Προς το περιεχόμενο

Ενοικίαση διαμερίσματος


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως ειχα συμβολαιο 2 ετων, εκανα μια ανανεωση για αλλα 2 χρονια, κ στα καπακια μετα την ανανεωση, 2 μηνες μετα, επρεπε να το αφησω το σπιτι για προσωπικους λογους. Ακουσα διαφορες απειλες του στυλ θα σε παω στα δικαστηρια, θα παρω οτι μου ανηκει, κτλ, κτλ, κ τελικα εφυγα χωρις να μου κανει τιποτα....

Σημειωτεον ομως πως το σπιτι του το αφησα τζιτζι, ακριβως οπως ηταν οταν το νοικιασα, δεν ειχε την παραμικρη φθορα, κ κρατησε κ το ενα νοικι απο τα δυο που ειχε παρει ως εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Φυσικα και υπαρχουν ιδιοκτητες που διεκδικουν τα δικαιωματα που απορεουν απο ενα συμβολαιο.

 

Που ειναι το παραλογο ?

 

Δεν ειπα οτι ειναι παραλογο, αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο να εχεις μεσα στο σπιτι σου ατομα που δεν το εκτιμουν και δεν θελουν να μενουν σ αυτο.

 

Δηλαδη για να καταλαβω, αν εχει οριστει 2 χρονια η διαρκεια του συμβολαιου, ο ιδιοκτητης μπορει να απαιτησει απ τον ενοικιαστη τα ενοικια των 2 ετων, απ τη στιγμη που ο ενοικιαστης θελησει να φυγει νωριτερα, ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι παραλογο, αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο να εχεις μεσα στο σπιτι σου ατομα που δεν το εκτιμουν και δεν θελουν να μενουν σ αυτο.

 

Δηλαδη για να καταλαβω, αν εχει οριστει 2 χρονια η διαρκεια του συμβολαιου, ο ιδιοκτητης μπορει να απαιτησει απ τον ενοικιαστη τα ενοικια των 2 ετων, απ τη στιγμη που ο ενοικιαστης θελησει να φυγει νωριτερα, ετσι?

 

Συμφωνω για αυτο που λες αλλα εχει καθε δικαιωμα.Το αν το κανει βεβαια ειναι αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... Ερώτηση!

Το σπίτι έχει βγάλει πολλή υγρασία!

Μας εχει τσακίσει!

Σκέφτομαι να το αφήσω, 3-4 μήνες, πριν λήξει το συμβόλαιό μου (ιούνιο).

Σε περίπτωση που θελήσει αυτός να μας πάει δικαστικα, πως αποδεκνυούμε το προβλημα, αν αυτός εντωμεταξύ πχ το βάψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...