Προς το περιεχόμενο

Gnwmes gia Eizo


spid_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ αν εγω φετος παρω με 180 ευρώπουλα μια σαμσουνγκ με 3 χρόνια εγγύηση στις 19'' και στον τεταρτο χρονο μου χαλάει (ή την πετάω) και με άλλα 180 ευρώ τότε πάρω μια ολοκαίνουρια οθόνη που σίγουρα θα είναι το λιγότερο 22 ίντσες έτσι όπως πέφτουν οι τιμές τότε θα έχω ξοδέψει σχεδόν τα ίδια λεφτά με μια έιζο, θα έχω 2 οθόνες,εκ των οποίων η μια μεγαλύτερη και πιο καινούρια από την ειζο (και λογικά καλύτερη αφού ίσως να έχει ξεπηδήσει και καποια νέα τεχνολογία).Επίσης μια οθόνη των 180 ευρώπουλων δε νομίζω να είναι κατα 35% χειρότερη (όσο και η διαφορά στην τιμή δλδ) από τη φθηνότερη ειζο των 290. Το made in japan δεν είναι πανάκεια γιατί παράδειγμα και ολυμπους μηχανές είχα (2) που τις έστειλα για επισκευή στο χρόνο πάνω (made in japan παντα),και σονυ βιντεοκαμερα που έπαθε το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αν εγω φετος παρω με 180 ευρώπουλα μια σαμσουνγκ με 3 χρόνια εγγύηση στις 19'' και στον τεταρτο χρονο μου χαλάει (ή την πετάω) και με άλλα 180 ευρώ τότε πάρω μια ολοκαίνουρια οθόνη που σίγουρα θα είναι το λιγότερο 22 ίντσες έτσι όπως πέφτουν οι τιμές τότε θα έχω ξοδέψει σχεδόν τα ίδια λεφτά με μια έιζο, θα έχω 2 οθόνες,εκ των οποίων η μια μεγαλύτερη και πιο καινούρια από την ειζο (και λογικά καλύτερη αφού ίσως να έχει ξεπηδήσει και καποια νέα τεχνολογία).Επίσης μια οθόνη των 180 ευρώπουλων δε νομίζω να είναι κατα 35% χειρότερη (όσο και η διαφορά στην τιμή δλδ) από τη φθηνότερη ειζο των 290. Το made in japan δεν είναι πανάκεια γιατί παράδειγμα και ολυμπους μηχανές είχα (2) που τις έστειλα για επισκευή στο χρόνο πάνω (made in japan παντα),και σονυ βιντεοκαμερα που έπαθε το ίδιο...

 

Αυτο θα το κανεις εαν θελεις να βρισκεσαι στη μετριοτητα. Και να αλλαζεις συνεχως οθονες. Εγω ειμαι αντιθετος.

θα δαπανησεις που θα δαπανησεις λεφτά δωσε κατι παραπανω και παρα κατι καλο(εγγυημενο στην προκειμενη περιπτωση. βλ Eizo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 19" Eizo με Τn panel ( οπως η Eizo S1911 των 350 ευρω) δεν ειναι για κανενα λογο καλυτερη απο καποια αλλη μαρκα οθονης(εστω και φθηνοτερη) με PVA panel.

Αλλωστε το panel που εχουν ακομα και οι eizo tn panel δεν το φτιαχνει αυτη , αλλα συνηθως ή η lg ή η samsung.

 

Απο Εizo σε 19",να προτιμαμε τις Eizo S1910 ή Eizo S1931 που ειναι με PVA panel.

Οι Εizo με tn panel ειναι ψιλοπεταμμενα λεφτα,γιατι στα ιδια χρηματα παιρνεις ποιοτικοτερες οθονες αλλης μαρκας με pva panel .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μια 19" Eizo με Τn panel ( οπως η Eizo S1911 των 350 ευρω) δεν ειναι για κανενα λογω καλυτερη απο καποια αλλη μαρκα οθονης(εστω και φθηνοτερη) με PVA panel.

Αλλωστε το panel που εχουν ακομα και οι eizo tn panel δεν το φτιαχνει αυτη , αλλα συνηθως ή η lg ή η samsung.

 

QFT (Quote for Truth) petamena lefta gia Eizo me TN Panel :(

 

hm den h3era oti h LG ftiaxnei panels (den nomizw dld oti ftiaxnei...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hm den h3era oti h LG ftiaxnei panels (den nomizw dld oti ftiaxnei...)

 

Η Lg και η Samsung ειναι οι 2 μεγαλυτερες εταιριες κατασκευαστων πανελ στον κοσμο,τοσο σε monitors οσο και σε τηλεορασεις..

 

Αυτο βεβαια δεν αναιρει το γεγονος οτι στις οθονες της η lg βαζει κυριως tn panel,για να ειναι πιο προσιτες.

Στις οθονες υπολογιστων λοιπον, η lg κατ επιλογη της (για να πουλαει περισσοτερο, επειδη ειναι φθηνοτερα) βαζει tn panel και για αυτο δεν φημιζονται οι οθονες της ως κορυφαιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia tin akriveia einai LG/Philips i koinopraksia pou ftiaxnei ta panels me texnognosia kyrios apo Ollandia meria...

 

Ακριβως!

 

Και στις τηλεορασεις παιζουν σαν αντιπαλοι με την κοινοπραξια Samsung/Sony νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...