Προς το περιεχόμενο

Ebay καταστημα & dropshipping


fnwokke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!

 

Σκεφτομαι να ανοιξω ενα store στο ebay και να εχω συνεργασια με καποια εταιρια dropshipping μαλλον στον χωρο των computers. Ξερει κανεις να δωσει παραπανω πληροφοριες γιατι σε πρωτη φαση π.χ. κοιτωντας την pixmania οι τιμες τους δεν ειναι καθολου ανταγωνιστικες σε σχεση με αλλα stores στο ebay.

 

Εχει να προτεινει κανεις αλλες dropshipping εταιρειες & ισως να συμβουλεψει απο την εμπειρια του (αν εχει...) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!

 

Σκεφτομαι να ανοιξω ενα store στο ebay και να εχω συνεργασια με καποια εταιρια dropshipping μαλλον στον χωρο των computers. Ξερει κανεις να δωσει παραπανω πληροφοριες γιατι σε πρωτη φαση π.χ. κοιτωντας την pixmania οι τιμες τους δεν ειναι καθολου ανταγωνιστικες σε σχεση με αλλα stores στο ebay.

 

Εχει να προτεινει κανεις αλλες dropshipping εταιρειες & ισως να συμβουλεψει απο την εμπειρια του (αν εχει...) ?

Δε προκειται να κανεις τιποτα, γιατι οι Αμερικανοι ειναι αχτυπητοι σε τιμες. Δε θα μπορεσεις να τους ανταγωνιστεις, εκτος κι αν βρεις τις πηγες απ οπου προμηθευονται και αυτοι η τους drop shippers που εχουν, κατι που ειναι δυσκολο. Εκτος αυτου εχεις και ολα τα ρισκα απεναντι στο πιθανο αγοραστη, χωρις να εχεις ελεγχο της καταστασης αφου θα γινεται drop ship. Γενικα το drop ship ειναι να το αποφευγει κανεις,ειδικα σε πωλησεις αντικειμενων μεγαλης αξιας, εκτος κι αν εχει προσωπικες η φιλικες σχεσεις με το προμηθευτη και τον εμπιστευεται.Και κατι αλλο:η πληροφορια που θελεις ειναι πολυ εξειδικευμενη και απευθυνεται σε καποιον γνωστη του αντικειμενου που σημαινει οτι ισως κανει αυτη τη δουλεια και φυσικα και να ξερει δε προκειται να σε ενημερωσει,καταλαβαινεις γιατι;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κατι site τύπου theshipper.com δεν γίνεται τίποτα? Το σκεφτόμουν κι εγώ πριν λίγο καιρό να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο αλλά το σταμάτησα...αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ας ενημερώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι τα εχουμε σκεφτει αυτα παιδια για να βγαλουμε χρημα αλλα οπως λεει και ο

al-ex

δεν προκειται να γινει τπτ...Δεν μπορεις να ανταγωνιστεις τις τιμες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι τα εχουμε σκεφτει αυτα παιδια για να βγαλουμε χρημα αλλα οπως λεει και ο

al-ex

δεν προκειται να γινει τπτ...Δεν μπορεις να ανταγωνιστεις τις τιμες τους

Και ομως γινεται να βγει χρημα. Διαβασε ενα ποστ μου σε αλλο τοπικ

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=209531&page=6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο al-ex έχει δίκιο,πολύ δύσκολα κάποιος να σου πει πως θα το κάνεις,το κρατάει για την πάρτι του και πολύ καλά κάνει,αν από αυτό βγάζει λεφτά γιατί να το ρισκάρει να το πει σε κάποιον άγνωστο ?

Η δουλειά στο ebay θέλει πολύ ψάξιμο αλλά το σίγουρο είναι ότι έχει χρήμα αν το σκεφτείς και το στήσεις καλά το όλο project.

Αν έχεις ελεύθερο χρόνο και την όρεξη να ασχοληθείς,ξεκίνα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Ειδα ενα site που ισχυριζεται οτι εχει καταλογο τετοιων εταιριων και ειναι το onesource. Ακουσα οτι ισως ειναι απο τα καλυτερα για να βρεις τετοιες ευκαιριες....

 

Εχει κανεις αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Ολοι τα εχουμε σκεφτει αυτα παιδια για να βγαλουμε χρημα αλλα οπως λεει και ο

al-ex

δεν προκειται να γινει τπτ...Δεν μπορεις να ανταγωνιστεις τις τιμες τους

 

Μην μπερδεύετε τα θέματα παιδιά.

Δεν είναι όλα θέμα τιμής αλλά και ποιότητας και ποσότητας.

Για παράδηγμα κοιτάξτε τι δυσεύρετους πύργους θέλω να πουλήσω στο eBay αλλά δεν ξέρω το πως.

 

http://s536.photobucket.com/albums/ff326/talibangr/GAMING%20PCs/XCASE/'>http://s536.photobucket.com/albums/ff326/talibangr/GAMING%20PCs/XCASE/

http://s536.photobucket.com/albums/ff326/talibangr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...