Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's H.A.W.X.


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μεγαλύτερό μου πρόβλημα είναι η τραγική κίνηση με το mouse και τι εννοώ.

 

Ας υποθέσουμε ότι είστε πίσω από τον αντίπαλο και θέλετε να μετατοπίσετε λίίίίίίίγο το αεροπλάνο, ένα εκατοστό για να καταρίψετε τον αντίπαλο με το πολύβολο. Αν στο HAWX μετακινήσετε πολύ λίγο το ποντίκι το αεροπλάνο σας ΔΕΝ θα αλλάξει πορεία. Αν το μετακίνησετε ελάχιστα παραπάνω ΠΑΛΙ δεν θα αλλάξει πορεία. Αν το μετακινήσετε περισσότερο θα αλλάξει αλλά δεν θα είναι αυτό το ελάχιστο που θέλατε μιας και θα φύγει αρκετά από τον στόχο σας.

 

Με απλά λόγια, η απόκριση είναι τραγική (που είσαι ρε Ace Combat να πούμε. Είσαι arcade αλλά μια χαρά χειρισμό έχεις). Τουλάχιστον το παιχνίδι έτρεχε με 140-90fps σε 1600x1200 + 8xFSAA + 16xAF + Max Settings.

 

PS: Πέτρο, την ουρά την ελέγχεις με "Q" και "E"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Έχω 64bit vista...

Έκανα εγκατάσταση,έβγαλε ένα ερρορ στο τέλος..Είπα τι να κάνουμε...Ας δοκιμάσουμε.Άνοιξα το παιχνίδι,πήγα να κάνω προφιλ αλλά δε μπορώ να γράψω κανένα γράμμα...Μόνο νούμερα και πάντα λέει δεν είναι έγκυρο το προφιλ(επειδή βάζω νούμερα...)

Καμιά ιδέα;

64 vista και εδω και μια χαρα ολα που λες, απλα μου crashare σε μια φαση οταν επαιζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pass 2: john, ουπςςς... Το ξεκίνησα χωρίς να κοιτάξω τπτ από χειρισμό και άκουγα μόνο οδηγίες στο tutorial, ευχαριστώ για το ξεστράβωμα!

 

Αυτή τη φορά τα κοίταξα και τα ρύθμισα, έβαλα και το HUD, πολύ πιο προσιτό από χειρισμό, αν και το ποντίκι έπρεπε να είναι στην ελάχιστη ευαισθησία (ΜΧ518) για να ελέγχω στοιχειωδώς την κίνησή μου.

 

Πλάκα έχει, αξίζει να τρως την ώρα σου.

 

Στο μηχάνημά μου, AthlonXP3200+, 2GB@333, Ati3850Agp, WinXP Pro SP3, 1680*1050, high ολα, ΑΑ8χ

 

Αύριο έχει δοκιμή στα 7, να δούμε τι λέει DX10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

HAWX, το παιχνίδι που μας μαθαίνει να πετάμε αεροπλάνα σε remote control και με... DRIFT!!!

 

Αλλά πάνω απ'όλα, δεν ξεκινάει το παιχνίδι αν το X52 (το joystick που αρκετοί + εγώ χρησιμοποιούν) είναι συνδεδεμένο. Φάτε mouse & keyboard!

Όλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο παιχνίδι από άποψη gameplay (όσο δίνει στο demo).

Πολύ ελαφρύ, με ωραία γραφικά και σχετικά καλό ήχο.

Τα controls του να μην ήταν τόσο δύσκολα και θα ήταν πολύ... αγαπητό!

Με το ποντίκι δεν παλεύεται η κατάσταση.. Με keyboard την έβγαλα μόνο.. Με κωλοτούμπες δεν μπορείς να πετύχεις ούτε το έδαφος! Μεε... (άρχισα να βελάζω :o)

Έχω ένα ξεχασμένο joystick της Logitech. Ελπίζω να το αναγνωρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Logitech attack 3 το αναγνωρίζει. Αλλά έχω πολλή δουλειά, μέχρι να κάνω το mapping όπως βολεύει εμένα.

Από gameplay είναι παρόμοιο με τα Blazing Angels, άντε λίιιγο πιο μπερδεμένο. Τα γραφικά του εδάφους είναι σχεδόν συγκλονιστικά, αν αναλογιστεί κανείς και το ότι δεν είναι και βαρύ. Τα μοντέλα των αεροπλάνων όμως δεν με τρέλαναν κιόλας.

Από ρεαλισμό φυσικά μηδέν, αλλά δεν έψαχνα κάτι ρεαλιστικό έτσι και αλλιώς. Πλάκα έχει, ιδίως αν αληθεύει αυτό για 50 αεροπλάνα. Μια χαρά θα περάσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το δοκίμασα μονάχα με πληκτρολογίο και δουλεύει τέλεια. Η συμπεριφορά του αεροπλάνου είναι πολύ καλύτερη απ' ότι με το ποντίκι (σε arcade πάντα πλαίσια αλλά μπορούσα άνετα να τους καταρρίπτω με το πολυβόλο) και συνεχίζω να πιστεύω ότι το Assistance Mode Off είναι τραγικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί μου συφορουμίτες, μήπως το δοκίμασε κανείς σε Vista/7 DX10/10.1?

 

Όσες φορές το δοκίμασα, το CCC μου πέταξε μήνυμα ότι η 3850 μου σταμάτησε να αποκρίνεται και επαναλειτούργησε, φυσικά το παιγνίδι κόλλησε. Σε DX9, είτε στα ΧΡ είτε στα 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα (στα ΧΡ βέβαια έχω 58fps max στο τεστ, στα 7 έχω 30 με τις ίδιες ρυθμίσεις, άλλη υπόθεση αυτό).

 

Τους τελευταίους οδηγούς έχω στα 7 (9.2), τα ίδια μου έκανε και με τους 9.1

 

Κάτι ακόμα: Αφού είχε τελειώσει την εγκατάσταση (στα 7 πάντα), μου πέταξε το ίδιο μήνυμα που μου πετάει και το demo του Total War: Empire, όρι δλδ ο admin δεν επιτρέπει κάποια συγκεκριμένη εγκατάσταση (να υπενθυμίσω ότι εγώ είμαι ο μοναδικός admin στο σύστημά μου). Αλλά σε DX9, όλα καλά οπότε δεν πιστεύω να σχετίζεται άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Dx10.0 έπαιξα, χωρίς SSAO.

Δεν παρατήρησα μεγάλες διαφορές από το 9, εκτός του framerate που κατέβηκε και ίσως καλύτερο bloom/γυαλάδα.

Αν έβαζε κανείς (γκουχ J2G γκουχ) comparison screenshots;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί με υποχρεώνει να βλέπω το αεροπλάνο από τα πλάγια και όχι από μέσα ή από πίσω?Με υποχρεώνει να πατήσω το LCTRL και μετά δεν μπορώ να το γυρίσω πάλι εκεί που ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...