Προς το περιεχόμενο

Πανελλαδικες για 2η φορα...


Erunildo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ξαναδωσει κανεις σας πανελλαδικες; Σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου, 2 χρονια αφου τελειωσα το λυκειο,και αναρωτιομουνα μηπως εχει κανεις καποια συμβουλη. Για βοηθητικα μαθηματα τι επιλογες υπαρχουν (εκτος απο φροντιστηριο-ιδιαιτερα); Εβλεπα λιγο το προγραμμα σπουδων των ΚΕΕ,αλλα δεν νομιζω να επαρκουν για τις πανελλαδικες(για Εκθεση που κοιταξα). Κατι αλλο;

 

Επισης καποιος πιο φρεσκος απο το λυκειο,θυμαται ακριβως ποσα μορια χανω αν διαλεξω σχολη απο αλλο επιστημονικο πεδιο; Ημουν τεχνολογικη και θελω να διαλεξω απο 1ο πεδιο.

 

Α, και ξερετε αν υπαρχει πινακας με τις σχολες και τις αντίστοιχες απο τις οποιες δεχονται μεταγραφες; Γιατι μερικες παρολο που εχουν ιδια ονομασια δεν δεχονται μεταγραφες..Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι..Τhanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απο οτι θυμαμαι..εγω που ημουν Θετικη αν ηθελα να διαλεξω 1ο πεδιο εχανα περιπου 800 μορια. Μαλλον ειναι το ιδιο και απο Τεχνολογικη.

Για τα αλλα δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει με ακριβή μόρια π.χ 800, αυτό που χάνεις είναι ποσοστό επί των βαθμών που έχεις γράψει σε κάποια μαθήματα. Επίσης εκτός από το ότι χαμηλώνει ο συντελεστής βαρύτητας αλλάζει και το μάθημα πάνω στο οποίο εφαρμόζεται.

 

Γενικά κυκλοφορούν πολλά εργαλεία που κάνουν αυτόματα τους υπολογισμούς, αν ψάξεις λίγο θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι γινεται,πρεπει να αρχισω απο το μηδεν διαβασμα. Μπορει να χανω καποια μορια απο τεχνολογικη,αλλα τουλαχιστον θυμαμαι καποια πραματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως μαλκια ειπα μαλλον, αφου εχουν συντελεστες βαρυτητας!

Εγω πριν απο 3 μπορουσα, τωρα δεν ξερω, το να μην μπορεις, δεν μου φαινεται πιθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομιζεις οτι θα παρεις πολυ καλους βαθμους στα μαθηματα βαρυτητας για το πρωτο πεδιο απο την τεχνολογικη κατευθυνση τοτε μην αλλαζεις.. Διαφορετικα, πιστεω οτι καλυτερα θα ηταν να αλλαξεις πριν να ειναι αργα..

 

Αν μπορεις να υπολογισεις τους βαθμους σου στα μαθηματα που θα δωσεις, τοτε υπολογισε ποσα μορια παιρνεις αν αλλαξεις ή αν δεν αλλαξεις κατευθυνση και αποφασισε αναλογως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκοπευω να αλλαξω κατευθυνση,μπορει να χανω καποια μορια αλλα στο συνολο νομιζω θα βγαλω περισσοτερα.

 

Αλλη ερωτηση τωρα.Για τα εσπερινα λυκεια τι εμπειριες εχετε; Καταρχας,γινεται να παρακολουθησω παρολο που εχω βγαλει το λυκειο; Ψαχνω τροπους να παρακολουθω μαθηματα,μιας και οικονομικα δεν βγαινει να παω σε φροντιστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,για οσους ενδιαφερονται,πληροφοριακα:

δεν γινεται να φοιτησεις σε εσπερινο αν εχεις ηδη παρει απολυτηριο(λογικο..).Ετσι και αλλιως εχει διαφορετικη υλη και εξετασεις. Γενικα,οσοι εχουν αποριες ή ειναι σε φαση σαν και μενα μπορουν να επισκεφτουν το ΚΕΣΥΠ της περιοχης τους. Θα βρουν απαντησεις σε οτι ερωτημα εχουν σχετικα με τις σχολες,πανελλαδικες κτλ..

 

Οσο για μενα,θα αρχισω διαβασμα και μαλλον μετα τα Χριστουγεννα φροντιστηριο,και θα δουμε.

 

Btw ειναι κανενας απο σας στο Πολιτικων Επιστημων του ΑΠΘ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,για οσους ενδιαφερονται,πληροφοριακα:

δεν γινεται να φοιτησεις σε εσπερινο αν εχεις ηδη παρει απολυτηριο(λογικο..).Ετσι και αλλιως εχει διαφορετικη υλη και εξετασεις.

 

Αυτο ειναι λαθος, ειμαι σε εσπερινο λυκειο (τελευταια χρονια φετος) κ εχω πολλους συμμαθητες που εχουν τελειωσει πρωινο λυκειο στο παρελθον και επειδη δεν τα καταφεραν στις παννεληνιες (καποιοι αλλοι δεν εδωσαν καν και το μετανιωσαν) ηρθαν στο νυχτερινο.

Οσο για την υλη ναι ειναι διαφορετικη απο τα πρωινα (λιγοτερη) αλλα συναγωνιζεσε με υποψηφιους των εσπερινων οποτε μην σε απασχολει αυτο.

 

Πληροφοριακα, στα νυχτερινα γινετε πολυ καλη δουλεια, στις περσινες παννεληνιες το σχολειο μου ειχε 9/9 επιτυχιες κ φετος 4/5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλη πικρα δευτερη φορα πανελληνιες...πολυ μεγαλη πικρα.και ευτυχως δεν εχω προσωπικη πειρα

 

καλο κουραγιο στα παιδια που θα ξαναδωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...