Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Astra?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν είναι σωστό εδώ που το έβαλα το θέμα... Αν όχι ας το μετακινήσει κάποιος...

 

Έβαλα πριν μια βδομάδα ένα πιάτο για Astra και Hotbird... Ενω τις πρώτες μέρες δούλευαν όλα ρολόι, εδώ και 2-3 μέρες σχεδόν τα μισά ελεύθερα κανάλια που έπιανα από τον Astra, και κατά κύριο λόγο τα γερμανικά μου βγάζουν ότι έχουν πολύ άσχημο σήμα, 0% δείχνει.

 

Επειδή είμαι καινούριος στον τομέα και δεν ξέρω τι μπορεί να έχει πάει στραβά και για αυτό ρωτάω και εσας, αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα... Αυτή τη στιγμή πιάνω από τον Astra μόνο το N24, kabel eins, pro 7, Sat 1 kai 9live...

 

O Hotbird δουλεύει κανονικά και από τον Astra πιάνω αρκετά κανάλια, ισπανικά και γαλλικά μεν που δεν με ενδιαφέρουν, αλλά κανάλια κατεβάζει...

 

Καμιά ιδέα κανείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα χιλιοστό αν κουνηθεί, μπορεί να πιάνεις κανάλια που δεν έπιανες πριν ή να χάσεις κι αυτά που έπιανες. Ανάλογα που κοιτάζει ακριβώς. Σκέψου οτι στην Ελλάδα για να κατεβάσεις όλο τον Αστρα, θέλεις 2.5μέτρα πιάτο... Ανάλογα πάντα και με την περιοχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ευχαριστώ παιδιά! Πήρα σήμερα τον τύπο που το εγκατέστησε και είπε ότι μάλλον θα περάσει αύριο να το δει...

 

Reset στο δέκτη έκανα και τα έψαξα ξανά και δεν άλλαξε τίποτα οπότε μάλλον αυτό που λέτε θα φταίει... Ίσως να ανέβηκε κάποιος άλλος στην ταράτσα και να το κούνηε λίγο το πιάτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...