Προς το περιεχόμενο

Πανελλαδικες για 2η φορα...


Erunildo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ έδωσα 2η φόρα.

Τη 2η φόρα πήγα μόνο μαθηματικά και φυσική κατευθύνσης.

Είναι μεγάλη πίκρα όντως.Αγχός αρκετό.περισσότερο από την πρώτη χρονιά αλλά αμά έχεις στόχο τα καταπολέμας όλα.

 

Φίλε μην ψάχνεις τα καλύτερα φροντιστήρια γιατί θα έχουν και αρκετό κόσμο.Ψάξε για κάποιο μικρό φροντιστηριο που να μην είστε και πολλοί απόφοιτοι για να γίνει σωστή και αποδοτική δουλειά.

Τώρα διάβασμα θέλει οργανωμένο και όλα καλά θα πάνε.Η εμπειρία από την 1η χρονιά βοηθάει απίστευτα.Τουλάχιστον εμένα με βοήθησε αφάνταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έδωσα 2η φόρα.

Τη 2η φόρα πήγα μόνο μαθηματικά και φυσική κατευθύνσης.

Είναι μεγάλη πίκρα όντως.Αγχός αρκετό.περισσότερο από την πρώτη χρονιά αλλά αμά έχεις στόχο τα καταπολέμας όλα.

Υπάρχουν φροντιστήρια που κάνουν μόνο συγκεκριμένα μαθήματα;;

Εμένα μου ζητάνε 330 ευρώ το μήνα για τα 6 μαθήματα που δίνω πανελλαδικά. Αν επιτρέπεται, πόσα έδινες στο φροντιστήριο για τα δύο αυτά μαθήματα;

 

Όπως είπες, αν έχεις στόχο τα καταπολεμάς όλα. Καλύτερα να κουραστείς έναν επιπλέον χρόνο και να περάσεις σε μια σχολή που θες παρά να σε πάρει το ποτάμι σε μια σχολή που δε σου αρέσει και αργότερα το μετανοιώνεις. ;)

 

 

 

-philos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσεξτε το τμημα π θα σται στο φροντιστηριο να μην ειναι πανω απο 15 ατομα.... τοτε τσαμπα λεφτα θα δωσετε....γτ 1-2 να μεινουν πισω...ολο το τμημα θα μεινει..προτιματε τα κλειστα τμηματα της ταξης των 5-10 ατομων

..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ξαναδινω παναλλαδικες μετα απο 5 χρονια η μαλλον 6...εχω αρχισει διαβασμα απο αρχες σεπτεμβρη,δυστυχως εχουν αλλαξει κ καποια βιβλια.Φροντιστιριο κανω μονο σε 2 μαθηματα κ δινω 50? για το καθε ενα συν αλλο ενα μαθημα που κανω ιδιαιτερο και αρχαια που με βοηθαει μια γνωστη μου..ιστορια κ βιολογια θα τα βγαλω μονη μου με καποια βοηθηματα...

Και εγω θελω να παω σε αλλο πεδιο κ δυστυχως χανεις αρκετα μορια...γυρο στα 1.500 εχω ακουσει αλλα βεβαια ειναι κ αναλογα με το πως θα γραψεις στο μαθημα βαρυτητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκάνες αν ήθελες όλο το πακέτο (των 6 μαθημάτων ) σε μια προνομιακή τιμή ή αν ήθελες όποιο μάθημα ήθελες.Εγώ ήμουν σε τμήμα 5 ατομών(4+εγώ).200+.Τώρα αυτό το + δεν το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα διαφωνήσω με οσα λέτε περί πίκρας...ίσα ίσα που είσαι και πιο άνετος. διαβάζεις μόνο τα 6 ή 7 μαθήματα που σε ενδιαφέρουν, δεν έχεις το σχολείο να σου τρώει πολύτιμο χρόνο, κοιμάσαι περισσότερο (αφού αρχείς διάβασμα κατά τις 11 το πρωί), έχεις ενα ολόκληρο απόγευμα για διάβασμα (οταν πηγαινές σχολείο το απόγευμα είχες φροντιστήρια), με λίγα λόγια είναι καλύτερα να μην πηγαίνεις σχολείο και να διαβάζεις για πανελλήνιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmm!Σίγουρα έχεις περισσότερο χρόνο για ξεκούραση και διάβασμα.Αλλά δεν έχεις και τις υπερβολικές ώρες.Αν βάλεις ότι το πρώι έως το μεσημέρι έχεις φροντιστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικους δεν ισχυει αυτο,εγω πχ πρωι και απογευμα δουλευω κ μεσιμερι εχω μαθηματα σκ το ιδιο και μου μενει μονο το βραδυ απο τις 10 και μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δουλευεις και συνχρονως :Ρ (τουλαχιστον εγω)

 

Οκ σοβαρα,χρονος υπαρχει,το θεμα ειναι να οργανωθεις σωστα και να κατσεις να διαβασεις. Βοηθαει και αρκετα οτι διαβαζεις γνωστα πραματα. Παραδειγμα τα μαθηματικα,μετα απο 2 χρονια και αφου εκανα και στην σχολη μερικα,μου φαινονται αρκετα πιο βατα απ'οτι στο λυκειο που βλεπαμε το ολοκληρωμα και απορουσαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...