Προς το περιεχόμενο

Αυθαίρετη χρέωση από videoclub


mr.Vox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά πιστεύω οτι κάποιος γνωστός ή άγνωστος έχει τον κωδικό σου και τον χρησιμοποιεί ή για να ικανοποιήσει της ανόμαλές του ορέξεις,είτε επίτηδες θέλει να σου δημιουργήσει προβλήματα.

Σκέψου ποιος άλλος μπορεί να έχει τον κωδικό σου.

 

αυτό λέω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να βρεις ποιος μπορεί να είναι, ρώτα τους φίλους σου τι γούστα έχουν στις τσόντες και μάθε και ποιες τσόντες λείπουν από το βιντεοκλαμπ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μην το θεωρείς αυτονόητο οτι και αυτοί γνωρίζουν οτι τους λοίπουν dvd :?

 

(βασικά αν δεν το ζήταγε κανένας το dvd ακόμα θα αγνοούσαν το γεγονός στο βίντεο κλαμπ)

Γι'αυτό τα προγράμματα για βίντεο κλαμπ εμφανίζουν τις ενοικιάσεις που παρουσιάζουν μεγάλη καθυστέρηση, ώστε να ενημερώνει ο σωστός μαγαζάτορας τον πελάτη ότι έχει ξεχάσει να επιστρέψει κάτι και να μην χρεώνεται υπερβολικά.

Ίσως κάποιοι κουτοπόνηροι να μην το κάνουν για να χρεώσουν περισσότερα, αλλά αυτό μπορεί τελικά να γυρίσει σε βάρος τους αφού στο τέλος μπορεί να μην πάρουν τίποτα αν ο πελάτης τους βγει μάγκας (σιγά μην πληρώσουν δικηγόρο για να πάνε δικαστικά... ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εμένα μου έχουν τύχει τέτοια ....

 

π.χ. 1.... νοίκιασα ταινία..το πρωί....την πλήρωσα...στην κοπέλα...την είδα και την επέστρεψα...μόνο που ο ιδιοκτήτης...όταν την επέστρεψα...μου είπε πως του χρωστούσα 2 Ευρώ καθώς δεν την είχα πληρώσει.... (το θετικό...είναι πως γνωρίστικα με την υπάλληλο...και πήγαμε για ένα καφεδάκι...κπλ κλπ κλπ.... )

 

π.χ. 2....νοίκιασα 3 ταινίες...όταν τις επέστεψα...η μια μου ήταν χρεωμένη σωστά...ενώ οι άλλες 2 ήταν διαφορετικές ταινίες...(κοινώς μπάχαλο...)

 

π.χ. 3....νοίκιασα μια ταινία...απο μεγάλο κατάστημα....και ως δια μαγείας...η ταινία χάθηκε απο το σπίτι μου....αυτό έγινε ...το 2005....μου στείλανε μέχρι και εξώδικο...και μου ζητούσαν ...κάπου 90 ευρώ....δυστυχώς για αυτούς....δεν πήραν τίποτα....

 

συμπέρσμα δικό μου....τα προγράμματα που έχουν τα καταστήματα μπορεί να είναι τέλεια...όμως τα χειρίζονται άνθρωποι...και αυτοί ...κάνουν λάθη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρώην ιδιοκτήτης γνωστής αλυσίδας videoclub θα σας λύσω αρκετές απορίες

αλλά θα μου αφήσετε μερικές μέρες ίσως και παραπάνω περιθώριο γιατί

υπάρχει ένα οικονομικό ζήτημα στην μέση, και μετά θα βγάλω τα "άπλυτα" στην φόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρώην ιδιοκτήτης γνωστής αλυσίδας videoclub θα σας λύσω αρκετές απορίες

αλλά θα μου αφήσετε μερικές μέρες ίσως και παραπάνω περιθώριο γιατί

υπάρχει ένα οικονομικό ζήτημα στην μέση, και μετά θα βγάλω τα "άπλυτα" στην φόρα.

 

 

ωχ...θέμα για Ευαγγελάτο θα έχουμε.... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρώην ιδιοκτήτης γνωστής αλυσίδας videoclub θα σας λύσω αρκετές απορίες

αλλά θα μου αφήσετε μερικές μέρες ίσως και παραπάνω περιθώριο γιατί

υπάρχει ένα οικονομικό ζήτημα στην μέση, και μετά θα βγάλω τα "άπλυτα" στην φόρα.

 

Πρόσεξε τι θα πεις,παίζει να'χει βάλει κοριούς ο Τριανταφυλλόπουλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι γουστάρουνε κάνουνε! Εγώ έμενα παλιά Κυψέλη και ήμουν μέλος σε γνωστό Video Club. Κάποια στιγμή μετακόμισα, άλλαξα και σταθερό τηλέφωνο και μετά από 2 χρόνια με βρήκαν στο καινούργιο σταθερό να μου πουν ότι χρωστάω δήθεν 3 ταινίες από τότε που έμενα στη γειτονιά τους. Και τους ρωτάω: ρε παιδιά αφού γνωριζόμαστε ήρθα σας χαιρέτισα όταν έφευγα κλπ. Και μου απαντάνε ότι δεν τις χρωστούσα στο ίδιο υποκατάστημα αλλά σε ένα άλλο που είχαν ανοίξει λέει στα Πατήσια και που φυσικά δεν είχα πατήσει ποτέ το πόδι μου!!

 

Όσο τις πληρώσατε εσείς τις ταινίες, άλλο τόσο τις πλήρωσα και εγώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πήγαινε στο δικατήριο και πες πως έχεισ τισ ταινίες και δεν θέλεις να τισ γυρίσεις ακόμα γιατί σου αρέσουν πολύ και τις βλέπεις συνέχεια!!!Να ισχυριστείς πως θα τις επιστρέψεις σε 20 χρόνια και θα πληρώσεις την ενοικίαση τους τότε!!!Δεν σε περιορίζει κανείς για το πότε θα τις επιστρέψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο δικατήριο και πες πως έχεισ τισ ταινίες και δεν θέλεις να τισ γυρίσεις ακόμα γιατί σου αρέσουν πολύ και τις βλέπεις συνέχεια!!!Να ισχυριστείς πως θα τις επιστρέψεις σε 20 χρόνια και θα πληρώσεις την ενοικίαση τους τότε!!!Δεν σε περιορίζει κανείς για το πότε θα τις επιστρέψεις

 

σωστός... ;)

και αν υπολογίσεις στο γεγονός πως με την ανάπτυξη ευρυζωνικών συνδέσεων, τα videoclub βάζουν λουκέτο το ένα μετά το άλλο με ρυθμούς domino, μάλλον δεν θα τις πληρώσεις ποτέ!

:-)

 

αν ισχύει φυσικά το γεγονός πως δεν σε περιορίζουν χρονικά. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν με έχουν ξάνα ενοχλήσει από τότε. Ίσως να ετοιμάζονται να ζητήσουν περισσότερα. Θα επανέλθω πάντως και θα ενημερώσω όταν έχω εξελίξεις.

:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Επανέρχομαι στο θέμα μιας και σήμερα ήρθε η αγωγή με την "λυπητερή" να ζητάνε 1705.80 Ευρώ και δικάσιμος την 1/12/08. Φυσικά απευθύνθηκα σε δικηγόρο. Αυτά παιδιά για να έχεται το νου σας το τι μπορεί να συμβεί στα καλά καθούμενα.

Για όποιον ενδιαφέρεται ας διαβάσει εδώ την αγωγή.

 

 

http://rapidshare.com/files/102093823/Vclub.agogi.rar

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο.

Και νόμιζα ότι η ατάκα που είχαν πει κάποτε σε έναν ανάπηρο φίλο "αν δεν φέρεις τα 900 ευρώ που μας χρωστάς θα σου κάνουμε το πρόβλημα μεγαλύτερο" ήταν ακραία.

(btw αυτός έκανε συμφωνία και πλήρωσε 100 ευρώ τελικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, πες μας το όνομα του βίντεοκλάμπ, έτσι για να τους κάνεις λίγο μαύρη διαφήμιση...:P

 

Tην διάβασα την αγωγή. Γράφει διάφορες μαλακίες μέσα,(χωρίς να είμαι ειδικός) μου φάνηκε λίγο προχειρογραμμένη...

Ας πούμε έχουν χρεώσει όλα τα DVD 50ε το καθένα!

 

Τι διάολο τσόντες υπερπαραγωγές ήταν αυτές?

50 ευρώ η μία? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...