Προς το περιεχόμενο

sagem fast 1540wg


harris 9577

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, τα dc έχουν αρχίσει και πληθαίνουν... Κάποια βοήθεια...Βρήκα από έναν φίλο μου ένα router που του δώσανε όταν έκανε σύνδεση conn-x και αυτός, αλλά 24αρα... Είναι για PSTN, ενώ εγώ έχω ISDN... Τι πρόβλημα υπάρχει άμα το συνδέσω???

 

το isdn δεν θα παιξει σε pstn καθολου και το αναποδο.για τα dc περα απο ελεγχο σε σπιτι κτλ δοκιμη με κανα ρουτερ πιο σταθερο κανα thomson αλλιως βλεπω να σε χαμηλωνουν ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έχω το συγκεκριμένο ρούτερ σε ethernet και προσπαθώ να βάλω κωδικό για να χρησιμποποιώ και το wireless για το λαπτοπ μου, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Κάποιος που ξέρει τον τρόπο περιμένω βοήθεια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που εχεις κολλησει?πρεπει να υπαρχει μια καρτελλα wireless που να εχει να διαλεξεις για κλειδωμα wep,wpa,wpa2.εσυ βαζεις ειτε wpa eite wpa2 ειτε wpa/wpa2 αμα τα εχει μαζι και μετα βαζεις passphrase(κωδικο).μετα ψαχνεις για δικτυο και πρεπει να το βρεις κλειδωμενο.Μην βαλεις wep ειναι το πιο απλο κλειδωμα.θα το βαλεις μονο αμα δεν παιξουν τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος είπε κακιά κουβέντα για το sagem-άκι; :@

 

το χω κάτι χρόνια (από τότε που έβαλα dsl :o) και δουλεύει Α-Ψ-Ο-Γ-Α!!!

 

μη λέμε ότι θέμε, "if it works, don't fix it"

 

δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο, κι ούτε με τρώει να το αλλάξω

(8αρα γραμμή πάντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που εχεις κολλησει?πρεπει να υπαρχει μια καρτελλα wireless που να εχει να διαλεξεις για κλειδωμα wep,wpa,wpa2.εσυ βαζεις ειτε wpa eite wpa2 ειτε wpa/wpa2 αμα τα εχει μαζι και μετα βαζεις passphrase(κωδικο).μετα ψαχνεις για δικτυο και πρεπει να το βρεις κλειδωμενο.Μην βαλεις wep ειναι το πιο απλο κλειδωμα.θα το βαλεις μονο αμα δεν παιξουν τα αλλα.

οκ το βρήκα, πας στο wireless>access control>allowed client type>wpa only και μετά βάζεις passphrase στο wpa ;)

 

ποιος είπε κακιά κουβέντα για το sagem-άκι; :@

 

το χω κάτι χρόνια (από τότε που έβαλα dsl :o) και δουλεύει Α-Ψ-Ο-Γ-Α!!!

 

μη λέμε ότι θέμε, "if it works, don't fix it"

 

δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο, κι ούτε με τρώει να το αλλάξω

(8αρα γραμμή πάντως)

εμένα τρώει κάτι κολλήματα που και που πάντως :s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος είπε κακιά κουβέντα για το sagem-άκι; :@

 

το χω κάτι χρόνια (από τότε που έβαλα dsl :o) και δουλεύει Α-Ψ-Ο-Γ-Α!!!

 

μη λέμε ότι θέμε, "if it works, don't fix it"

 

δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο, κι ούτε με τρώει να το αλλάξω

(8αρα γραμμή πάντως)

ενταξει αλλοι λενε οτι και το crypto f200 η το crypto f360 ειναι οκ.αυτο δεν σημαινει οτι ειναι οκ επειδη παιζει σε 10 ατομα.σε οτιδηποτε προιον θα ακουσεις καλα σχολια και ασχημα.απλα με τα ιδια λεφτα σιγουρα υπαρχουν καλυτερα.και σε 8 αρα δεν θα δεις τα full προβληματα.και εξαρτατε τι χρηση κανεις.

 

 

οκ το βρήκα, πας στο wireless>access control>allowed client type>wap only και μετά βάζεις passphrase στο wap ;)

 

 

εμένα τρώει κάτι κολλήματα που και που πάντως :s

 

wpa ειναι οχι wap.κλειδωσε το και μετα δοκιμασε να μπεις ασυρματα.θα πρεπει να σου ζητησει κωδικο αν τα εχεις κανει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

επανερχομαι στο θεμα, μετα την αναβαθμιση σε 24αρα τρωει κατι σκαλωματα (στα καλα καθουμενα κι οποτε του την βαρεσει) ασχημα,

ενω δεν αναβοσβηνει κανενα λαμπακι και το upload δουλευει, σελιδα δεν ανοιγει που να χτυπιεμαι σα χταποδι, γκρρρ

 

παω στο web interface και μου βγαζει snr (down) 2 εκατομμυρια κατι,

 

τα χει παρατηρησει κανεις ολα αυτα;

 

να ετοιμαζομαι για κανα speedtouch;

 

για πειτε και μοντελο αμα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι στο θεμα, μετα την αναβαθμιση σε 24αρα τρωει κατι σκαλωματα (στα καλα καθουμενα κι οποτε του την βαρεσει) ασχημα,

ενω δεν αναβοσβηνει κανενα λαμπακι και το upload δουλευει, σελιδα δεν ανοιγει που να χτυπιεμαι σα χταποδι, γκρρρ

 

παω στο web interface και μου βγαζει snr (down) 2 εκατομμυρια κατι,

 

τα χει παρατηρησει κανεις ολα αυτα;

 

να ετοιμαζομαι για κανα speedtouch;

 

για πειτε και μοντελο αμα ειναι

 

συνηθως οταν βλεπεις τεραστιο νουμερο σε snr σημαινει οτι το snr εχει πεσει κατω απο το 0 που στην πραξη δεν γινεται κοινως θα πρεπε να σου κανει disconect.αμα πας για thomson ειναι το 585 που παιζει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι στο θεμα, μετα την αναβαθμιση σε 24αρα τρωει κατι σκαλωματα (στα καλα καθουμενα κι οποτε του την βαρεσει) ασχημα,

ενω δεν αναβοσβηνει κανενα λαμπακι και το upload δουλευει, σελιδα δεν ανοιγει που να χτυπιεμαι σα χταποδι, γκρρρ

 

παω στο web interface και μου βγαζει snr (down) 2 εκατομμυρια κατι,

 

τα χει παρατηρησει κανεις ολα αυτα;

 

να ετοιμαζομαι για κανα speedtouch;

 

για πειτε και μοντελο αμα ειναι

 

συνηθως οταν βλεπεις τεραστιο νουμερο σε snr σημαινει οτι το snr εχει πεσει κατω απο το 0 που στην πραξη δεν γινεται κοινως θα πρεπε να σου κανει disconect.αμα πας για thomson ειναι το 585 που παιζει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε,

θα το παρακολουθησω λιγο ακομα - θα του δωσω μια ευκαιρια ακομα,

κι αν μου σπασει τα νευρα, εφυγα για thomson 585

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε,

θα το παρακολουθησω λιγο ακομα - θα του δωσω μια ευκαιρια ακομα,

κι αν μου σπασει τα νευρα, εφυγα για thomson 585

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Linksys γινεται και αυτο.στην πραξη δεν υπαρχει αρνητικο margin για αυτο βγαινει αυτο.συνηθως αμα μεινει πολυ ωρα με τετοιο margin απλα πεφτει ο συγχρονισμος.απλα εσενα μπορει να στο κανει για λιγο και για αυτο να μην το ριχνει.θα μπορουσε να ηταν και bug αμα ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ να βλεπεις σελιδες.το thomson ειναι οτι πιο σταθερο.τα χαρακτηριστικα της γραμμης σΟυ ποια ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Linksys γινεται και αυτο.στην πραξη δεν υπαρχει αρνητικο margin για αυτο βγαινει αυτο.συνηθως αμα μεινει πολυ ωρα με τετοιο margin απλα πεφτει ο συγχρονισμος.απλα εσενα μπορει να στο κανει για λιγο και για αυτο να μην το ριχνει.θα μπορουσε να ηταν και bug αμα ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ να βλεπεις σελιδες.το thomson ειναι οτι πιο σταθερο.τα χαρακτηριστικα της γραμμης σΟυ ποια ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε τα στατιστικα:

oibo8y.jpg

 

φυσικα αγνοησε το 2 εκατ στο snr, συνηθως ειναι 5-7,

τωρα παρατηρησα κιολας οτι δεν ειμαι ουτε σε fast path

 

:S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...