Προς το περιεχόμενο

Aσχετος...help!


nikosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριοι γεια σας.Θαθελα να σας υποβαλλω μερικες ερωτησεις απο τις οποιες μονο εσεις μπορειτε να μου υποδειξετε και να μου απαντησετε.Σκεφτομαι ν αναβαθμιστω και μου εχουν κατσει τα εξης...

cpu c2d 6750,mobo Asus P5 KC,memory crusial 800,vga α) Ati 2600 xt 256mb η β) gecube radeon hd 2600 pro 256mb? Δεν μ ενδειαφερει το o/c.To pc το θελω για internet, επεξεργασια εικονας και πολυ λιγο για παιχνιδια.

Οι ερωτησεις τωρα...

1ον.Αξιζει η mobo?

2ον.Ποια απ τις δυο vga να προτειμισω?

3ον.Αντι για τον 6750,αξιζει να παρω τον quad 6600?

4oν.Σας παρακολουθω καθημερινα και βλεπω να γραφετε συνεχεια για bios update!!!Τι ειναι αυτο,πως και γιατι το κανουμε???Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα χαρη των γνωσεων σας θα μαθω κι εγω,που θα παει!Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Υ.Γ.

Πηρα το case thermaltake armor jr black,εκανα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, το πιο απαιτητικό task που θα τρέχει το PC θα είναι τα παιχνίδια, με την ψαλίδα να είναι μεγάλη σε σχέση με το αμέσως πιο απαιτητικό. Τότε, καλό είναι να προτιμήσεις φθηνότερη CPU + μητρική και να πάρεις μία καλύτερη κάρτα γραφικών.

 

Το τροφοδοτικό που έχεις σκέφτεσαι να το κρατήσεις; Τί «μέρος του λόγου» είναι... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, το πιο απαιτητικό task που θα τρέχει το PC θα είναι τα παιχνίδια, με την ψαλίδα να είναι μεγάλη σε σχέση με το αμέσως πιο απαιτητικό. Τότε, καλό είναι να προτιμήσεις φθηνότερη CPU + μητρική και να πάρεις μία καλύτερη κάρτα γραφικών.

 

Το τροφοδοτικό που έχεις σκέφτεσαι να το κρατήσεις; Τί «μέρος του λόγου» είναι... ;

Κατ αρχας σ ευχαριστω για τον χρονο σου.Δευτερον μη φανταζεσαι πως και στα παιχνιδια ειμαι κανενας fun!Τεσπα,ποια μου συστεινεις?Τωρα να κοψω 50-60 ευρω απο τ αλλα δεν σωνομαι.Το τροφοδοτικο μου ειναι το Etasis 650W,

το πηρα σημερα μαζι με την case Tt Jr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί και το τροφοδοτικό που πήρες είναι καλές αγορές και μην έχεις ενδοιασμούς γι' αυτά.

 

Τώρα, αν έχεις χαμηλές απαιτήσεις στα παιχνίδια, οι καρτούλες που έχεις επιλέξει είναι μια χαρά και επιπλέον, έχουν το πλεονέκτημα της επιτάχυνσης HD video που ίσως σε ενδιαφέρει στο μέλλον. Επίσης, αν γενικά δεν κάνεις συχνά αναβαθμίσεις μάλλον είναι καλύτερη επιλογή ένας Q6600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo mnimi ti tha diatheseis. einai krima na pareis ena q6600 kai na parameineis se xamila epipeda mnimis. den tha mporeseis na ekmetalleyteis pliros tin dinami pou diatheteis.

 

min ksexnas oti i mnimi einai ta aloga tou ipologisti.

 

Απο μνημη σκεφτομαι τις crusial 2g,800,valistics...Λενε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...