Προς το περιεχόμενο

Αυθαίρετη χρέωση από videoclub


mr.Vox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το θέμα έχει πάρει την δικαστική οδό δεν ξέρω αν μπορώ να το δημοσιεύσω. Αν τα στοιχεία τα θέλει κάποιος μπορώ να του τα στείλω πολύ ευχαρίστως με PM. Ας συμβουλέψουν οι administrators ή κάποιος δικηγόρος αν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φίλε τι να σου πω μακάρι να βρείς άκρη και να σε βοηθήσει και ο paredwse δίνοντας σου κάποια κατεύθυνση. αν τους πας κ εσυ στα δικαστήρια να ζητήσεις αποζημίωση για ψυχική οδύνη και για τον δικηγόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που λέει η Αγωγή ότι έγινα ...αδικαιολόγητα πλουσιότερος... με τις τσ....ς. Ότι δεν εμφανίστηκα στο μαγαζί ενώ αν και πήγα 3 φορές, ήταν ανένδοτοι ότι το θέμα το έχει αναλάβει δικηγόρος και με απείλησαν ότι θα καλέσουν την αστυνομία γιατί ενοχλούσα την λειτουργία του καταστήματος. Όταν ζήτησα τον ιδιοκτήτη για να δω μήπως μπορέσω να βγάλω μια άκρη, και τις τρεις φορές δεν ήταν ποτέ εκεί. Αν και τους άφησα το τηλέφωνό μου ποτέ δεν με κάλεσε. Εξαφανισμένος. Και πόσα άλλα γράφουν όλα ψευδή.

 

Ξύλο που θέλουν κάτι τέτοιοι απατεώνες! Δεν μασάω όμως θα απαντήσω με Αγωγή και θα ζητήσω και αποζημίωση για Ψυχική οδύνη κτλ. Το πρωί πήγα στην ARAG που είμαι ασφαλισμένος ευτυχώς δεν πληρώνω δικηγόρους και τέτοια. Βέβαια να δούμε τι θα κάνουν και αυτοί.

 

Συμβουλή: Αν είστε ανενεργά μέλη σε οποιοδήποτε DVD-VIDEO-Club πηγαίνετε ζητείστε ολική διαγραφή του λογαριασμού σας και με απόδειξη ότι δεν χρωστάτε τίποτε.

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έφτιαξε το πρωινό η υπόθεση. Θυμήθηκα οτι κι εγώ έχω χώσει σφαίρα αρκετές τσόντες και μαλιστα κτηνοβατικού τύπου σε dvdαδικο πριν 1,5 χρονο περιπου, αλλα μετά μετακόμισα, αλλαξα τηλεφωνα τα πάντα. Εχει γουστο να μου ερθει κανα χαρτι και να ζηταει τσοντιάτικα...

Μαλλον λογω αναπτυξης ευρυζωνικών συνδέσεων, όπως έγραψε ενας πιο πάνω, εχουν πέσει κεσάτια και κοιτάνε να βγάλουν φράγκα απο άλλους τρόπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Επιπλέον με την παρακράτηση των συγκεκριμένων dvd που ήταν τελευταίας κυκλοφορίας και είχαν μεγάλη ζήτηση ο εναγόμενος μας στέρησε τη δυνατότητα εκμίσθωσης τους σε άλλους πελάτες που μας τα ζητούσαν επίμονα...."

 

Ακολουθούν rated 18+ links απο search στο google:

 

Inside Napoli (1990) (salieri)

http://www.egafd.com/actresses/details.php/id/s0056

 

Models corporation(2003--)

http://dvd-hardcore.filmundo.de/hardcore_dvd-195252.html

Link για να δείχνει την ημερομηνία παραγωγής δεν βρήκα αλλα το παραπάνω "auction" (lol) ξεκίνησε το 2003. Ακόμα και το 2003 να κυκλοφόρησε δεν είναι καινούρια παραγωγή.

 

Russian - lesson 3 (2005)

http://www.blissbox.com/store/detail.asp?productid=4971

 

Oma s*x extreme (2001--)

http://www.filmundo.de/product/362866/

Αντίστοιχο λινκ για auction που ξεκίνησε το 2001

 

Κυρίαρχος των ωκεανών(2001)

http://www.megamarket.gr/-p-35777.html

 

Αυτά νομίζω οτι είναι αρκετά :P

Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν είναι τελευταίας κυκλοφορίας...

Δεν ξέρω αν στις αηδίες απαντάς με αηδίες αλλα αμέσως καταρίπτεται ένα επιχείρημα τους με την ημερομηνία παραγωγής των ταινιών. Δυστυχώς το σοβάρεψαν και δεν είναι πλέον forumlike πλάκα αλλα ίσως τα παραπάνω σε βοηθήσουν (η έστω σε κάνουν να γελάσεις :P)

Αναμένετε αύριο θέμα "γέμισα με spyware και dialer και μου ήρθε ο λογαριασμός 1500?"

 

Υ.Γ: Κοίτα να δείς τι βρίσκει κανείς μεσημεριάτικα :P

Δεν θα ήταν κακό να πας απο κάνα σοβαρό video club (εγώ έχω σε σχετική εκτίμηση τα seven π.χ.) και να τους ρωτήσεις τι κάνουν οι ίδιοι σε τέτοιες περιπτώσεις η αν είναι νομικά καλυμμένοι αν υπάρχει δεδικασμένο κτλ.. Αν δεν τα καταφέρεις μπορώ εύκολα να μάθω τη συνήθη τακτική και την κάλυψη τους σε τέτοιες καταστάσεις. Πάντως περισσότερο με πρωταπριλιάτικο αστείο μου μοιάζει η αγωγή τους. :P

 

Υ.Γ2: ΠΟΙΟΣ ΕΛΕΙΝΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΤΟ "Inside Natali"? :P

 

Καλά ξεμπερδέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι δριμύτερος....

Λοιπόν απο αυτά που διάβασα στο εξώδικο μου φαίνεται λίγο μπούρδα το κομμάτι καινούργιες ντεμέκ ταινίες.

Αν είδα καλά τις έχει χρέωση εβδομάδος δηλαδή μέχρι τις 7-8 ημέρες στάνταρ ποσό και μετά η κάθε μέρα σαν καθυστέρηση...

Πλάκα μας κάνει ο τύπος;;;;

1ον Αυτές ήδη έχουν κάνει απόσβεση για να μήν σου πω ότι έχει τσιμπίσει και κέρδος..

Πράμα που σημαίνει ότι είναι ΠΑΛΙΕΣ!!!!

Σε διαφορετική περίπτωση αν έβγαζε ακόμα χρήματα απο την ταινία δεν θα την έκανε εβδοβάδος αλλά θα ήταν ακόμα με χρέωση ημέρας.

Αρα ποιός είναι αυτός που περιμένει ανυπόμονα να πάρει αυτές τις ταινίες;;;;

 

2ον Καμμία μα καμμια τσόντα δεν έχει πάνω απο 20-25 eyros.Οι περισσότερες κυμαίνονται μεταξύ 7-15 ευρόπουλα,εξού και η γρήγορη απόσβεση και το κέρδος.

Πολλά videoclub ποντάρουν εκεί για αυτό το λόγο.

 

3ον Οσον αφορά τις κανονικές ταινίες(καινούργιες πάντα) δεν ξεπερνάνε τα 35-40 ευρώ.Αρα ούτε εδώ κολλάει το 50 ευρώ.

 

Αυτά προς το παρόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που λέει η Αγωγή ότι έγινα ...αδικαιολόγητα πλουσιότερος... με τις τσ....ς. Ότι δεν εμφανίστηκα στο μαγαζί ενώ αν και πήγα 3 φορές, ήταν ανένδοτοι ότι το θέμα το έχει αναλάβει δικηγόρος και με απείλησαν ότι θα καλέσουν την αστυνομία γιατί ενοχλούσα την λειτουργία του καταστήματος. Όταν ζήτησα τον ιδιοκτήτη για να δω μήπως μπορέσω να βγάλω μια άκρη, και τις τρεις φορές δεν ήταν ποτέ εκεί. Αν και τους άφησα το τηλέφωνό μου ποτέ δεν με κάλεσε. Εξαφανισμένος. Και πόσα άλλα γράφουν όλα ψευδή.

 

 

Σκεύτομαι εγω τώρα σαν αδαής που είμαι με νομικά, αφού σου είπαν ότι το έχει αναλάβει δικηγόρος μήπως θα έπρεπε να είχες βάλει και εσύ κάποιον δικηγόρο τότε να επικοινωνήσει μαζί τους; Επίσης, μάρτυρες έχεις ότι ΕΣΥ τους έψαχνες και όχι αυτοί εσένα; Έτσι για το CYA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zήτα να σου παρουσιασούν τα τηλέφωνα που ισχυρίζονται ότι σου έκαναν και απείλησε τους και εσύ με συκοφαντική δυσφήμιση...Πάντώς καλά ξεμπερδέματα ! ¨-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...