Προς το περιεχόμενο

Καποιο προγραμμα για ηχογραφηση στο desktop


crisselectro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να κανει ηχογραφηση οτι ακουγεται εκεινη τη στιγμη στο deskstop εκτος απο το προγραμμα ηχογραφησης που περιεχουν τα windows :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα το cool edit. To έχω χρησιμοποιήσει και είναι πολύ καλό. Μετά αν θέλεις κάτι πολύ απλό μπορείς να δεις και το musicmatch. Απλά να ξέρεις ότι το cool edit μπορεί να κάνει και επεξεργασία, είναι σίγουρα πολύ καλύτερο.

http://s4.bitefight.gr/c.php?uid=24449

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εγγραφη βιντεου απο την επιφανεια εργασιας?

 

Οχι μονο για εγγραφη ηχου.

Αλλα και για video δεν θα ελεγα οτι δεν με ενδιαφερει

Βεβαια σε ξεχωριστα προγραμματα γιατι πιστευω οτι οταν καποιο προγραμμα ειναι για συγγεκριμενη δουλεια την κανει καλυτερα παρα ενα προγραμμα που τα κανει ολα διοτι χανεται η ποιοτητα.

Αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα , αλλα μπορει να κανω και λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα το cool edit. To έχω χρησιμοποιήσει και είναι πολύ καλό. Μετά αν θέλεις κάτι πολύ απλό μπορείς να δεις και το musicmatch. Απλά να ξέρεις ότι το cool edit μπορεί να κάνει και επεξεργασία, είναι σίγουρα πολύ καλύτερο.

http://s4.bitefight.gr/c.php?uid=24449

 

Το cool edit το ξερω αλλα κανει και εγραφη απο την επιφανεια εργασιας;

Γιατι δοκιμασα να γραψω με αυτο αλλα δεν βρηκα πως γινεται.

Μιλαμε παντα για την επιφανεια εργασιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα το AudacityPortable και το Advanced MP3 WMA Recorder και η δουλεια εγινε.

Βεβαια το AudacityPortable τα σωζει ως wav αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα γιατι τα κανω convert.

Ok παιδια σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια. :-D:-D:-D:-D:-D

 

Μια παρενθεση , θελω να ρωτησω το φιλο mamouxalos παιζει ρολο η καρτα ηχου γι'αυτου του ειδους την εγγραφη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα το AudacityPortable και το Advanced MP3 WMA Recorder και η δουλεια εγινε.

Βεβαια το AudacityPortable τα σωζει ως wav αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα γιατι τα κανω convert.

Ok παιδια σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια. :-D:-D:-D:-D:-D

 

Μια παρενθεση , θελω να ρωτησω το φιλο mamouxalos παιζει ρολο η καρτα ηχου γι'αυτου του ειδους την εγγραφη;

 

To audacity παίρνει σαν plugin το lame και κάνει export και mp3, έχει οδηγίες στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενδιαφερομαι για εγραφη βιντεο η τραβηγμα εικονας απο οποιοδηποτε φακελο μεσα απο τον υπολογιστη μου μηπως ξερετε καποιο προγραμμα?(δεν μιλαω για εικονα απο ταινια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενδιαφερομαι για εγραφη βιντεο η τραβηγμα εικονας απο οποιοδηποτε φακελο μεσα απο τον υπολογιστη μου μηπως ξερετε καποιο προγραμμα?(δεν μιλαω για εικονα απο ταινια)

βασικος κανονας : πρωτα ψαχνουμε....:)

http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1602850

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok φιλε cassidy πηγα στο site κατεβασα το lame_enc.dll και ολα ειναι ενταξει τωρα τα σωζει και ως mp3.

Πιστευω οτι κανει πολυ καλη εγγραφη το Audacity , εχει αρκετες ρυθμισεις και επιλογες οπως εγγραφη stereo κ.λ.π. και ειναι αρκετα ευκολο.

Σ'ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις επιπλεον πληροφοριες , οπως και τα υπολοιπα παιδια που κανανε τον κοπο να με βοηθησουν.:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...