Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάρτας γραφικών


BassPlayer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Entaksei ti na sou po , ego koitao sta site kai polla ta vgazoun apo in game apodosi i me timedemo.Den etixe na xo pote 7900gs alla se stock katastaseis kai oxi pousarismeni vlepo oti einai katoteres apo tin x1950pro kai 8600gts.Den pisteuo oti oloi kanoun la8os. Ase pou nvdia stamataei siga siga na ipostirizei tis palies seires kai asxoleite me tin 8xxx seira .Auto einai ena uper oti 8a ftiaksoun kai allo ta pragmata me tis 8600 logo drivers, alla opos katalavaineis milame gia mainstream agores kai oxi gia high end.

Tota gia tin 2900pro exoun eidi vgei kapoia reviews empista kai tin topo8etoun

ligo kato apo tin 2900xt kai logiko einai fisika afou einai i idia karta akrivos me

xamilotera clocks. Tora den pisteuo na 8es na siggrinoume tin 2900 me tis

x1950,7900,8600 8a einai asteio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα να δεις βαριέμαι να κάθομαι να εξηγώ στον κάθε ένα που δεν θέλει να καταλάβει κάποια πράγματα οποτε θα σου πω ένα πράγμα με βάση τα σου reply σε αυτό το thread η 8600GTS ΔΕΝ είναι πιο γρηγορη από X1950Προ και 7900Gs δεν θες να το καταλάβεις ? πρόβλημα σου πάρε τις κάρτες αν έχεις τα φράγκα και δοκίμασε τες και θα καταλάβεις δεν έχεις τα φράγκα και θες να το δεις σου είπα έλα από το σπίτι μου αν είσαι αθηνα να το δεις live για να πίστεις

από εκεί και πέρα σου ξανά λέω το κάθε site μπορεί να λέει ότι θέλει και εγώ μπορώ να σηκώσω Ως Review και να βάλω μια Ati rage να βαράει σφαλιάρες σε μια 8800 ;) οποτε δοκίμασε τες και μετά κρίνε :) σου είπα μια φορα η 8600GTS στα Benchmarks βγαίνει πιο γρηγορη όντως αλλα στην πραγματικότητα δεν είναι από τις 2 που συγκρίνουμε :) τώρα όταν το thread μιλάει για max 200 ευρώ και εσύ μου λες για κάρτες X2900προ και δίκιο να είχες το χάνεις :)

καλο σου βραδυ Φιλικά πάντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mono epixeirima sou einai oti "ego ksero", to opoio einai ka8ara upokeimeniko.

San xristis vlepo ta benchmark pou vgazoun kata kairous EMPISTA site kai apo kei vgazo ta simperasmata mou.Eilikrina den mporo na katalavo ....

 

Sikose esi site mia mx440 na rixnei stin ultra. 8a se pistepsei kanenas??

tora an esi anaireis ta guru3d anandtech kai xbitlabs ti na po.

Oses kartes exo allaksei panta mesa itan ta bench stin apodosi

 

Oson afora tin 2900 pro entaksei den 8a ne 200 8a ne peripou 220 signomi gia to la8os

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επιχείρημα μου έινια ότι έχω δοκιμάσει τις κάρτες που αναφέραμε και ότι εσύ ψάχνεσαι μονο σε review ;) αν ψαχτείς λίγο καλύτερα και κανεις και δοκιμες θα δεις αυτά που σου λέω τώρα σου είπα δεν θα κάτσω να εξηγώ στον καθένα πράγματα αν θες τα καταλαβαίνεις αν θες πόσος με ενδιαφέρει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και στο tom's hardware, αυτές οι δύο κάρτες είναι στα ίδια περίπου επίπεδα.

Σε άλλα παιχνίδια υπερέχει η 7900GS και σε άλλα η 8600GTS.

Οπότε η 7900 ως πιο φθηνή συμφέρει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ στο overall all games fps βγαζουν την 7600γσ 3 θεσεις ποιο πάνω απο την 8600γτσ:

http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=854&model2=712&chart=318

 

αλλά λογικά σε αυτά τα αποτελέσματα δεν συνυπολογίζονται οι δυνατότητες τους σε ο\c οπότε ξανα μπορούν να αλλάξουν λογικά αυτα τα αποτελέσματα αν τις κλοκαρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spoudaio site piasate....

Tis pio polles vlakeies ekei tis vlepo

p.x H 8800gtx sto oblivion 1024(!) analisi Xoris aa , mono hdr kai 8 af, 54 frames

Se 1600 analisi pame 30 frames.

Episis anakalipto simeia px to PREY opou i 7900gt 256ram , rixnei kato tin HD2900xt (xoris antializing etsi...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μέχρι στιγμής κυρίως εκει εμπαινα για να δω συγκριτικά για hadware, κ για reviews στο http://www.xbitlabs.com

αν έχεις κανενα άλλο σαιτ υπόψιν δώσε κανένα link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γενικά δεν εμπιστεύομαι τα site για αυτό δεν λέω ότι λέω με benchmarks :) βρείτε benchmark που τα έχουν δώσει χρηστες από τις κάρτες να δείτε ότι η 8600GTS είναι πατάτα μπροστά στις υπόλοιπες που έχουμε στην συζήτηση :)

http://www.google.gr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&channel=s&hl=el&q=8600GTS+Vs+7900Gs&meta=&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...