Προς το περιεχόμενο

Microsoft Wireless Laser Desktop 6000


imitheos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πληκτρλογιο ειναι πραγματι καλο , αλλα αυτα τα ποντικια εχουν χαλια ροδελα οπως επισημαινει και ο φιλος πιο πανω

 

 

 

Εχει μη κβαντισμενη κινηση και ετσι δε μπορεις με mouse whell up/down να αλλαξεις μονο ενα οπλο, αλλα στα αλλαζει δυο-δυο και τρια-τρια.

To ιδιο ισχυει και οταν χαζευεις φωτογραφιες,στις αλλαζει δυο-δυο, τρεις-τρεις.Αθλιο!

Επισης εχει πολυ σκληρο κλικ η ροδελα και ετσι ειναι δε μπορεις να το πατας με ευκολια και καθισταται αχρηστο το κλικ της.

Στις ρυθμίσεις του ποντικιού έχει επιλογή για το βήμα στο scroll (γραμμή γραμμή, ανα 3 γραμμές, κτλ). Αν το αλλάξεις ίσως λυθεί το πρόβλημα.

Το middle click το έχω αντιστοιχήσει στο πλαινό πλήκτρο (στο Wireless Intellimouse Explorer 2.0) και έχω βρει την υγειά μου. Στο Autocad δεν μπορούσα να δουλέψω με το κλικ της ροδέλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κατά τύχη μπήκα σε αυτό το section του forum και κατά καλή κακή μου τύχη μπαίνω στο setaki που το είχα παραγγήλει πριν από κανα χρόνο πλέον.

 

Λοιπόν χωρίς να έχω διαβάσει τα σχόλια των παραπάνω ένα πράγμα θέλω να πω αφού με το ποντίκι ήμουνα για ένα μήνα στο δοκίμασε ξανά δοκίμασε ρύθμισε το ένα ρύθμισε το άλλο και λίγο παραπάνω speed και λιγότερο και και και και

 

Είμαι πλέον με το keyboard που είναι πολύ καλό και με mouse ένα παλιό wired optical που είχα πάλι της M$.

 

Με λίγα λόγια το mouse δεν παίζεται απλά οτ αφήνεις στην ακρή εγώ επιπλέον που παίζω πολύ με τον δρομέα σαν 3ο κλικ είναι πάρα πολύ σκληρό. Αλλά να τονίσω ότι ο λόγος που το άφησα στην γωνία (αποθήκη για την ακρίβεια) ΔΕΝ ήταν αυτός αλλά στο ότι δεν μπορούσα να ελέξω την κίνηση του κέρσορα με ότι και αν δοκίμασ από τα XP πότε ήταν ένα τσαφ πιό γρήγορο πότε ένα τσάφ πιο αργό ποτέ μα ποτέ όπως ήθελα και είχα συνήθισει.

 

Τέλος να σημειώσω πως ένα άλλο seataki της MS λίγο ποιό φτηνό παρόμοιο και ίδιας γεννιάς με αυτό που συζητάμε είχε καλό keyboard (δεν είχε το μαλακό κομμάτι που έχει το 6000 και είναι όλα τα λεφτά) αλλά το mouse του ήταν κυριλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πήρα και εγώ για το σπίτι το σετάκι.

Θεωρώ το πληκτρολόγιο πάρα πολύ καλό αλλά το ποντικάκι μου κάνει κολπάκια.

Εκτός όλων των παραπάνω σχολίων που έχουν γίνει και θα συμφωνήσω με όλα τα προβληματάκια που παρουσιάζει , έχω συναντήσει και άλλο ένα το οποίο τουλάχιστον σε εμένα είναι πολύ ενοχλητικό.

Ο δείκτης του ποντικιού στην οθόνη δεν είναι καθόλου σταθερός. Για την ακρίβεια αν προσπαθήσεις να τον πας σε μια ευθεία από την μια άκρη της οθόνης στην άλλη , η τροχιά που κάνει μοιάζει με καρδιογράφημα!!!

 

Φίλε τώρα είδα το post σου αφού έκανα τα δικά μου σχόλια που το είχα και άχτι με αυτό το mouse - μαλακία που δίνει η MS. Το πρόβλημα που περιγράφεις το θυμάμαι και εγώ χαρακτηριστικά ότι το αντιμετώπιζα και μάλιστα με όλες τις δυνατές ρυθμίσεις από πλευράς o.s Και βέβαια αποστάσεων με το Δέκτη.

 

P.S

Πάλι καλά που έχουμε και ένα χώρο να λέμε μεταξύ μας τι γίνεται και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το πληκτρολόγιο έχει ξεβάψει (σε κάποιες μεριές) ;;

Το δικό μου, ξεβάφει (κατατάλα είναι Microsoft)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

κι εγω εχω το ιδιο προβλημα με το ποντικι, ενω το πληκτρολογιο ειναι μια χαρα , το ποντικι σχεδον δεν το βρηκε ποτε ... εχω αλλαξει και μπαταριες και πατησα τα κοθμπακια απο κατω αλλα χωρις αποτελεσμα ... παει για επιστροφη μαλλον... επισης η απιστευτη βλακεια ειναι οτι πιανει μεχρι 1.8 μετρα μονο....φρικη για htpc....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...