Προς το περιεχόμενο

Να επέμβει η Κυβέρνηση για τα υβριστικα βίντεο Τούρκων


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβω: Εάν επιβάλλουμε κι εμείς φίμωση στο YouTube όπως κάνουν οι Τούρκοι...

 

... σε τι θα διαφέρουμε από τις ανελεύθερες πρακτικές λογοκρισίας της γείτονος τις οποίες καταδικάζουμε μετά βγδελυγμίας όποτε μπορέσουμε;

 

:?

 

 

Θα συμφωνήσω.

 

Ούτως ή άλλως το youtube συνήθως αποσύρει τα υβριστικά βίντεο. Υπάρχει και η δυνατότητα να κάνει ο κάθε χρήστη report στο youtube για υβριστικό περιεχόμενο.

Το μόνο που δεν ελέγχεται είναι τα σχόλια που κάνουν οι χρήστες κάτω από το βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

paschalia

 

Όταν στην Ελλάδα κάνουμε αντιαμερικανικές διαδηλώσεις έξω απο την αμερικανική πρεσβεία.

 

Τα αμερικανάκια - επώνυμα - σε σατυρικές και όχι μόνο εκπομπές τα κοροϊδεύουμε για τον τρόπο ζωής τους και γενικότερα για τις επιλογές τους, την νοημοσύνη τους, τους πολιτικούς τους κτλ.

 

Επίσης κόμματα της βουλής με αντίθετη προς τις ΗΠΑ ιδεολογία τις κατηγορούν για όλα τα δεινά στην πατρίδα μας και στον κόσμο με αυθαίρετες γενικεύσεις και μάλιστα με πολύ επιθετικό τρόπο.

 

Σύμφωνα με την λογική σου, όλα τα παραπάνω και το οπλοστάσιο των αμερικανών τώρα δεν θα μπορούσαμε να μιλάμε...

 

Λογικότατο.

 

PS: Μην ακούσω κανένα χρυσαυγίτικο-κομμουνιστικό-κομπλεξικό-ηλίθιο σχόλιο οτι υποστηρίζω τους αμερικάνους, δεν έχω όρεξη για χαζές και ανούσιες αντιπαραθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξιοπρέπεια και το φωτεινό πρόσωπο της Ελλάδας ανα τον κόσμο αλλά και μέσα στην χώρα μας στηρίζεται στο .... YOUTUBE ?

Η "προσβολή" αυτή που έχει αντίκτυπο , μέσα στην συνείδηση μας , έξω στους Ευρωπαίους ΠΟΥ?

Είναι τρομερός πονοκέφαλος για τον ΚΑΦΡΟ τον έλληνα να παράγει πολιτισμό όπως είπε ο Ceridewn και δεν αναφέρομαι στο τι πρεσβεύει ή στο τι εθνικά φρονήματα έχει ακόμα και αν η ιστορία για αυτόν αποτελεί το πυρήνα τον πεποιθησεων του , να μιλήσουμε για το τι κάνει ο ΙΔΙΟΣ για να βελτιώσει τον τόπο του σε όλους αυτους τους τομείς προοδου μιας χώρας.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

 

Χ Διεθνιστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω.

 

Ούτως ή άλλως το youtube συνήθως αποσύρει τα υβριστικά βίντεο. Υπάρχει και η δυνατότητα να κάνει ο κάθε χρήστη report στο youtube για υβριστικό περιεχόμενο.

Το μόνο που δεν ελέγχεται είναι τα σχόλια που κάνουν οι χρήστες κάτω από το βίντεο.

 

 

πφφφφ φαύλος κύκλος... και ποιός μου εγγυάται εμένα οτι οι μόντς του youtube δεν αξιολογούν τα βίντεο σύμφωνα με τα προσωπικά τους κριτήρια? (δεν μιλάω για ακραίες καταστάσεις προφανώς)

 

ελευθερία έκφρασης και παπάκια μέντολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευαίσθητοι είστε μερικοί ρε παιδιά. Σιγά μην καθόμαστε ως κράτος να ασχολούμαστε μη τυχόν μας βρίζει κανένας από τα 6 δις ανθρώπους που υπάρχουν στον πλανήτη.

 

Απλά συνηθίστε το και ξεπεράστε το. Προσωπικά σκασίλα μου τι λέει ο καθένας.

 

Και αν θέλουμε να διατηρήσουμε ή να αποκτήσουμε σεβασμό, ο καλύτερος τρόπος είναι να αγνοούμε τέτοιες ιστορίες και όχι να τις πολεμάμε, γιατί αυτό που φαίνεται προς τα έξω είναι ότι όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται. Κανείς δε θα δώσει σημασία σε υβριστικά βίντεο για την Ελλάδα. Αν όμως σαν χώρα ασχολούμαστε και τους απαντάμε, τότε θα ασχοληθούν όλοι και τ' αποτελέσματα θα είναι τα ανάποδα απ' αυτά που νομίζετε.

 

Αυτά είναι πάγιες τακτικές χρόνων. Όταν κάποιος συκοφαντείτε, δε βγαίνει ποτέ ο ίδιος να υπερασπιστεί τον εαυτό του, γιατί όταν αμύνεσαι, δείχνεις ένοχος. Αν μπορείς, βάζεις κάποιον άλλον να σε υπερασπιστεί. Αν δε μπορείς, απλά δεν κάνεις τίποτα. Ειδικά όταν αυτός ο κάποιος, δεν είναι πια και τίποτα ιδιαίτερο (λες και μας έβρισαν τίποτα επίσημοι φορείς του Τουρκικού κράτους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευαίσθητοι είστε μερικοί ρε παιδιά. Σιγά μην καθόμαστε ως κράτος να ασχολούμαστε μη τυχόν μας βρίζει κανένας από τα 6 δις ανθρώπους που υπάρχουν στον πλανήτη.

 

Απλά συνηθίστε το και ξεπεράστε το. Προσωπικά σκασίλα μου τι λέει ο καθένας.

 

Και αν θέλουμε να διατηρήσουμε ή να αποκτήσουμε σεβασμό, ο καλύτερος τρόπος είναι να αγνοούμε τέτοιες ιστορίες και όχι να τις πολεμάμε, γιατί αυτό που φαίνεται προς τα έξω είναι ότι όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται. Κανείς δε θα δώσει σημασία σε υβριστικά βίντεο για την Ελλάδα. Αν όμως σαν χώρα ασχολούμαστε και τους απαντάμε, τότε θα ασχοληθούν όλοι και τ' αποτελέσματα θα είναι τα ανάποδα απ' αυτά που νομίζετε.

 

Αυτά είναι πάγιες τακτικές χρόνων. Όταν κάποιος συκοφαντείτε, δε βγαίνει ποτέ ο ίδιος να υπερασπιστεί τον εαυτό του, γιατί όταν αμύνεσαι, δείχνεις ένοχος. Αν μπορείς, βάζεις κάποιον άλλον να σε υπερασπιστεί. Αν δε μπορείς, απλά δεν κάνεις τίποτα. Ειδικά όταν αυτός ο κάποιος, δεν είναι πια και τίποτα ιδιαίτερο (λες και μας έβρισαν τίποτα επίσημοι φορείς του Τουρκικού κράτους)

 

+1 απο μένα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paschalia

 

δεν μου απάντησες στο παράδειγμα που σου έφερα πιο πάνω.

 

Δηλαδή θεωρείς τους Έλληνες προνομιούχους στο να κράζουν τα Αμερικανάκια και τους Τούρκους απολίτιστους στο να κράζουν εμάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας πειράζουν οι άπειρες παραβιάσεις του εθνικού εναέριου χώρου και μας πειράζουν το σχόλια και τα βιντεάκια ανωνύμων στο youtube..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι αρχίζω να σε ερωτεύομαι !!! :P

 

φρου φρου ανοίγεις πολλά μέτωπα και δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να αντεπεξέλθεις στις υποχρεώσεις..end of off-topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φρου φρου ανοίγεις πολλά μέτωπα και δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να αντεπεξέλθεις στις υποχρεώσεις..end of off-topic..

 

Μπάαα /me adores only Paschalia (γιατί είναι αυθεντική ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...