Προς το περιεχόμενο

Αξιζει -->AVER Hybrid TV Box STB9


isspro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καιγομαι να γραψω βιντεο απλα μου εκανε εντυπωση το οτι εγραφε κατι τετοιο μαλλον λαθος ειναι.Αφου τρεχει μια χαρα το ps3 θα τρεχει και το wii.Απλα ηθελα να ρωτησω επειδη κοιταξα στο site της avermedia και δεν μπορω να βγαλω ακρη αν υποστηριζη τα 480i και 480p ή μονο τα πιο καινουρια (ετσι και αλλιος HD δεν εχει το wii)δεν ειμαι και πολυ σχετικως με ολα αυτα τα outputs.Αν τελικα το παρω θα σας ενημερωσω (βασικα καποιο απο τα 2 θα το παρω 90%)αναλυτικοτατα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω λεω 1080i γιατι εχει τα ιδια με την αλλα +1080 αποτι ειδα. τωρα αν εχουν μεγαλη τιμη στη διαφορα δεν ξερω. αν δεν εχουν χτυπα την καινουργια, αλλιως παρε την αλλη που εχουμε και εμεις και εισαι κομπλε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω 1080i γιατι εχει τα ιδια με την αλλα +1080 αποτι ειδα. τωρα αν εχουν μεγαλη τιμη στη διαφορα δεν ξερω. αν δεν εχουν χτυπα την καινουργια, αλλιως παρε την αλλη που εχουμε και εμεις και εισαι κομπλε ;)

 

Ναι αυτη ελεγα να παρω αλλα το προβλημα ειναι οτι σαν input signal εχει μονο 1080i(ετσι νομιζω γραφει στο επισημο site) οποτε θα πρεπει να ξεχασω την συνδεση του wii:shock:

(:X και η STB9 υποστηριζει νομιζω μονο 480i και οχι το 480p)

Θα παω αυριο να ρωτησω αλλα δεν εχω εμπιστοσυνη στους πολιτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το ωραίο είναι ότι το πλαίσιο έχει το νέο μοντέλο 30 Ευρώ πιο φθηνά, (τιμή με Φ.Π.Α. 98 Ευρώ) και ακόμα δεν έχω καταλάβει το λόγο :shifty:

 

Σχετικά με την είσοδο κατώτερης ανάλυσης εικόνας από τα 480p, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Δεν είμαι και 100% σίγουρος αλλά προφανώς εννοεί ότι δέχεται σήμα εώς 480p ή αλλιώς εώς 1080i. Μιλάω πάντα για την νεότερη AVerTV Hybrid STB 1080i.

Αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα ξερω πολυ καλα και εγω παντος και η STB9 εχει 480ι,576i

τωρα στην 1080i δεν διευκρινιζεται στα τεχνικα χαρακτηριστικα αν καλυπτει τα παντα μεχρι εκει ή μονο αυτο το σημα(το οποιο παντος θα δικαιολογουσε την φθηνοτερη τιμη ετσι δεν ειναι αλλα θα ηταν κουλο) καπου ειχα βρει ,γιατι ψαχνω σαν τρελος , οτι υποστηριζει Component in (YPbPr supports up to 480i/576i/1080i)[http://www.mediaatlantic.com/product.php/45701/1328/}

δεν ξερω αν ειναι αυτη. Κατι αλλο που διαβασα ειναι οτι 480p ή Progressive scan, ή EDTV ολα σημαινουν το ιδιο πραγμα ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τα νεοτερα για οποιον ενδιαφερεται πηγα απο το πλασιο και ο πολιτής δεν ειχε ιδεα οποτε τηλεφωνησα και στο πλαισιο στις πληροφοριες και μου ειπαν οτι υποστηριζει τα παντα μεχρι 1080i(ακομα και 480p).Αν και δεν τους εχω εμπιστοσυνη θα την παρω οποτε και θα ενημερωσω και για τυχων προβληματα.Το πολυ να την αλλαξω με την SΤΒ9 που αποτι λεται ειναι πολυ καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SΤΒ9, μπορεί να είναι καλό αλλά έχει "θεματάκια", (μικρά μεν αλλά έχει), με τον ήχο.

Ελπίζω εσύ να μην έχεις πρόβλημα με το καινούργιο.

 

Περιμένω με αγωνία νέα σου όταν το πάρεις. Μη μας ξεχάσεις... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση από μένα. Όταν αλλάζετε τα κανάλια το κάνει κατευθείαν? Είχα μια κέρτα η οποία πατούσες το κουμπί να αλλάξει κανάλι και άλλαζε κανα δεπτερόλεπτο μετά. Αρκετά σπαστικό. Υπάρχει τέτοιο φαινόμενο με τη συγκεκριμένη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις σημερα πειρα το 1080i.Εχει το ιδιο προβλημα που εχεται παρατηρησει στο ηχο

που λεγαται οταν ειναι κλειστο το tuner κανει ενοχλητικο ηχο ενω οταν τρεχει καποιος ηχος απο το pc ο ηχος αυτος μειωνεται.Οντος υποστηριζει τοσο 480i,576i προφανος και 720 σαν signal input και προφανως μπορεις να συνδεσεις το wii και αλλες κονσολες δυστηχως δεν εχω to component καλωδιο για το 480p αλλα μαλλον δεν θα εχει προβλημα.

 

Για την ωρα αυτα θα το ψαξω γιατι εχω μια δυσκολια με τη κεραι για την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plz παιδια καποιος να συνδεση κανα wii ps2 3 η χβοχ να μας πει αν παιζει και γενικα πως παει

γιατι εχω και εγω μια παλια και προσπαθησα να την συνδεσω και η βλακεια παει τοσο αργα και ειναι τοσο σκοτεινα ολα που πραγματικα πανω απο 2 λεπτα δεν μπορεις οχι να παιξεις αλλα ουτε να το κοιτας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω συνδεσα το wii με το απλο καλωδιο δουλευει χωρις κανενα lag.Βεβαια δυστυχως μην περιμενεις να δεις καλη εικονα ειναι καπως θολη πραγμα λογικο για το wii αφου η ελαχιστη αναλυση του tuner ειναι 1024χ768.Παιδια δεν ξερω αν το εχει STB9 αλλα υπαρχει καποια μικρη δυνατοτητα ταξινομησης των καναλιων στην αναλογικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι θολη λογο του wii ok αλλα αν ειναι λογο το aver αστα να πανε!θελω οπωσδιποτε να παρω μια καλη διοτι δεν θελω να εχω tv στο δωματιο μου μονο και μονο για το wii!!!

plz καποιος που να εχει καμια κονσολα αν μπορει να την συνδεση να μας πει εντυπωσεις

Ευχαριστω ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...