Προς το περιεχόμενο

προβλημα με τον HP DV6551EA


ki_ha1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην θελω να πω οτι πριν απο 3 μηνεσ πηρα των HP DV6551EA .

μεχρη τωρα ημοθν ευχαριστημενος σε ολα τα χαρακτηρηστικα του.

 

αλλα εδω και 3-4 μερεσ αρχισε ενα προβλημα κατα την εκκινηση μετα την εισαγωγη του κωδικου μου δεν βλεπω την επιφανια εργασιας αλλα μαυριζει η οθονη μου και μετα απο 30-40 δευτερολεπτα αρχιζει και εμφανιζεται η επιφάνεια εργασειας.

 

εκανα επανεγκατασταση των driver τησ καρτας γραφικων και για μια φορα εκκινησε κανονικα αλλα παλλη μετα το ιδιο προβλημα.

 

δεν ξερω πλεων τη να κάνω .

 

των HP DV6551EA των πηρα απο τα multirama.

 

πρωτων υπαρχει καμια ιδεα για το προβλημα ?

δευτερων που να απευθηνθω ?

 

 

και κατι αλλο αχω vista επανω

 

σας ευχαρηστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά πρέπει να είναι κάποιο βαρύ πρόγραμμα της HP (π.χ. Quickplay) το οποίο αργεί να φεερτώσει. Ψάξε άμα ειναι και αφαίρεσε το από την εκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως λέει κ ο steve2810..όλα τα προγράμματα-βοηθήματα-γραμμη εντολών..και πληκτολόγησε msconfig στην καρτέλα εκκίνηση στοιχείων βγάλε όσα ξέρεις κ δεν χρειάζονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο εχετε δικαιο οτι επεξεργαστης κανει κατι οταν μαυριζει η οθονη αλλα τα ειχα κανει και αυτα που ειπατε αλλα τιποτα.

 

δεν ξερω ομως μιπως τα driver της καρτας γραφικων δεν κανουν καλα τη δουλια τους . γιατη οπως ειπα και παραπάνω οτι μολισ τα ξανα εγκαταστησω για μια μονο φωρα ξαναξεκινα χωρης να μαυρίζει η οθόνη .αλλα στη συνεχεια το ειδιο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οοps χαζομαρα

 

δεν το καταλαβα γιατη δεν ειμαι και τοσο σχετικος.

 

τοτε τι να κανω ?

 

η μιπως να παρω κανα τηλ. στην hp ?

 

αλλα δεν ξερω τα τηλ. τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα εχει τα Βιστα και δοκιμασε εστω να απενεργοποιησεις το Αερο και βαλε την κλασσικη εμφανιση των windows να μας αναφερεις αν επαναλαμβανεται το φαινομενο...επισης κανει κανονικα εκκινηση με το λογοτυπο και μηπως εχει πειραξει καποια παραμετρο στο boot.ini με καποιο προγραμμα teweaking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω, με το 6541, παιρνω ενα dvd vista περναω τους κωδικους του laptop, κατεβαζω τους drivers απο το site της HP που χρειαζομαι, κανω καθαρη εγκατασταση βαζω οτι προγραμμα μου αρεσει, και το μηχανημα φυσαει. Αυτα τα προεγκατεστημενα δεν τα παω με τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...