Προς το περιεχόμενο

Provlima me taxitita sklirou


savnik20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Edo kai enan mina pira enan skliro WD320 GHZ sata-2.

Stin arxi douleve kanonika , alla edo kai merikes meres

i taxitita tou einai poli argi , kai den mporo na katalavo giati;

Exo mitriki asus p5gd2 - epeksergasti 3.4 pentium 4 - 2 mnimes 512 ddr2.

I proti eikona einai o skliros pou exo ta windows.

To provlima to exei o allos skliros sti deuteri eikona.

post-2245-129062952473_thumb.jpg

post-2245-129062952474_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω οτι ένα chkdsk /r επιβάλλεται. Προφανώς ο δίσκος έχει κάποιο πρόβλημα και για αυτό τον ρίχνει σε pio. Το ίδιο συμβαίνει κι αν βάλεις ένα χαλασμένο-γρατζουνισμένο cd. Σου ρίχνει το cd-rom se pio. Με το chkdsk λογικά θα φτιάξει οποιοδήποτε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω οτι ένα chkdsk /r επιβάλλεται. Προφανώς ο δίσκος έχει κάποιο πρόβλημα και για αυτό τον ρίχνει σε pio. Το ίδιο συμβαίνει κι αν βάλεις ένα χαλασμένο-γρατζουνισμένο cd. Σου ρίχνει το cd-rom se pio. Με το chkdsk λογικά θα φτιάξει οποιοδήποτε πρόβλημα.

To exo kanei chkdsk /r .

O skliros einai kainourgios , mias ebdomadas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση, κατεβάζεις οπωσδήποτε το επίσημο διαγνωστικό πρόγραμμα από το site της Western Digital και κάνεις από εκεί όλα τα full tests για να αποκλείσεις ότι είναι πρόβλημα hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση, κατεβάζεις οπωσδήποτε το επίσημο διαγνωστικό πρόγραμμα από το site της Western Digital και κάνεις από εκεί όλα τα full tests για να αποκλείσεις ότι είναι πρόβλημα hardware.

Το κατεβασα το διαγνωστικό πρόγραμμα από το site της Western Digital και δεν μου βρηκε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απο όλα καλό θα ήταν να έλεγες από την αρχή όσα έχεις κάνει ώστε να μην ξοδεύουμε posts :wink:

To μόνο που μένει λοιπόν είναι τα καλώδιά σου. Αν τα έχεις ελέγξει κι αυτά και είναι εντάξει :) ....δεν ξέρω παραπάνω να σε κατευθύνω γιατί μέχρι εκεί έχω φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να στέκει αυτό. Αφού τον έβαλες αλλού και δούλεψε κανονικά κάτι έχεις εσύ. Πήγαινε σε 2-3 μαγαζιά της γειτονιάς να δούνε το PC σου γιατί καλό το plaisio αλλά σε τέτοια ζητήματα σαν τη γνώμη του χομπίστα-επαγγελματία δεν έχει γιατί γουστάρει αυτό που κάνει και έχουν δει πολλά τα μάτια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...