Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέας μητρικής


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η pro εχει περισσοτερες αντοχες συνηθως στο κλοκαρισμα αλλα και πολυ καλη υποστηριξη για συστοιχιες raid αλλα κατα τα αλλα δεν εντοπιζω ουσιωδεις διαφορες. Η επιλογη ειναι δικη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είχα την P5K την απλή και αργούσε, βεβαια την 800αρα μνήμη την έκανε 1000+ με o/c αλλά μόλις έβαλα την P5N32 E SLI το μηχάνημα πέταξε επηδή έχει 680i , γνώμη μου τα intel chipakia είναι λίγο πιο αργά καθηστερούνε περισσότερο από τα ΑΤΙ-Nvidia. Τώρα η επιλογή είναι δική σου.Έχω αλλάξει πολλά Μ/Β με intel chipset Msi,asus gigabyte 865,875,925xe,945,965,975x,p35

πάντος σαν τα sis και ati,nvidia δεν είναι γρήγορα τα intel

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είχα την P5K την απλή και αργούσε, βεβαια την 800αρα μνήμη την έκανε 1000+ με o/c αλλά μόλις έβαλα την P5N32 E SLI το μηχάνημα πέταξε επηδή έχει 680i , γνώμη μου τα intel chipakia είναι λίγο πιο αργά καθηστερούνε περισσότερο από τα ΑΤΙ-Nvidia. Τώρα η επιλογή είναι δική σου.Έχω αλλάξει πολλά Μ/Β με intel chipset Msi,asus gigabyte 865,875,925xe,945,965,975x,p35

πάντος σαν τα sis και ati,nvidia δεν είναι γρήγορα τα intel

Αυτά

 

ti ennoeis argouse?

 

Δινανε ραντεβου με το παληκαρι και τον εστηνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Heatspreader με τι ψυξη και τι ταση εισαι εκει με τον quad? Εχεις βρει που βρισκει τοιχο στο FSB η Abit IP35 Pro?

 

Για SLI μονοδρομος τα Nvidia boards πανω κατω ολα τα ιδια specs ASUS/EVGA/Gigabyte/DFI. Βεβαια ερχονται και τα 780 αλλα χωρις ουσιαστικες διαφορες (και προφανως θα ειναι πολυ ακριβες).

Για crossfire και γενικα πλατφορμα Intel , στην παρουσα φαση θα ελεγα ενα καλο P35 χωρις πολυ φανφαρα αν και μου αρεσε το Blitz Formula το οποιο βεβαια ειναι αρκετα ακριβο (το ακριβοτερο P35). Για την φθηνοτερη λυση θα επερνα ενα Abit P35 Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αέρα ήμουν στα 4GHZ και με 1,58V.

 

Εγώ δεν θα το έπαιρνα για φθηνή λύση και δεν το πήρα γι'αυτό, το πήρα για το κορυφαίο MOBO σε P35 και επειδή είναι από τα καλύτερα MOBO τις αγοράς. X38 δεν αξίζει με καμία παναγία... Πεταμένα λεφτά στα σκουπίδια. Δεν έχει κάτι παραπάνω από την ABIT IP35 PRO καμία άλλη MOBO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...