Προς το περιεχόμενο

laser printer προτάσεις;


patrickdrd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Egw 8a sou protina na pas sto kontinotero sto spiti sou refill katastima (afto apo to opoio 8a agorazeis-anagomoneis toner diladi) kai na tous rotiseis pia montela ektipotwn anagomonoun ta toner tous, apo afta ta montela 8a dialekseis ena analoga me tis anages sou (kati fthno dld) kai logika se kovw na perneis kapion HP, mia xara ektipotes einai k 8a kaneis thn douleia sou.

Fisika 8a protimiseis ektipoth pou exei ksexwrista to toner apo to timpano.

Kalh tyxh, anamenw pereterw apories :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail στην Cartridge World κ ιδού η απάντηση:

 

Γενικά και τελείως υποκειμενικά HP 1020-18-10 όποιο μηχάνημα χρησιμοποιεί Q2612A /X TELIKH TIMH 37,7/58,90 ?

 

Το θέμα είναι ότι (hp προτείνει κ αυτό όπως κ εσύ),

αλλά αυτά τα μοντέλα δεν έχουν toner+drum μαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τελικά παρήγγειλα το hp 1018 στα 91 ευρώ,

 

το οποίο και ανήκει στην παραπάνω κατηγορία,

οπότε δεν πιστεύω να χω πρόβλημα με τις αναγομώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την Cartridge World πάντως μου είπαν ότι είναι πανεύκολο,

απλά τους πάω εκεί το παλιό (άδειο) toner κ μου δίνουν καινούριο με τιμή γύρω στο 40αρι,

δεν θυμάμαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την Cartridge World πάντως μου είπαν ότι είναι πανεύκολο,

απλά τους πάω εκεί το παλιό (άδειο) toner κ μου δίνουν καινούριο με τιμή γύρω στο 40αρι,

δεν θυμάμαι καλά...

 

Επέμενε να σου γεμίσουν το δικό σου γιατί αυτό που θα σου δώσουν μπορεί να είναι πολλές φορές χρησιμοποιημένο...

 

Αν το γεμίσεις μόνος μπορείς να ρίξεις το κόστος στα 10 ευρώ, αλλά δεν πρέπει να έρθεις σε επαφή με τη σκόνη καθόλου και με μασκούλα για να μην εισπνεύσεις τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέμενε να σου γεμίσουν το δικό σου γιατί αυτό που θα σου δώσουν μπορεί να είναι πολλές φορές χρησιμοποιημένο...

Swsto afto, kalitera to diko sou pou einai mono mia fora xrisimopihmeno.

 

Αν το γεμίσεις μόνος μπορείς να ρίξεις το κόστος στα 10 ευρώ, αλλά δεν πρέπει να έρθεις σε επαφή με τη σκόνη καθόλου και με μασκούλα για να μην εισπνεύσεις τίποτα...

Entaksy den einai k radienergia, yparxei enas mikros my8os gia to toner kai polloi to fovountai parapanw aposo xriazetai.

Kai na to eispnefseis den 8a pa8eis tipota, to 8ema einai na min arxiseis tis tzoures :lol:

Entaksy einai karkinogono alla pio poly kindineveis apo ta tsigara para apo to na gemiseis ena cartige me ligi prosoxh ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλάκα είναι ότι μου είπε ένας τύπος στο τηλ ότι κ καλά έτσι γίνεται η ανακύκλωση!

 

ευχαριστώ για τις πληροφορίες παίδες,

αν δεν μου το γεμίζουν αυτοί,

θα πάω αλλού,

όλος κ κάποιος θα το γεμίσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Swsto afto, kalitera to diko sou pou einai mono mia fora xrisimopihmeno.

 

 

Entaksy den einai k radienergia, yparxei enas mikros my8os gia to toner kai polloi to fovountai parapanw aposo xriazetai.

Kai na to eispnefseis den 8a pa8eis tipota, to 8ema einai na min arxiseis tis tzoures :lol:

Entaksy einai karkinogono alla pio poly kindineveis apo ta tsigara para apo to na gemiseis ena cartige me ligi prosoxh ;)

 

Επειδή το έχει αναφέρει και άλλος αυτό το περί τσιγάρων, πρέπει να ξέρετε ότι πρόκειται ότι η σκόνη αυτή είναι εξαιρετικά μικρού μεγέθους, είναι από καρκινογόνα μέταλλα και τα σωματίδια της φυτεύονται στην κυριολεξία στους πνεύμονες με μια απλή εισπνοή, ενώ παραμένουν για χρόνια. Ενδεικτικά αναφέρεται ότι την ώρα που το γεμίζεις δεν πρέπει να υπάρχει το παραμικρό ρεύμα αέρα, γιατί γεμίζει ο αέρας με μη ορατά σωματίδια τα οποία και εισπνέεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...