Προς το περιεχόμενο

Πανελλαδικες για 2η φορα...


Erunildo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πράγματα δεν τόσο δύσκολα όπως μπορεί να φαίνονται σε ένα παιδί λυκείου,που τα βλέπει και πρώτη φορά.Και εγώ έχω ξαναδώσει αλλά το θέμα είναι να βάλεις τα οπίσθια σου κάτω και να πεις : "Για 1 χρόνο θα ξεχάσω φίλους,ζώα,κοπέλες,υπολογιστή κτλ για να κάνω και εγώ κάτι στην ζωη μου -καλύτερο απο τώρα πάντα-".Μην ξεχνάμε ότι οι Παν. είναι καθαρά "παπαγαλία",δεν πρόκειται να σου ζητήσουν κάτι που δεν έχεις διδαχτεί.Αλλά εαν αρχίσεις ναζάκια του στυλ,"Και αύριο μέρα είναι,έχω ακόμα Χ μήνες/α από τις εξετάσεις" το έχεις χάσει το παιχνίδι γιατί στο τέλος δεν θα προλαβαίνεις.Αν δεν έχεις τέτοιο σκοπό,κατά την γνώμη μου,μην προσπαθήσεις καν.

 

ΥΓ.Δεν θέλω να σε φοβίσω,έχεις περάσει Πανελλήνιες και ξέρεις πως είναι.Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να πετύχεις τον σκοπό σου!Αντε και καλό διάβασμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όντος πρέπει να βάλεις πρόγραμμα για να πετύχεις στις παν.Τουλάχιστον δύο ώρες την ημέρα διάβασμα.Αλλα μην υπερβάλουμε μένει χρόνος και τις βόλτες σου να κάνεις και να δείς τους φίλους σου.Δεν χρειάζετε και δεν γίνετε να διαβάζεις απο το πρωί μέχρι το βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα χανεις ενα χρονο :P

 

Στη ζωή δεν γίνεται εκ των προτέρων να τα έχουμε όλα.Υπάρχουν και οι ατυχίες και οι κακές στιγμές.Κερδισμένος βγαίνει αυτός που παρά τις δυσκολίες που συναντάει παλεύει και στέκεται όρθιος με μοναδικό σκοπό να πραγματοποιήσει τους στόχους του.Δεν συμβιβάζεται με αυτό που είχε,έχει αλλά θέλει κάτι το καλύτερο.

Με αυτό το σκεπτικό ΟΧΙ δεν χάνεις ένα χρόνο αλλά κερδίζεις πολλά περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα δεν τόσο δύσκολα όπως μπορεί να φαίνονται σε ένα παιδί λυκείου,που τα βλέπει και πρώτη φορά.Και εγώ έχω ξαναδώσει αλλά το θέμα είναι να βάλεις τα οπίσθια σου κάτω και να πεις : "Για 1 χρόνο θα ξεχάσω φίλους,ζώα,κοπέλες,υπολογιστή κτλ για να κάνω και εγώ κάτι στην ζωη μου -καλύτερο απο τώρα πάντα-".Μην ξεχνάμε ότι οι Παν. είναι καθαρά "παπαγαλία",δεν πρόκειται να σου ζητήσουν κάτι που δεν έχεις διδαχτεί.Αλλά εαν αρχίσεις ναζάκια του στυλ,"Και αύριο μέρα είναι,έχω ακόμα Χ μήνες/α από τις εξετάσεις" το έχεις χάσει το παιχνίδι γιατί στο τέλος δεν θα προλαβαίνεις.Αν δεν έχεις τέτοιο σκοπό,κατά την γνώμη μου,μην προσπαθήσεις καν.

 

ΥΓ.Δεν θέλω να σε φοβίσω,έχεις περάσει Πανελλήνιες και ξέρεις πως είναι.Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να πετύχεις τον σκοπό σου!Αντε και καλό διάβασμα!

 

To νόημα βρίσκεται σε αυτά που σημείωσα με bold.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...