Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για ram


GEORGETAX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα.μια μικρή βοήθεια βρε παιδιά.έχω 2 μνήμες 256 DDR pc 400 ( ετσι ακριβώς γράφουν απάνω ) και θέλω να ανεβάσω την μνήμη μου,στα 1024 σας παρακαλώ τι μνήμη να ψάξω να βρω στο νετ.είμαι ασχέτως οπότε συγχωρέστε με και αν μπορείτε να με βοηθείσετε.έστω καποιο site η τι ακριβώς μνήμη να ψάξω.έχω ψιλοχαθεί

 

 

ευχαριστώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προϊόν που ψάχνεις είναι αυτό:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=542741

 

Αν αγοράσεις έχεις ήδη 2 τέτοια dimmάκια κι αγοράσεις άλλα 2, τότε θα έχεις συνολικά 4 x 256 ΜΒ = 1024 MB μνήμης RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ sapphire θα βοηθήσει καθολου αυτό τον υπολογιστή?όσων αφορά φυσικά το ότι είμαι στο ίντερνετ και προσπαθώ να κάνω και μια άλλη εργασία με άλλο πρόγραμμα ( όχι πολύ βαρύ φυσικά )????και γενικά στις λειτουργίες του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα βοηθήσει τον υπολογιστή σου, επειδή σήμερα τα 512 MB είναι λίγα... Το 1 GB είναι μια normal ποσότητα μνήμης.

 

Τώρα αν θα δεις μεγάλη διαφορά εξαρτάται και από το υπόλοιπο σύστημα. Γενικά, όσο πιο αργό επεξεργαστή έχεις, τόσο πιο μεγάλη διαφορά θα δεις από την αύξηση της ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

επίσης κοίτα αν υποστηρίζει dual channel, γιατί αν δεν υποστηρίζει, θα σου έρθει μάλλον πιο φθηνό 1Χ512, και θα έχεις και 1 slot ελεύθερο για το ''μέλλον'' ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν ξέρω από αυτά, παραθέτω μια φώτο που ίσως να σας βοηθήσει να καταλάβετε εσείς sorry :rolleyes::rolleyes:

 

 

DSC00963.jpg

 

Δες τη μάρκα και το μοντέλο της μητρικής και κάνε νέο post, γιατί το θέμα με τις μνήμες δεν είναι πάντα απλό και εύκολα την πατάς.

Αν γνωρίζουμε αυτά τα στοιχεία θα σε βοηθήσουμε εκ του ασφαλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε agrb ευχαριστώ για την διευκρίνηση αύριο θα βρω το κουτί και θα σας γράψω τις πληροφορίες

 

λοιπόν για δείτε λίγο? το κουτί γράφει gigabyte λέει επίσης ότι έχει και dual channel ddr 400+

ξέρω ότι σαν ταλαιπωρώ αλλά είμαι άσχετος

 

0001.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...