Προς το περιεχόμενο

LG : όλα τα χρώματα τα βγάζει προς το κόκκινο...help


chriskk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά!!

 

ένας φίλος μου πήρε το LG με το usb και σκληρό δίσκο 160 GByte αν θυμάμαι καλα΄είναι το 277 ή to 278.Το θέμα είναι ότι όλα τα χρώματα τα βλέπουμε μεττατοπισμένα προς την κόκκινη περιοχη και γενικώς τα πρόσωπα τα βγάζει προς το πορτοκαλί. ΄Δυστυχώς έτσι γράφει και τους αγώνες στον σκληρό δίσκο και στην συνέχεια σε DVD..

 

Έχει συναντήσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό???

 

Αν ναι κατάφερε να το λύσει κανείς ώστε τα χρώματα να φαίνονται κανονικά????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση

 

Καραγιάννης Χρήστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίστε το πίσω.Ίσως "κρύα" κόληση,ίσως κομμένο καλωδιάκι απ' το scart,σημασία έχει ότι δεν αποδίδονται σωστά τα χρώματα,με αποτέλεσμα την "υπερτροφία" του κόκκινου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντύπωση ότι κάποιο παλλικάρι στο φόρουμ είχε κάνει λόγω κάποια στιγμή ότι τα πρόσωπα και σε αυτόν τα έβγαζε προς το πορτοκαλί...

 

αν ακούει ή αν έχει κάποιος άλλος κάποια άλλη απόψη please help γιατι το πρωτάθλημα τρέχει και πρέπει όπως καταλαβαίνετε οι αγώνες να γραφούν σωστα:))

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντύπωση ότι κάποιο παλλικάρι στο φόρουμ είχε κάνει λόγω κάποια στιγμή ότι τα πρόσωπα και σε αυτόν τα έβγαζε προς το πορτοκαλί...

 

Πλάκα τώρα,θυμήθηκα ένα ανεκδοτάκι,ήτανε δυό άτομα στο θάλαμο αναμονής ενός αφροδισιολόγου και συζητάγανε για το τι πάθηση έχει ο καθένας του.

 

"Εμένα",λέει ο ένας,"tο απαυτό μου κοκκίνησε ξαφνικά".

 

"Εμένα",λέει ο άλλος,"πρασίνησε".

 

Έρχεται η σειρά του πρώτου,μπαίνει μέσα και σε ένα λεπτό βγαίνει περιχαρής.

 

"Τι είχες;",tον ρωτάει ο άλλος.

"Τίποτε,θa δεις,μην ανησυχείς" του απαντάει.

 

Μπαίνει ο δεύτερος μέσα και από δω τον έχει ο γιατρός,από κει τον έχει,κατεβάζει εγκυκλοπαίδειες,μπαίνει στο internet,χμμμμ,συνοφρυωμένος ο γιατρός τηλεφωνάει σε συναδέλφους και η ώρα να περνάει.

 

"Τι γίνεται γιατρέ;",τον ρωτάει,"γιατί με κρατάς τόση ώρα,ενώ ο προηγούμενος έφυγε σε μισό λεπτό;Αυτουνού ήταν κόκκινο και εμένα πράσινο,εύκολο δεν είναι;"

 

"Όχι ρε συ",του απαντάει ο γιατρός,"αυτουνού ήταν από κραγιόν ενώ εσένα από μούχλα"....

 

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει ρύθμιση θερμοκρασίας χρώματος και έχει πειραχτεί προς το θερμό;

Αν και συνήθως τέτοια ρύθμιση υπάρχει στις οθόνες και όχι στα players, δε χάνετε τίποτα να το κοιτάξετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...