Προς το περιεχόμενο

Να επέμβει η Κυβέρνηση για τα υβριστικα βίντεο Τούρκων


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μ'αρέσει πάντως σε αυτά τα ειρωνικά και υβριστικά βιντεάκια για την Ελλάδα τα σχόλια απο κάτω. Βρίζουμε τους τούρκους και αυτοί βρίζουν εμάς. Και μετά για αντίποινα κάνουμε εμείς βιντεάκια και τούμπαλιν... Σαν τα παδάκια.

 

Μα, προφανώς για παιδάκια πρόκειται, ανεξαρτήτου ηλικίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μήπως, επειδή εμείς δε θα μπορούμε να δούμε τα βίντεο, θα πάψουν αυτομάτως και να υφίστανται;

Εντάξει, χαριτωμένη η στρουθοκάμηλος, αλλά όχι κ' έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν κάποιος ΖΗΤΑΕΙ από την κυβέρνηση να περιορίσει τις ελευθερίες του (και όλων των άλλων. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να βγει κυβερνητικό διάταγμα που να λέει ότι 'η Πασχαλιά απαγορεύεται να βλέπει youtube'), για το 'καλό' του... με τρομάζει ο συλλογισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρατήρηση μονάχα.Το θέμα είναι πως μπορούν δυο άνθρωποι να έρθουν κοντά όταν δεν έχουν την ίδια αισθηση του χιούμορ, η δε σέβονται τις ίδιες αξίες.Νομίζω ότι αναλογικά κάτι τέτοιο ισχύει και για μεγαλύτερες κοινωνικές ομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι όχι όχι.

 

Αν κάποιος προσβάλλεται από κάποιο video (που μπορεί κάλλιστα να αποφύγει) στο youtube χρειάζεται κοινωνική αναπροσαρμογή με γνώμονα το ότι η πραγματικότητα δεν είναι ένα όμορφο παραμύθι.

 

Μήπως, επειδή εμείς δε θα μπορούμε να δούμε τα βίντεο, θα πάψουν αυτομάτως και να υφίστανται;

Εντάξει, χαριτωμένη η στρουθοκάμηλος, αλλά όχι κ' έτσι.

 

..δεν ξέρω ποιος το είπε, δεν θυμάμαι , αλλά πραγματικότητα είναι αυτό που βλέπουν οι περισσότεροι και το ποιστοποιουν στην συνείδηση των υπολοίπων :mrgreen:

..ως προς αυτο γίνεται μια καταπληκτική δουλειά σε αυτό το thread :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρατήρηση μονάχα.Το θέμα είναι πως μπορούν δυο άνθρωποι να έρθουν κοντά όταν δεν έχουν την ίδια αισθηση του χιούμορ, η δε σέβονται τις ίδιες αξίες.Νομίζω ότι αναλογικά κάτι τέτοιο ισχύει και για μεγαλύτερες κοινωνικές ομάδες

 

Κάτσε το ξέρω, έχω γράψει και εγώ πανελλήνιες. Πως το λένε? A ναι, μέσα από μια κουλτούρα κατανόησης και σεβασμού της διαφορετικότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..δεν ξέρω ποιος το είπε, δεν θυμάμαι , αλλά πραγματικότητα είναι αυτό που βλέπουν οι περισσότεροι και το ποιστοποιουν στην συνείδηση των υπολοίπων :mrgreen:

..ως προς αυτο γίνεται μια καταπληκτική δουλειά σε αυτό το thread :P

 

Πραγματικά. Εγώ δεν είχα ιδέα γι' αυτά τα βιντεάκια. Όχι ότι θα κάτσω τώρα να τα δω, αλλά πάντως έμαθα για την ύπαρξη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά. Εγώ δεν είχα ιδέα γι' αυτά τα βιντεάκια. Όχι ότι θα κάτσω τώρα να τα δω, αλλά πάντως έμαθα για την ύπαρξη τους.

 

..αρα δεν υπάρχουν , χαχαχαχα

 

συγνώμη , δεν θα ξανασπαμάρω !

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα εσεις κρινετε αν ειναι σημαντικο η οχι. Η προταση μου ηταν να υπαρξει παρεμβαση και οχι φυσικα να απαγορευθει η προσβαση, αλλοιμονο. Απλα πιστευω φιλοι μου οτι η Τουρκια οτι δεν της αρεσει το απαγορευει, εμεις ομως ως δημοκρατικη χωρα μπορουμε και εχουμε την συνεση να ανιδρασουμε διαφορετικα νομιμα και σωστα απεναντι σε οσους δυσφημουν τη χωρα μας και δεν εχουν δικαιωμα να την κρινουν την στιγμη που δεν ζουν εδω.

Εξαλλου μην ξεχνατε και το θυμιζω εκ νεου οτι ο 'πολεμος' Ελληνων- Τουρκων χακερ υφισταται με παμπολλα παραδειγματα. Μηπως ξεχασατε την αλλοιωση κυβερνητικων σελιδων μετα απο κρισιμα εθνικα γεγονοτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Παιδιά το θέμα εσεις κρινετε αν ειναι σημαντικο η οχι. Η προταση μου ηταν να υπαρξει παρεμβαση και οχι φυσικα να απαγορευθει η προσβαση, αλλοιμονο. Απλα πιστευω φιλοι μου οτι η Τουρκια οτι δεν της αρεσει το απαγορευει, εμεις ομως ως δημοκρατικη χωρα μπορουμε και εχουμε την συνεση να ανιδρασουμε διαφορετικα νομιμα και σωστα απεναντι σε οσους δυσφημουν τη χωρα μας και δεν εχουν δικαιωμα να την κρινουν την στιγμη που δεν ζουν εδω.

Εξαλλου μην ξεχνατε και το θυμιζω εκ νεου οτι ο 'πολεμος' Ελληνων- Τουρκων χακερ υφισταται με παμπολλα παραδειγματα. Μηπως ξεχασατε την αλλοιωση κυβερνητικων σελιδων μετα απο κρισιμα εθνικα γεγονοτα?

Δυό-τρία σημεία άξια σχολιασμού.

 

1. Τι παρέμβαση προτείνεις να γίνει; Να... παρακαλέσουμε κάποια μέλη του YouTube να μην ανεβάζουν video που δεν γουστάρουμε; Να κάνουμε διάβημα προς την Τουρκική Δημοκρατία; Τι;

 

2. Λες ότι δεν έχουν δικαίωμα να κρίνουν τη χώρα μας "την στιγμη που δεν ζουν εδω". Ελπίζω να αστιεύεσαι, έτσι; Ακόμα κι ως αστείο, είναι κακό αστείο. Δηλαδή επειδή δεν έχεις ζήσει στο Αφγανιστάν, δεν δικαιούσαι να κρίνεις το καθεστώς των Ταλιμπάν;

 

3. Ο 'πόλεμος Ελλήνων-Τούρκων χάκερ' είναι, στην καλύτερη περίπτωση επιφανειακός και σίγουρα δεν μπορεί να γίνεται επίκλησή του για κυβερνητική παρέμβαση. Πιο απτός και τρομακτικός είναι ο "πόλεμος" γαύρων-βάζελων παρά ο πόλεμος μερικών βλαμμένων στο Διαδίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 paredwse

 

Επίσης έφερα ένα παράδειγμα με το δούλεμα του ελληνικού λαού προς τον αμερικανικό (όχι οτι με πειράζει ή μου αρέσει, αδιάφορο με αφήνει, εν μέρη συμφωνώ κιόλας), αλλά ακόμη δεν πήρα απάντηση.

 

Φαίνεται είμαι υπερβολικά "Διεθνιστής", "Ειρηνιστής" κτλ σε -στης για να μου απαντήσουν κάποιοι "φιλοπατρίδες" εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...