Προς το περιεχόμενο

sagem fast 1540wg


harris 9577

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΑΜΩΕΛΛΑΔΑ:

Σήμερα μου ξανά έβγαλε πρόβλημα, χωρίς να έχω ανοιχτό browser, και πήρα 1242 του ΟΤΕ. Και μου λέει η κοπελιά, ότι δεν το σηκώνει μάλλον το router μου το 8, και πρέπει να πάρω καινούριο. Δηλαδή, τόσο καιρό με 4, ήμουν άρχοντας, και τώρα χωρίς να με ρωτήσει κανένας πρέπει να πέσω στην 2!!! Αλλιώς θα πληρώσω τουλάχιστον 50ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν ειναι οτι δεν σηκωνει ο ρουτερ αλλα η γραμμη πιο πολυ.απλα αμα παρεις speedtouch επειδη αντεχει παραπανω θορυβο ισως παιξει πιο σταθερα.δεν θα φτιαξει η γραμμη απλα παντεντα κανεις.εγω τα γραψα πιο πανω οτι θα σε ριξουν στα τεσσερα:P.στατιστικα μας ειπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τωρα τ θυμηθηκα.αντε καλο 4 αρι megabit με 48 attenuation.αφου παιζεις εστω και οριακα 8 εισαι καλα.συνηθως 8 max πετυχαινουν αυτοι με 40 atten οχι 48.οποτε η πας 4 η αλλο ρουτερ.(thomson)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 και 46 ???? φιλε μου πολυ δυσκολα θα παιξουν τα 8...

το sagem 1500wg και μαλιστα το πρωτο οχι το rohs το χρησιμοποιω εδω

και 4 χρονια και ναι παιζει ανετα σε +8 ταχυτητες...εχω αλλαξει 3 παροχους εως τωρα και το μονο οριο ηταν η γραμμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 και 46 ???? φιλε μου πολυ δυσκολα θα παιξουν τα 8...

το sagem 1500wg και μαλιστα το πρωτο οχι το rohs το χρησιμοποιω εδω

και 4 χρονια και ναι παιζει ανετα σε +8 ταχυτητες...εχω αλλαξει 3 παροχους εως τωρα και το μονο οριο ηταν η γραμμη μου...

 

και εγω παραξενευτηκα που ειπε οτι παιζει σε 8.κανονικα δεν θα πρεπε ουτε καν να τα πλησιαζει..αν εχεις καλη γραμμη θα παιξεις και με crypto αλλο τωρα που θακαει στους 5 μηνες.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ 800 ειναι το max gia τα 8 mbit.οποτε απο ταχυτητα εισαι οκ.τωρα αν σου κανει disconnects η αλλο ρουτερ και αμα ,ή στα 4 .η βλακειa του οτε.δεν ανεβαζει margin αλλα σου λεει στα 4 απευθειας.εμ εβαλες και εσυ οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και με 2 θα τραβας τα μαλλια σου γιατι απλα θα κανεις ενα πραμα τη φορα....

αμα συνηθισεις με τα πολλα , τα λιγα ειναι πολυ λιγα...:-)

σε 24αρες παιζει το δικο μου με attenuation 33 πιανει 10-12 ...μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως η 4 δεν υπάρχει... Άρα πάω στην 2 αν είναι...

 

η την αφηνεις ετσι αμα εχεις λιγα disconects η δοκιμαζεις με αλλο ρουτερ η ανεβαζεις εσυ το margin με το dmt το προγραμμα αν το υποστηριζει το ρουτερ σου.δεν ξερω κατι αλλο για αυτο το προγραμμα δεν το εχω χρησιμοποιησει .ας μας πει καποιος που ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά, τα dc έχουν αρχίσει και πληθαίνουν... Κάποια βοήθεια...Βρήκα από έναν φίλο μου ένα router που του δώσανε όταν έκανε σύνδεση conn-x και αυτός, αλλά 24αρα... Είναι για PSTN, ενώ εγώ έχω ISDN... Τι πρόβλημα υπάρχει άμα το συνδέσω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...