Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

vagos789

Laptop απο ΗΠΑ..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως ειδατε τελευταιως την ισοτιμια $ με ?..

Ισως ειδατε και ποσο κανουν τα laptop εκει...

Αν αγορασουμε, τα προβληματα ειναι:

1)Δεν εχουμε ελληνικο πληκτρολόγιο

2)Εχουμε μονο αγγλικη γλωσσα,αλλα αυτο πιθανως αλλαζει πολύ ευκολα με την βοηθεια του windows CD;

3)Ισως δεν εχουμε εγγύηση

4)Πιθανως θα χρειαστουμε εναν αντάπτορα για την πριζα (φαιδρο κοστος)

Το ερωτημα ειναι:

Πως αγοραζουμε;

1)Προφανως μπορουμε να αγορασουμε χωρις καμια "προφυλαξη" και να πληρωσουμε κανονικα δασμους,παλι φτηνοτερα θα ερθει.

2)Αλλο σενάριο ειναι να παρουμε απο ebay,απο "ψαγμενο" πωλητη που θα δωσει λυση.

3) Αγοραζουμε μεσω καποιας εταιρείας όπως http://www.aramex.com/shopandship/rates.aspx

Αναμενω τα σχολια σας και κυριως τις εμπειριες οσων το εχουν ηδη κανει..

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isos h kaluterh lush einai apo kapoion xrhsth tou ebay o opoios omos na stelnei ellada kai na exei pollessssss thetikes psifous !!:) ektos apo amerikh pantos mporeis na vreis pio fthna laptop kai se diafores alles europaikes xores !!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Απο Αμερική το καλύτερο είναι να έχεις ένα δικό σου άνθρωπο να σου τα αγοράζει και να στα στέλνει ή να τα φέρνει μαζί του όποτε έρχεται. Έτσι γλιτώνεις σίγουρα τελωνείο. Τώρα για τα υπόλοιπα.. Το πληκτρολόγιο δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα και αν σε ενοχλεί τόσο αλλάζεις μόνος σου τα πλήκτρα. Εγγύηση ξέχνα την, το ρίσκο δικό σου. Για την πρίζα θέλει ένα απλό ανταπτοράκι αμερικάνικο που βρίσκεις πολύ εύκολα σε ένα κατάστημα σχετικό - δεν χρειάζεσαι μετασχηματιστή. Εγώ πέρυσι πήρα ένα laptop της alienware. Με το που το άνοιξα παρατήρησα ένα καμένο pixelάκι το οποίο ευτυχώς είναι σε σημείο που δεν ενοχλεί καθόλου. Επίσης μετά απο 5-6 μήνες άρχισε να ακούγεται ένας μικρός χτύπος απο το δίσκο του μία στο τόσο (γνωστός σε πολλούς) αλλά δεν τον έχω αλλάξει και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα ως τώρα. Και να τα τινάξει ο δίσκος δεν με πολυ νοιάζει αφού δεν έχω τίποτα που φοβάμαι να χάσω. Απο εγγύηση όμως.. δεν. Δεν το έχω μετανιώσει πάντως αφού πήρα τρελό εργαλείο σε καλή τιμή σχετικά με το αν αγόραζα αντίστοιχο εδώ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν μας τα στειλει καποιος φιλος απο ΗΠΑ, τι πρεπει να κανει για να μην μας σταματησει τελωνειο;Να δηλωσει gift κτλ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Φιλε μου προσφατα αγορασα ενα μακμπουκ απο αμερικη σε πολυ καλη τιμη και με εγγυηση.τελωνειο δεν πληρωσα* και ουτε εχω πληρωσει μεχρι τωρα και εχω αγορασει αρκετα πραγματακια.

Τα πηρα απο ebay shop.

Σε καποιες μαρκες ισως να μην καλυπτεσε απο εγγυηση αλλα σε κατι που κυκλοφορει και στην ελλαδα νομιζω δεν θα εχεις προβλημα.

Αυτα απο μενα..

*Ολα το δεματα εσταλθηκαν σαν ''gift''

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...