Προς το περιεχόμενο

Ψυκτρα για soprano & o/c


nik1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ψυκτρα χωραει στην soprano και εναι αποδοτικη για o/c?

 

Καποια μεχρι 50 ευρα, απο πλαισιο ή e-shop ή multirama ή μεταχειρισμενη σε καλη κατασταση μεσω πμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo vrei polles alla merikes den xorane einai kolita me to plaino kalima ktl ktl.

ara thelo mia mikri

meta tin thelo gia o/c ara prepei na einai kai apodotiki

ara psaxno mia p na sindiazei ta parapano...

nai to caase enoo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν κάνεις μια μόντα? Βάλε μια όποια θες, και εάν βρίσκει στο τζαμάκι τοτε μπορείς να κόψεις το τζαμάκι όμορφα γύρω απο το κεφάλι της ψύκτρας, και επιπλέον μπορείς να προσθέσεις ενα fan στη διάμετρο της τρύπας απομακρίνοντας το απο αυτή με τη χρήση μακριών βιδων ή πλαστική βάση, με φορά αέρα προς τα έξω για να διώχνει τη θερμότητα που θα βγάζει η ψύκτρα.

Να είσαι σίγουρος πως το πρακτικό αλλά και αισθητικό αποτέλεσμα θα δικαιώσει τον κόπο σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το ιδιο κουτι και ψυκτρα την BigTyphoon120 και χωραει ανετα σχετικα και με τον πλαϊνο ανεμιστηρα στο τζαμι. Αν παρεις καμια πιο ψηλη απο αυτην (τη Ninja της Scythe ας πουμε την οποια προτεινουν πολλοι), μπορεις να αφαιρεσεις τον πλαϊνο ανεμιστηρα και να κερδισεις ακομα 2,5 ποντους.

Την BigTyphoon παντως στην προτεινω ανεπιφυλακτα. Και αθορυβη ειναι (αν δε σε ικανοποιει μπορεις να αλλαξεις τον ανεμιστηρα με εναν οποιοδηποτε 12αρη) και δουλεια κανει (P4 630 @ 3.6 idle αυτη την εποχη 26-27 και full load 37-38 max). Την ειχα παρει απο το e-shop 28? αλλα τωρα κοιταω δε την εχει :(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Soprano εγώ έχω βάλει την thermalright ultra 120, αντίστοιχα εσύ μπορείς να βάλεις την ultra extrem που θεωρείτε πλέον η καλύτερη αερόψυξη.

 

Να αναφέρω ότι πλαινό ανεμηστηράκι το έχω αφερέσει. Με αυτό δεν χωράει η ψύκτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976875&product=922676

 

αυτη εχεις ?

 

Τι χρωμα ειναι ? Σαν της φωτο?? Ή ασημενια?

 

Τι σου δινει μαζι?

 

και τελος ... εχεις φωτο της ψυκτρας μεσα στο case?

 

.... αυτα ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό είναι. Έρχετε χωρίς ανεμηστήρα. Βγένει μόνο σε χρώμα "ασημένιο". Απλά τώρα έχει βγεί η extrem έκδοση της ίδιας ψύχτρας, η οποία είναι ολόιδια, απλά έχει παραπάνω heatpipes και σαφώς καλύτερη απόδοση...

2007-09-29.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...