις για τα καλά το μόνιτορ σε διάφορες συνθήκες(πχ παιχνίδια) και όχι εν θερμώ.

thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα. Τελείωσα το FEAR παίζω driver parallel lines, το Battlefield και άλλα.Υπέροχα χρώματα...δεν παρατήρησα τίποτα κακο. Σου την προτείνω.Επίσης έχει Πληθώρα εισόδων για να συνδέσεις τα πάντα και μια απίστευτη βάση που σίγουρα δεν μπορείς να βρείς σε LG.Την λάτρεψα απο την πρώτη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι πράγματι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο ΜΟΝΙΤΟΡ!!! χαλάλι τα 500 ευρά!

Papadakn για πες...τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στην κάρτα vga ( ποιά κάρτα έχεις?) και στο magic tune δηλαδή στο μόνιτορ? Επίσης αν είναι εύκολο και τις ρυθμίσεις αναπαραγωγής του βίντεο!!!

 

Με ρυθμίσεις δεν μπορώ να πώ ότι έχω ασχοληθεί και πάρα πολύ. Μόνο αυτές του monitor έχω πειράξει, είχα βρεί κάποιο setup στο internet και το χρησιμοποίησα αυτούσιο. Vga έχω μια 8800GTS και παίζω τα περισσότερα παιχνίδια στη native ανάλυση (1680χ1050).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά διάβασα σε κάποιο φόρουμ για πρόβλημα με "input lag"

Μην ανησυχείς για το imput lag, με αυτό θα έχεις πρόβλημα αν είσαι "επαγκελματίας" (?!?) gamer, και αν το σκέφτεσαι συνέχεια :-).

Πραγματικό μειωνέκτημα της οθόνης είναι η ποιότητα της εισόδου του scart (όχι scart αλλά τα 3 καλώδια, δεν θυμάμαι πως το λένε). Τα χρώματα είναι αρκετά ψυχρά. Για την είσοδο HDMI δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν την έχω δοκιμάσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...