Προς το περιεχόμενο

Erotisi gia to fan apo 8800 GTX 768mb


polonos1313

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως κοιμάμαι άνετα με την Zalman 9700LED και το fan της 8800GTX στα 100% :P. Εδώ κοιμόμουν άνετα με το Volcano στο 100% όταν είχα τον Athlon, χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vasika , meionetai o xronos zois tou fan , kalitera 8a itan na kaneis meso tou rivatuner ena sxedio px 60% se idle kai 100% otan pezeis kapoio game

Όχι, δεν παθαίνει απολύτως τίποτα! ! !

 

πάνω από τα 73% περίπου (~19.000 στροφές) αρχίζει να ακούγεται ο ανεμιστήρας αρκετά.

Έλα μωρέ... Σχεδόν καθόλου δεν ακούγεται. Εγώ καταλαβαίνω ότι ακούγεται ελάχιστα όταν μπαίνω στα Windows και φορτώνει το Riva Tuner.

Τώρα αυτό εξαρτάται και από τα νεύρα του καθενός, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να πει ότι κάνει θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρέ... Σχεδόν καθόλου δεν ακούγεται. Εγώ καταλαβαίνω ότι ακούγεται ελάχιστα όταν μπαίνω στα Windows και φορτώνει το Riva Tuner.

Τώρα αυτό εξαρτάται και από τα νεύρα του καθενός, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να πει ότι κάνει θόρυβο.

 

Πίστεψέ με σε ένα σχεδόν αθόρυβο κουτί αν ανεβάσεις τις στροφές στο 100% ακούγεται. Αν στο εκάστοτε σύστημα υπάρχουν ένα ή πολλαπλοί ανεμιστήρες με Χ επίπεδο θορύβου είναι λογικό και επόμενο ή να μην ακούγεται τίποτα ή να επικαλύπτεται ο θόρυβος του ανεμιστήρα της 8800 από όλους τους άλλους.

 

Το θέμα είναι ότι το Rivatuner επιτρέπει να προγραμματίσεις και το δισδιάστατο όσο και το τρισιδιάστατο. Στο τρισδιάστατο μπορεί κανείς άνετα να το αφήσει στο 100% αν νιώθει ότι του χρειάζεται. Στο δισδιάστατο ωστόσο όχι μόνο δεν χρειάζονται τόσες στροφές στον ανεμιστήρα, αλλά μετριάζεται εξίσου αποτελεσματικά η θερμοκρασία του πυρήνα με το να τον χρονίσεις γύρω στα 300/900MHz. Για το RAMDAC δεν χρειάζονται πουθενά υψηλές συχνότητες, για δες τους φορητούς με τι συχνότητες λειτουργούν στο δισδιάστατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...