Προς το περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ PLAYSTATION 2


nteminio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας μάγκες, θέλω να ρωτήσω τα εξής.

 

Θέλω να αγοράσω PS2 τσιπαρισμένο. Θέλω όμως να μην μου βγάλει κανένα πρόβλημα στην λειτουργεία του, γιατί έχω ακούσει ότι κάποια τσιπσ βγάζουν προβλήματα, μέχρι και καταστροφή της κονσόλας.

 

α) Ποιο μοντέλο PS2 να κοιτάξω να πάρω? έχω ακούσει ότι το τσιπάρισμα στο SLIM = πέταμα κονσόλας μετά από λίγο καιρό. Υπάρχει μοντέλο που αποδεδειγμένα άντεχε?

 

β) Ποιο τσιπάκι να προτιμήσω για να μου παίζει όλα τα αντιγραμμένα παιχνίδια και DVD ταινίας χωρίς να μου βγάλει κανένα πρόβλημα μακροπρόθεσμα?

 

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto slim kaigetai to laser giati ek kataskevis leipoun ta diode-fix apo tin plaketa kai etsi ipertrofodeitai i kefali tou laser kai kaigetai.vazontas omos to laser-fix eisai kalimenos.se sindiasmo panta me 1 kalo tsipaki(dms,infinity) kai kali poiotita dvd-r.

apo ekei kai pera sta palia montela ta pio ogkodi mixanimata iparxei i lisi me ton skliro disko kai ksexnas oristika to 8ema tou laser ka8os ola paizoun apo ton skliro disko.

 

ps:sou exo steilei private message sxetika me tin aggelia sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο τσιπάκι για εμένα αυτή τη στιγμή είναι το matrix infinity το οπίο κοστίζει γύρω στα 50 ευρώ κι έχει και updates.Θα σου πρότεινα όμως να αγοράσεις το modbo το οποίο είναι 100% κλώνος του matrix infinity(μη σου πώ ότι τα φτιάχνει το ίδιο εργοστάσιο :P)και είναι ένα 100% αντίγραφο του matrix infinity.Κοστίζει μόνο 20 ευρώ,το έχουν βάλει οι grmods σε 3 φίλους μου με slim ps2 και εδώ και 2 χρόνια είναι όλα ΟΚ δεν έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Επικοινώνησε με τους grmods http://www.sonypsp.gr μπορείς να αγοράσεις έτοιμη τσιπαρισμένη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo tin allh an exeis dinato pc isos se bolepsi o pcsx2 emulator o opios proxoraei dinamika me perisoterous apo tous misous titlous playable kai epete sinexia..

 

kala egw afou paizi ffx eimai euxaristimenos :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo tin allh an exeis dinato pc isos se bolepsi o pcsx2 emulator o opios proxoraei dinamika me perisoterous apo tous misous titlous playable kai epete sinexia..

 

kala egw afou paizi ffx eimai euxaristimenos :P

 

dynato ypologisth exw, alla oxi sto dwmatio moy, giayto thelw ena PS2 gia to dwmatio moy.

parola ayta, ton emulator poy tha mporoysa na ton vrw?

 

to tsipaki messiah G2 V2 einai to pio prosfato? logika ayto den einai kai to kalytero?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω κονσολα απο το 2002(μισα ? μισες δραχμες εδωσα να την αγορασω LMAO!!!) την τσιπαρα με μεσσια και δεν νιωθει τιποτα ολλα αυτα τα χρονια τρελο σκηλι.... και μετα απο τρελη και αδιακοπη χρηση.... ειμαι σιγουρος οτι και τα εγγονια μου θα παιζουν με αυτη λολ!!!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω κονσολα απο το 2002(μισα ? μισες δραχμες εδωσα να την αγορασω LMAO!!!) την τσιπαρα με μεσσια και δεν νιωθει τιποτα ολλα αυτα τα χρονια τρελο σκηλι.... και μετα απο τρελη και αδιακοπη χρηση.... ειμαι σιγουρος οτι και τα εγγονια μου θα παιζουν με αυτη λολ!!!:mrgreen:

7 χρόνια με messiah 2 v1.33 είμαι σε λίγους μήνες θα πατήσει τα 8 χρόνια!!!

Δεν παρουσίασε ποτέ κανένα πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά ποιο είναι το τσιπάκι που κάνει ζημιά στην κονσόλα την κανονικη και ποιο στην σλιμ? η΄είναι όλα καλά και παιζει ρόλο η εγκατάσταση του τσιπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stin kanoniki tin zimia tin kanei i sony me ta mapa laser pou exei :P. sta slim an to modchip exei laser fix, eisai kallimenos apo tixon kammeno laser. to mono pou tha prepei na prosekseis einai kalis poiotitas diskakia kai kalogrammena se xamiles taxitites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...