Προς το περιεχόμενο

μερικη αναβαθμιση σε s939


tedsouf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδες εχω το εξης συστημα:amd64 3200+ single core,7600gt,1gbram,msi k8 platinum motherboard.Θελω να κανω μια αναβαθμιση που θα μου κρατησει για ενα με εναμιση χρονο ακομα στα xp πριν τα σκασω χοντρα και παρω ενα δυνατο συστημα για vista.Αυτο που εχω αποφασισει ειναι το εξης:Να βαλω ενα gb ακομα ram και να παρω τον amd athlon 64X2 dual-core 3800+.Αυτο που με προβληματιζει ειναι η καρτα γραφικων,να παρω μια msi7900gs512ram(500core1400memory) ή μια 1950pro;Απο οτι εχω διαβασει η πρωτη υπερχρονιζεται αρκετα και ευκολα ενω η δευτερη οχι.Με την πρωτη η αναβαθμιση μου βγαινει στα 220e,με την δευτερη στα 270e.Με το πουσαρισμα η 7900 θαφτασει κοντα στα επιπεδα της οποτε δεν ξερω αν δικαολογειται η διαφορα των 50e.Τελος να σημειωσω οτι η μητρικη μου εχει μονο μια pci express οποτε δεν υποστηριζει sli,crossfire.Η μηπως να δωσω 280e και να παρω μια 8800gts320mb και οταν στο μελλον χτισω εκεινο το δυνατο συστημα να αλλη μια σε sli?Μηπως με το bottlenecking θα εχω χειροτερη αποδοση;Τι προτεινετε;Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...