Προς το περιεχόμενο

Sapphire x700 pro boom.Τώρα ποιά?


Silok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατευθείαν στο ψητό.Έχω την παραπάνω κάρτα και μας άφησε χρόνους.Αγορασμένη πριν 1 1/2 χρόνο από το eshop sta 150 euro.Επειδή κοίταξα στο σάιτ τους και δεν την έχουν το πιο πιθανό είναι να μου δώσουν κάποια ισάξια της.Αλλά πιά κάρτα είναι ισάξια της και το θέμα είναι ότι κατά καιρούς έχουν ακουστεί πάρα πολλά με την συγκεκριμένη αλυσίδα.Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία ή καμιά συμβουλή?Μπορώ να απαιτήσω πιστωτικό και να πάρω μία κάρτα των 150 ευρώ αφού δεν έχουν την ίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται φίλε μου πως αν δεν έχουν ακριβώς ολόιδιο προϊόν να μην το δεχθεί και να επιμείνεις να σου επιστρέψουν τα 150 ευρώ. Με 150 ευρώ σήμερα παίρνεις πολύ καλύτερη κάρτα από την X700.

 

Ισάξια της X700 είναι η Radeon X1550. Φυσικά η X1550 σήμερα είναι πολύ φθινότερη, κι επειδή φαντάζομαι πως παίζεις και κανα παιχνιδάκι που και που, εγώ θα πρότεινα:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512629

 

Αξίζει για την τιμή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε νορμαλ καταστασεις η 8600 βγαζει καλυτερη αναλυση(μεγαλητερη)αλλα εχει μικτροτερα clockia.

Και για την αναλυση και μονο δν πιστευω πως τα 35ευρω παραπανω απο την 2600 ειναι δικαιολογημενα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, η 1950 είναι ανώτερη (και από την 8600gt και από την 2600xt), από την 8600gts παίζεται. Και δεδομένου ότι οι 8600gts/2600xt υποστηρίζουν και Direct X 10, εγώ θα πρότεινα μια από τις 2. Να μην θέλει ξανά αναβάθμιση μετά από 2 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλύτερη η 8600 απο την 1950 αλλα μην ξεχναμε οτι η 1950 ειναι κατα 40 ευρω φθηνότερη. Δεν νομιζω οτι αξιζουν τα παραπανω 40 ευρωπουλα για την γτς.Ακομα και καλύτερη να ειναι δεν ειναι και τοσο...Τελος το δχ10 ας το αφησουμε καλύτερα γιατί πρώτον ακόμα δεν έχουν βγει δχ10 (δεν κοβω και το λαιμο μου βεβαια) και δευτερον αμφιβαλλω αν θα μπορουν αυτες οι καρτες να εχουν τη δυναμη να παιξουν τα παιγνια τουτα.επιμένω στην 1950 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα να μην σκιστουνε οι καρτες αυτες για το dx10.Καμια δν θα μπορει να αντεπελξερθει στ ο dx10.Τωρα βεβαια απο την αλλη η 1950 ειναι καλη αλλα για τους αρχαριους στα pc βλεπει ο αλλος 175 ευρω ,140 ευρω εχουνε dx10,145ευρω δν εχει dx10.Τι περνει τιν 8600γτς γτ εχει dx10 και διχνει καλη δεδομενου οτι η nvidia ειναι στην κορυφη τωρα.Συμπερασμα???

Καρτα γραφηκων που εχει dx10 και κοστιζει κατω απο 200 ευρω δν μπορει να ανταπελξερθει στο dx10 οποτε περιμενετε να βγουνε οι νεες φουρνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Το πιο πιθανό είναι να πάρω πιστωτικό γιατί δεν υπάρχει περίπτωση ν'αφήσω τον κάθε ένα από εκεί να μου πεί η τάδε είναι ισάξια και δεν συμμαζεύεται.Θα βάλω και κάνα 70άρι απο πάνω γιατί έρχεται και το opposing fronts.Αυτή η κάρτα ήταν στο πισι που έχω για τις ξαδερφούλες μου και στο δικό μου έχω την 7900 gs.Οπότε θα πάρω μία καλύτερη για μένα και η 7900 θα πάει εκεί.Καλή κάρτα δε λέω αλλά δεν την παλεύει με το World in conflict και τις 22".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...