Προς το περιεχόμενο

Αξιζει -->AVER Hybrid TV Box STB9


isspro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να παρω μια καρτα τηλεορασης για το PC μου και σκεφτομαι αυτη:

 

AVER Hybrid TV Box STB9

 

ξερουμε τιποτα για τη συγκεκριμενη καρτα?

γιατι παρασκευη θα παω να την παρω και δεν θελω να φαω "ηττα" οπως καταλαβαινετε...

 

οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη. ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν ξερω. δεν τα παω καλα με αυτα τα πραματα... :(

καποιος που να ξερει και να πει καμια γνωμη για τη συγκεκριμενη καρτα?

 

edit:

ρε παιδια, μα κανενας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρείτε τα πλήρη χαρακτηριστικά της: http://www.avermedia.com/EN/Default.aspx?TYPE=vipplayercard.htm&PT=product&tv_TCAT_POS=0&CATNO0=B&CATNO1=BA&CATNO2=BAC&CATNO3=BAC3&CNT=3&PID=4710710671761

Υποστηρίζει αναλογικό και ψηφιακό επίγειο σήμα (DVB-T) και όχι δορυφορικό σήμα (DVB-S) όπως λέει το πλαίσιο.

Πηγή: Το επίσημο site της avermedia.com

 

Το συγκεκριμένο προιόν δεν το ξέρω, αλλά έχω δύο avermedia κάρτες συν μία για το λαπτοπ και από ποιότητα εικόνας είναι από τις καλύτερες που έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.avermedia.com/EN/Default.aspx?TYPE=vipplayercard.htm&PT=product&tv_TCAT_POS=0&CATNO0=B&CATNO1=BA&CATNO2=BAA&CATNO3=BAA1&CATNO4=BAA1d&CNT=4&PID=4710710671099

 

Έχω αυτή της ίδιας εταιρείας από το 2006(αν θυμάμαι καλά η πρώτη που βγήκε στην αγορά με υποστήριξη και ψηφιακού σήματος) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πηρα τελικα αλλα ακομα δεν εχω προλαβει να την συνδεσω.

ελπιζω να ειναι οσο καλη λετε!

επισης οποιος μπορει ας στειλει πληροφοριες για τον τροπο εγκαταστασεις γιατι ειναι λιγο χυμα τα πραματα...

α, εχω την οθονη της υπογραφης μου. η καρτα εχει HD ή οχι ή μηπως δεν ειναι "αρμοδιοτητα" της καρτας αλλα υποθεση μονο της οθονης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα και εγω.

1) Ειδα οτι δεν εχει στα αναλογικά καναλια τακτοποιηση με τη σειρα που θελουμε αλλα τα βαζει οπως τα βρει. Στα ψηφιακά μόνο εχει. Ετσι ειναι ή κατι μου διαφεύγει;

2) Την εβαλα σε σειρά με το pc (DVI καρτας pc στο DVI in της tv box και το DVI out από το tv box στην TFT) οπότε δείχνει εικόνα (pip) πάνω από τα windows και σε μικρό παραθυρακι και με διαφάνεια παρακαλω αν θες. Πολυ καλο.

Με τα 2 τώρα dvi καλώδια και παρεμβολή tv box αποκλείεται να χανουμε ποιότητα εικόνας από pc έτσι δεν είναι; (ψηφιακό σήμα γαρ, δείχνει ή δεν δείχνει ε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κεραια τι εχεις, εσωτερικη ή εξωτερική? και απο σημα πως παει?

 

εγω ακομα δεν εχω φιλοτιμηθεί να την συνδεσω... :-)

 

Σαββατο που θα εχω χρονο. εοισης αυτο που λεει οτι απο τη στιγμη που συνδεεται απευθειας με την οθονη, δεν χρειαζεται PC ανοιχτο, αληθευει??

 

καλες προβολες σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κεραια τι εχεις, εσωτερικη ή εξωτερική? και απο σημα πως παει?

Της πολυκατοικίας και πιανει OK και τα ψηφιακα.

αυτο που λεει οτι απο τη στιγμη που συνδεεται απευθειας με την οθονη, δεν χρειαζεται PC ανοιχτο, αληθευει??

Τα εβαλα σε σειρά με dvi... δες παραπανω. Αν είναι κλειστο το pc δείχνει πλήρη οθόνη. Αν είναι ανοιχτό σε μικρο παραθυρακι πάνω από την εικονα του pc που μετακινείται κιολας, αλλάζει 3 μεγέθη και γίνεται και 0% 25%, 50% 75% διαφανές!!! Αψογο. Αρκει να εχεις dvi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα παντα και με εχεις ψησει αγρια! Παω τωρα να την συνδεσω!!!

 

Κεραια προς το παρον εχω μια εσωτερικη μικρη της πλακας αλλα θα παρω μακρυ καλωδιο για να την συνδεσω με την εξωτερικη που κανει καλη δουλεια...

(στο mad και στο magic [παο ειμαι..] τα χαλαει λιγο αλλα θα την κουνισω και βλεπουμε..)

 

 

edit:

 

Παιδια μια ερωτηση:

Γινεται να πιασουμε κανενα καναλι απο suersport ή nova γενικοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Την πήρα κι εγώ και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

Πολύ καλή ποιότητα εικόνας!

 

Τακτοποίηση στα αναλογικά κανάλια ούτε κι εγώ βρήκα.

 

Έχω μόνο ένα πρόβλημα:

Ψάχνωντας για ψηφιακά, ενώ την ώρα που ψάχνει μου βρίσκει και τα 4, αφού τελειώσει το ψάξιμο και αποθηκεύσει τη λίστα, το μόνο που μου δείχνει είναι το ΡΙΚ.

Κάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εγώ έχω το USB Hybrid.. είναι απίστευτο !!!

 

Αλλά μία ερώτηση... απο ό,τι βλέπω (και έχω ακούσει) στις ρυθμίσεις πρέπει να βάλεις Germany (και όχι Greece) και PAL-B. Υπάρχει ακόμα καμμία άλλη ρύθμιση που να κάνει την ποιότητα ακόμα καλύτερη ? Βέβαια αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω βάλει κεραία σπιτιού (στην ταράτσα) και πιάνει τα κανάλια γυαλί. Αλλά γιατί να μην το ξεζουμίσω κι άλλο αν μπορώ ? π.χ. μπορώ να κάνω καλύτερη σάρωση καναλιών ? Το έχω βάλει να κάνει Overscan με δείκτη 50.

 

Καμμιά άποψη ??

 

Αυτό έχω.. http://www.avermedia.com/EN/Default.aspx?TYPE=vipplayercard.htm&PT=product&tv_TCAT_POS=0&CATNO0=B&CATNO1=BA&CATNO2=BAA&CATNO3=BAA3&CATNO4=BAA3c&CNT=4&PID=4710710671556*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...