Προς το περιεχόμενο

HP Pavillion dv9542ev Modem Driver Πρόβλημα


hthe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι, πήρα στα χέρια μου το παραπάνω μηχάνημα με Vista και φυσικά τα έσβησα και έβαλα XP PRO.

 

Πολύ γρήγορα κατάλαβα πως η Microsoft μας πηγαίνει στα Vista the hard way, μιας και μετά από 12 ώρες κατάφερα να βρω όλους τους drivers ....

 

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 1.

 

Αφού ποστάρω εδώ, σημαίνει πως εγκατέλειψα ....

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βρω τι modem έχει μέσα ή τι driver να βάλω ?

(Στο other devices βγάζει Modem device on high definition Audio Bus και HDAUDIO\FUNC_02&VEN_1057&DEV_3055&SUBSYS_10573055)

Δοκίμασα RealTek, Intel, Conexant .... ΤΙΠΟΤΑ .... ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ....

 

Καμιά βοήθεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε αυτο.... hxxp://www.soft32.com/download_179181.html

 

το έχω στο δικό μου hp και γράφει κατασκευαστής CXT (conexant). H Hp φαινεται να έχει πιο πολλα κολητιλικια με την conexant για κάρτες ήχου και modem οποτε επικεντρώσου στην conexant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 6541, ίδιο σασί και χαρακτηριστικά αλλά με 15,4 ίντσες. Έχω το Motorola sm56, για κοίτα μήπως έχεις το ίδιο

κοίτα κ εδώ

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=165319

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη είσαι άρχοντας ... αυτό είναι ... και να σκεφτείς όλες τις οδηγίες τις βρήκα μόνος μου μια μια .... εκτός από το modem φυσικά ...

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη είσαι άρχοντας ... αυτό είναι ... και να σκεφτείς όλες τις οδηγίες τις βρήκα μόνος μου μια μια .... εκτός από το modem φυσικά ...

 

Ευχαριστώ.

 

anytime.κ εγώ παιδεύτηκα να βρώ τους drivers αλλά κάποιος άλλος από εδώ ανέφερε το εν λόγω site και όλα κομπλέ. θα δώσουν και κάποιους καινούργιους drivers σε λίγες μέρες...αφού η hp μας τα κάνει πάπαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...