Προς το περιεχόμενο

Καλες οι επιλογες μου ή οχι;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφασισα να αγορασω μερικα πραματακια για το laptop και το desktop.

 

Πρωτα απ' ολα για το laptop. Εναν σκληρο δισκο, γιατι αυτος που εχει ειναι πολυ αργος. Βρηκα αυτον εδω.

 

Μετα και για το laptop και για το desktop ενα Usb Dvd Writer. Αυτο.

 

Και ενα Wireless Router.

 

Θελω να αγορασω και ακουστικα ( μεχρι 60 ευρω ), αλλα δεν ξερω ποια. Εχω κατι ακουστικα 5.1 της TEAC. Ειναι πολυ ωραια, αλλα ψιλοχαλασαν. Το μονο που δεν μου αρεσε στα Usb, ειναι οτι πρεπει να αλλαζω το primary sound device και να βαζω αντιστοιχα τα ακουστικα ή τα ηχεια.. Βεβαια στο laptop δεν χρειαζεται αλλαγες.. Τι μου προτεινετε απο ακουστικα; Μερικα που μου αρεσαν ειναι τα εξης :

 

TRUST HS-6200 5.1 SURROUND HEADSET USB

 

και

 

KOSS SB45 MULTIMEDIA STEREOPHONE

 

Παντως θελω απαραιτητα να εχει μικροφωνο. Ποιο πολυ τα θελω για μουσικη και βιντεο. Παιχνιδια δεν παιζω..

 

Τωρα δεν ξερω αν αξιζει να δωσω 30 ευρω για θηκη για τον παλιο εξωτερικο δισκο που εχει το laptop. Σκεφτομαι αυτον εδω. Βεβαια μπορει να φανει καλος στο μελλον, οταν θα ξανααλλαξω δισκο στο laptop. ( Αν βγουν τιποτα με 500GB στις 10.000 στροφες :D )

 

 

Τελος, σκεφτομαι να αγορασω και ενα tv tuner για το laptop (Hybrit). Εχει ενσωματωμενη καρτα, καθως και antenna, αλλα δεν ειναι και πολυ καλο. Τι μου προτεινετε; Επισης για να χρησιμοποιηθει, θελω τουλαχιστον την πρωτη φορα να υπαρχει συνδεση internet, για να ανιχνευσει τα καναλια της περιοχης; Και εδω στην ελλαδα, τι ακριβως καναλι βρισκει; Κατι που λεει για επιγεια, υπαρχουν αυτα στην ελλαδα; ( Και αν ναι, που; Μονο στην Αθηνα; )

 

 

Ευχαριστω εκ' των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βγαζω το Usb DVD Writer, γιατι δεν μου ειναι τοσο απαραιτητο.. Πιο πολυ τωρα σκεφτομαι για τα ηχεια και την θηκη του σκληρου δισκου.. Τι προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...