Προς το περιεχόμενο

Δημιουργια εικονιδειου του RapGet v.1.39


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εγκατεστησα προσφατα την τελευταια εκδοση (1.39),του RapGet.Κανω αποσημπιεση,ανοιγει και μετα βαζω καποια λινκ(κωδικα) & κατεβαζει χωρις να ειμαι εγω διπλα. Για να μην το ξαναανοιγω οταν κλεινω το PC,υπαρχει τροπος να κανω ενα εικονιδειο,μονιμα να μην φευγει, μπροστα στο Desktop και με διπλο κλικ να το ανοιγω οταν θελω να κατεβασω κατι? Στο Rapidshare εχω premium λογαριασμο.Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχας να σε ευχαριστησω για την απαντηση σου.Εγω ομως θα ηθελα να βαλω το εικονιδειο του rapget,μπροστα στην οθονη,οπως εχω και τα αλλα,να κανω διπλο κλικ και να ανοιγει.Δηλαδη, με καταλαβαινεις τι λεω. Δεν θελω με το που ανοιγει το PC να μου ανοιγει και το Rapget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάξεις μια συντόμευση του .exe του Rapget.

 

 

 

Για βοηθησε με λιγο: Εχω την εικονα απο το WINRAR. Απο εδω πως θα κανω την συντομευση?

 

 

rap1jh6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες..τι δουλειά έχει το winrar με αυτό που θες να κάνεις;

Στο αρχείο που κάνεις κλικ για να ανοίξει το Rapget θα κάνεις δεξί κλικ και "Send to/Desktop(creace shortcut)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...σε μπερδεψα λιγο. Το winrar το αναφερω γιατι το rapget ειναι συμπιεσμενο και περιεχονται εκει τα αρχεια.Τελος παντων.Παντως με δεξι κλικ πανω στο Rapget.exe δεν εχω την επιλογη "send to/Desktop.Βεβαια καπως αλλοιως το εκανα τελικα και εφτιαξα ενα shortcut to tapget στην οθονη.Ομως επειδη δεν μου επαιζε και εκανε browse για καποιο αλλο αρχειο,τελικα εφτιαξα στην οθονη ενα ακομη φακελο,εβαλα ολα τα αρχεια που περιεχονται στο rapget και τελειωσε η υποθεση.Τωρα μου ανοιγει κανονικα, οταν θελω εγω, με διπλο κλικ.Σε κουρασα λιγο.Δεν φαινοτανε οτι ειχε δυσκολια.Παντως σε ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vounisios

Το Send to/Desktop είναι στα Αγγλικά Windows

 

Για τα Ελληνικά

Δεξί κλικ πάνω στο εκτελέσιμο (rapget.exe) και στο μενού που θα ανοίξει

αποστολή προς > επιφάνεια εργασίας ως συντόμευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vounisios

Το Send to/Desktop είναι στα Αγγλικά Windows

 

Για τα Ελληνικά

Δεξί κλικ πάνω στο εκτελέσιμο (rapget.exe) και στο μενού που θα ανοίξει

αποστολή προς > επιφάνεια εργασίας ως συντόμευση

 

 

Τακτοποιηθηκαν ολα.Σ'ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...